PDA

Zobacz pełną wersję : Pająk Tajemny, pająk nieznany !



caesar
06-08-2011, 14:37
Witam, pisałem tydzień temu o mojej (podobno) grammostoli i prosiłem o pomoc w identyfikacji gatunku, pojawiło sie wiele b. róznych opinii.
Ostatecznie zgodnie z jedna z porad napisałem do Ricka Westa który orzekł ze jest to Paraphysa Scrofa (znana tez jako P. Manicata).
Osobiście nie mam pojecia co to za gatunek, nigdy o takim nawet nie słyszałem, dlatego byłbym wdzięczny za jakieś chodźby najbardziej ogólnikowe info, jakich wymaga warunków - czy takich jak miał dotychczas czyli własciwych dla grammostoli ? Czy jest to gatunek zblizony do pająków z rodzaju grammostola ? Jaka osiąga wielkość ?
Ile mniej wiecej zyje ? Czy jest agresywny ? Jak szybko rośnie ?
I tak z ciekawości - czy jest to rzadki gatunek (w zyciu o nim nie słyszałem, dlatego pytam) ?
z góry dziekuje i pozdr.

Ewenement
07-08-2011, 04:31
dla tego pajaka najlepsze terrarium ma wymiary 30cm dł/ 20 cm szer/ 20 cm wys.
Zyje okolo 15 lat
W sam raz dla poczatkujacych hodowcow. Prowadzi nocny tryb zycia. Wymaga wilgotnosci rownej 70%
I rzekomo nie wyczesuje wloskow z odwloka.
Osiaga okolo 5-6 cm dlugosci, a temperatura w ktorej powinien byc trzymany to 23-27/28 stopni celsjusza.
Inna nazwa to Paraphysa manicata

Awikularia
07-08-2011, 04:31
Heh, w końcu się okazało, jaki to gatunek! Fajnie, bo mnie to od dawna intrygowało... Tak się składa, że mam ten gatunek ptasznika, ale jeszcze jest mały i powiem szczerze, że niepodobny do tego Twojego, caesar. Ale cóż, jak urośnie, to zobaczymy. Jest to ptasznik występujący w Argentynie, Chile i Peru, a więc na terenach, na których żyją też Grammostole. Dorasta średnio do 6 cm. Wymaga podobnych warunków.

Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==