PDA

Zobacz pełną wersję : wielkość terrarium



Lukas
02-08-2011, 11:05
Jak duże powinno być terra dla dorosłej samicy PSALMOPOEUSA CAMBRIDGEI?Gzieś wyczytałem,że powinno nieć wymiary 20x20x30h,gdzie indziej,że 20x30x50h,a jeszcze gdzie indziej 40x40x60h.Więc jaka naprawde ma być ta wielkość?

Nook
02-08-2011, 11:17
Jak dużego masz podopiecznego? Zależy od wielkości pająka. Ja mam pająka po ok. 7 wylinkach (ok. 4 cm ciała) i trzymam go w faunaboxie, a to ma wymiary ok. 20/12/15 i ma się dobrze (i bez problemu moglbym go trzymać w tym jeszcze kilka miesięcy, na pewno nie ze szkodą dla jego zdrowia:)).

Planuje zakup terrarium 25/25/25 i takie wymiary polecam (standard), choć możesz wziąść trochę wyższe ze wzgledu na to że to pająk nadrzewny (50 cm, 60 cm wysokości ktoś radzi!? Po co? ok 35 starczy i i tak według mnie to maksimum i to dla dorosłego pająka).

Lukas
02-08-2011, 11:25
Mój jest podobnej wielkości co twój i trzymam go w terra szklanym 20x20x25h,ale chcę zagospodarować większe terra roślinami i konarami,zrobiś taką gablotke-więc przydałoby się coś większego,tylko właśnie chodzi o wymiary,żeby pająk nie czuł się za ciasno,ale też tak żeby znał całe swe terytorium

Nook
02-08-2011, 11:34
Też mam Psalmopoeusa (nawet dwa:)), no to musisz sam to obmyśleć wszystko, pająk najprawdopodobniej zrobi pionowy tunel i on będzie głównie jego środowiskiem życia (na pewno sobie znajdzie na to miejsce)ptaszniki nie potrzebują (na szczęście) dużych przestrzeni życiowych, więc zwiększając terrarium raczej mu aż tak nie dogodzisz, raczej doznaniom wzrokowym gości oglądającym piękne duże terrarium, o wilgotnym biotopie :).

Lukas
02-08-2011, 11:54
Dzięks za info!!!A tak przy okazji-ile razy w tygodniu karmisz swoje-słyszałem,że są żarłoczne i powinno karmić się je dwa razy w tygodniu-tak wyczytałem w książce pt."Pająki ptaszniki"-czekam na odp.

Nook
02-08-2011, 13:31
Różnie tzn zależy od pająka.
Mniejszy (ok 2,5 cm ciała) raczej nie je na moich oczach wrzucam czaem coś raczej nie znika prędko (kilka dni)
Większy (ok 4 cm ciała) np karmiłem go chyba codziennie duzymy swierszczami przez ok tydzień, teraz mi głoduje jakieś 4. Myślę ze to wylinka ale nie jestem pewny do końca

Fryta
02-08-2011, 14:43
Ja dla irmini szykuje terra 30x30x40h jak widze jak rosną to takie powiiny być ok.

Lukas
03-08-2011, 07:15
ja zastanawiam się nad wymiarami20x30x50h ale czy to nie za duże dla cambridgei?czy nie stanie się wtedy agresywny,narazie mogę go brać na ręce-broni się ucieczką,a ponoć to dosyć agresywny gatunek-mój to przeciwieństwem-bardzo spokojny,nawet po wylince!!!

Nook
03-08-2011, 07:24
Lukas napisał(a):
>
> ja zastanawiam się nad wymiarami20x30x50h ale czy to nie za
> duże dla cambridgei?czy nie stanie się wtedy
> agresywny,narazie mogę go brać na ręce-broni się ucieczką,a
> ponoć to dosyć agresywny gatunek-mój to
> przeciwieństwem-bardzo spokojny,nawet po wylince!!!


A co to znaczy za duży? Raczej tu chodzi o to żeby pojemnik nie był za mały:), wiesz powiem Ci szczerze z tą agresywnością to nie wiem, ja to sobie tłumacze na zdrowy rozum; pajak i tak sobie zrobi dziuple ktora bedzie jego srodowiskiem zycia, więc wielkośc pojemnika znaczenia nie ma (jak juz pisałem tylko za małe nie może być).

Jak sobie wyobrazasz branie pająka na ręce jak zaszyje się w dziupli ? Za kazdym razem będziesz psuł mu "mieszkanko"? (to chyba może wywołać zwiększenie agresywności raczej - niech ktos mnie puknie jeśli bredze:)) Ja swoje biore narazie oba co jakiś czas na ręce bo łatwo je wyjąć, jak będę miał terraria to raczej nie będę tego robił.

Lukas
03-08-2011, 07:37
ok.nigdy nie próbuje wyciągać go na siłe z gniazda,tylko wtedy kiedy jest na zewnątrz,kiedy wychodzi wydalić przetrawiony pokarm i poprawia gniazdo.jest jeszcze jeden problem-ma w terra karzeń,postawiony na pniu-dołem do góry(rozgałęzieniami do góry)i on gniazdo ma na podłożu,a nie na tym kożeniu-dlaczego?przecież to nadżewny gatunek...

Lukas
03-08-2011, 08:24
czekam na odp.

Awikularia
06-08-2011, 09:14
Lukas, każdy pająk ma indywidualne zachowania. Moja samica P. cambridgei też ma gniazdo u podstawy korzenia. Widocznie tak jej wygodnie...

42d3e78f26a4b20d412==