PDA

Zobacz pełną wersję : Polskie pająki



lobotomek
04-08-2011, 12:38
Gdzie mogę poczytać o pająkach występujących w Polsce (najpopularniejsze domowo-ogrodowe gatunki). Chodzi mi o krótkie opisy ze zdjęciami.
Jestem też ciekaw czy pająki mają naturalnych wrogów wśród owadów, bo kiedyś byłem świadkiem jak osa (albo coś podobnego) odgryzła pająkowi wszystkie odnóża i odleciała z odwłokiem.

lamalas
04-08-2011, 12:50
jest fajna ksiazeczka o polskich pajaczkach.sa krutkie opisy i zdjecia.kosztuje jakies 8-9zl w ksiegarni i jest naprawde fajna.miesci sie w kieszeni.Pajaki nie tylko polskie maja wrogów np. osy kture w nich jajka skladaja puzniej sie male wykluweja i zjadaja cialo pajaka.

Kisiel
04-08-2011, 15:05
Nie chce sie czepiac ale kolega to tak specjalnie z ta ortografia czy tylko dla smichu ???

Luke
05-08-2011, 01:16
Mam taka ksiazke lolomas rzeczywiscie jest mala, miesci sie w kieszenie i jest w niej calkiem sporo opisow. A jesli chodzi o te osy co skladaja w odwloku jaja i mlode zjadaja pajaka od wewnatrz sa to osy z gatunki pepsis

Pozdrawiam

Atrax Robustus :-)
05-08-2011, 04:47
Polecam ta ksiazke. Jest na prawde bardzo dobra mimo swej ceny i rozmiwaor :-)

Mozesz sie z niej dowiedziec nawet calkiem sporo... ale nie ma nic lepszego, jak obserwowanie pajeczakow na zywo ;]

lamalas
05-08-2011, 11:23
A ty kisiel nie masz się o co czepiać nie wszyscy zwracaja uwagę na ortografie.

Arrow
05-08-2011, 11:27
oj zdazaj sie czasem wpadki, szczegolnie w chwili zdenerwowania :)hihihi
np. "dobiur" :0 heh, ale nie raz pokazuja sie szczegolnie razace bledy

CHODOWLA :(:(:(:(:(

small
06-08-2011, 02:15
> A jesli chodzi
> o te osy co skladaja w odwloku jaja i mlode zjadaja pajaka od
> wewnatrz sa to osy z gatunki pepsis

Nie tylko z rodzaju Pepsis... podobnie robia blakowki z rodzaju nastecznikowatych w Europie najbardziej popularna blakowka jezeli chodzi o taki sposob skladania jaj jest Swedosz pajeczarz (Anoplius viaticus).

42d3e78f26a4b20d412==