PDA

Zobacz pełną wersję : kilka rad dla poczatkujacego hodowcy B.smithi



Ewenement
07-08-2011, 03:59
To ja [Atrax robustus :-)] ale nie moge wejsc na tamten nick, wiec zarejestrowalem sie od nowa.
Mniejsza o to.
Juz we wtorek bede mial pajaka i juz mam wlasciwie wszystko przygotowane. Terrarium kupione, termometr jest, zarowke kupie jutro (polecacie czerwona ???).
Oprocz tego mam malutenka miseczke, w ktorej dam troche wody. Co do hodowli, to sie dokladnie przygotowalem i wiele na ten temat czytalem, ale mam klopot, bo pisze, ze dla tego ptasznika najlepszy jest torf kokosowy, a ja tego nigdzie nie moglem znalezc. Czy w zamian mozna dac jakies inne podloze? Powiedzmy ziemia do paproci lub kaktusow, na ktora bym dal troche mchu i kory. Jaki jeszcze inny rodzaj podloza moza byc oprocz torfu? Oczywiscie, zeby pajaczek czul sie dobrze.

Z gory thx za odpowiedzi :)

Awikularia
07-08-2011, 04:26
Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak torf kokosowy. To się nazywa włókno kokosowe. Ja osobiście polecam to podłoże, jak również torf kwaśny. Ziemę natomiast odradzam. Jest ona pełna ulepszaczy i nawozów, aby rośliny lepiej rosły. B. smithi nie będzie raczej lepiej od tego rósł.

Ewenement
07-08-2011, 04:52
w takim razie ziemia kwiatowa odpada. :(

No to teraz bede szukal tego torfu kwasnego

Sir_bonzo
07-08-2011, 05:22
Ja natomiast mam połowe terrarium wysypane torfem a polowe drobnym żwirkiem (ale nie za dorbnym tak,zeby sie pajączkowi aparaty oddechowe nie pozatykały) zmieszanym z torfem 80/20.-(80 żwirku) I zauważylem,ze pająk przesiaduje w tej cześci z mieszanką.

Ewenement
07-08-2011, 06:35
A co do podloza, to jakiej grubosci ma ono byc ???

Sir_bonzo
07-08-2011, 09:47
jesli masz dorosłego to nie musi byc duzo-ja mam z 4-5cm.

Ewenement
07-08-2011, 11:49
Ja bede mial ptasznika najwyzej 1-1,5 cm i mysle, ze 3-4 cm torfu + kory + mchu wystarczy nie ?
A jeszcze mam pytanie co do oswietlenia. To prawda, ze dobre sa czerwone zarowki dajace czerwone swiatlo ?
Bo pajak juz za 2 dni, a musze mu przygotowac terrarium i tylko brakuje mi podloza i oswietlenia.

Sir_bonzo
07-08-2011, 13:08
One są dobre ze względu na to,że nie dajż światła dużo! Pamiętaj,żeby zaarowka miala jak najmniejszą moc!Milo,ze tak się przygotowywujesz,ale dla tak malego terrarium jest niepotrzebne-możesz go trzymać w jakimś małym pudełeczku-ale,żeby mial dobre warunki!Chodzi o to,ze im większe terrarium,tym trudniej mu złapac pokarm!

Ewenement
08-08-2011, 06:34
Czyli tak gdzies 15 V wystarczy ?

Przyznam, ze od malego hodowalem polskie gatunki pajakow, ale ten jest pierwszy, jezeli chodzi o gatunek tropikalny i bardzo mi zalezy na tym, aby czul sie dobrze i chcialbym uniknac wszelkich bledow zwiazanych z hodowla i dlatego te pytania.
A jesli chodzi o terrarium, to mam 2 i w jednym jest miejsca wlasciwie w sam raz dla malego pajaka. A co do pokarmu, to juz ja go przypilnuje, zeby zjadl ;)

Adrian Furman -AdN-
08-08-2011, 06:37
ja hoduje smithi i nie stosuje zadnego oswietlenia (po co?) przeciez sa to zwierzeta nocne no chycba ze naprawde ci zalezy na podziwianiu go w nocy, planuje teraz kupno przewodu grzeczego mu bo jest juz zimno 19C

Ewenement
08-08-2011, 06:52
To w jaki sposob go do tej pory ogrzewales ?
I czy dobrze sie czul przy tak nie za wysokiej temperaturze ?

Ewenement
08-08-2011, 07:12
A niech to #@#$%!$ trafi ! :(

obszedlem dzisiaj cale miasto i w zadnym sklepie nie ma zwyklej, czerwonej zarowki >:-El

W zamian tego moze byc mleczna zarowka lub zwykla ? Bo musze go jakos ogrzewac, a przeciez nie bede na niego huhal ;/

H E L P.

a moze owine gore terrarium kablem grzewczym ??
chociaz to tez glupie...

Serpent
08-08-2011, 07:22
Witam
Jak nie chcesz żeby miał ostre światło to możesz uzyskać ciepło i jednocześnie mieć możliwość oglądania pająka poprzez zamontowanie tz. ''żarówki ciemniowej'' daje ona przytłumione niebieskie lub czerwone światło a jednocześnie ogrzewa nieźle terrarium.

Pozdrowionka

Atrax Robustus :-)
11-08-2011, 13:40
to ja (EWENEMENT, ale pod starym nickiem)

Przygotowalem juz mojemu podopiecznemu terrarium:
podloze z torfu kwasnego. W lewej czesci terrarium znajduje sie kilka "kawalkow" mchu.

Domek stanowi sredniej wielkosci lupka z jakiejs tropikalnej rosliny.
W rogu zamontowalem termometr, zeby kontrolowac temperature no i oswietlam terrarium czerwona zarowka, ktora daje dosyc przytlumione swiatlo - 15V. W tej chwili pajak ma w terrarium jakies 22 stopnie, dlatego jutro pojde po kabel grzewczy, jednak zamontuje go tak, zeby temperatura nie byla zbyt wysoka.
Pajaka mam od 1,5 godziny i na razie nie wyjmuje go z tego pudeleczka, niech sam sie przyzwyczai do otoczenia i niech sam wyjdzie, jak bedzie chcial. Przezyl stres, wiec dzisiaj dam mu spokoj. Jutro go nakarmie.
Wczesniej (zanim paczka do mnie przyszla) troche rozlala mi sie woda do terrarium i czesc gleby jest troche mokra, ale chyba nie powinno nic sie z tym dziac.
A tak przy okazji, to wielkie dzieki wszystkim za odpowiedzi !!!

Wasze rady mi sie przydaly :)

Arrow
11-08-2011, 14:30
kabel odpada i jest stanowczo za zimno dla tego pajaka i wilgotnosc tez zdaje sie byc za wysoka

Atrax Robustus :-)
13-08-2011, 06:22
Udalo mi sie podwyzszyc temperature. Teraz wynosi ona 25-28 stopni w dzien i okolo 22-25 w nocy.

A jesli chodzi o karmienie, to mam ja od czwartku i jeszcze nic nie jadla. Wczoraj wrzucilem jej pinke, to nie ruszyla. Pozniej wyjalem pinke, zeby nie slpesniala i rzucilem muche. Nie wiem, czy pajak ja zjadl, bo co prawda muchy nie widze, a nie ma gwarancji, ze pajak jadl.

Podloze stanowi kwasny torf oraz w jednym miejscu dalem mu mech. Wczesniejsza kryjowka byla wielkosci pilki tenisowej, ale dalem inna mniejsza.
Wilgotnosc utrzymuje na stalym poziomie codziennie zraszajac terrarium. NIE MA BLOTA.

Jeszcze mam pytanie czy nie dac mu paru kawalkow kory ?

Awikularia
15-08-2011, 05:21
To tylko od Ciebie zależy, co włożysz do terrarium. Może być kora, korzenie, kamienie, mech itp. Każdy urządza terrarium zależnie od własnych gustów. Życzę ciekawych obserwacji!

42d3e78f26a4b20d412==