PDA

Zobacz pełną wersję : Paraphysa scrofa (manicata)



caesar
11-08-2011, 07:25
Witam
Jeszcze jedno pytanie odnośnie mojego (do niedawna nieznanego) pajaka. Ma 4 cm długośći (bez odnoży oczywiscie) , karmie głównie świerszczami , ile ich powienien dostawać, czy powiedzmy 2 na tydzień
to właściwa ilość ?
I przy okazji - tak z ciekawości - czy to jakiś rzadki gatunek ? Pytam bo wcześniej o nim nie słyszałem i ciekaw jestem ile kosztuje na zachodzie, bo w sklepie zapłaciłem jak za zwykłą rosee (inna rzecz ze sprzedawca nie wiedział co to jest).
pozdrawiam

caesar
12-08-2011, 06:07
Widze że mój post wzbudził wielkie zainteresowanie...
Nie spodziewałem sie co prawda ze wywoła takie poruszenie jak np. słynny wątek panny Moniki z pogryzioną ..... pewną częścią ciała, ale jednak ktoś mógłby mi odpisać.

Awikularia
12-08-2011, 14:02
Nie mam pojęcia, ile kosztuje Paraphysa manicata na Zachodzie. Nie jest to zbyt popularny gatunek, szczególnie w Polsce. Dziś dowiedziałam się, że jedną sztukę tego pająka ma jakaś kobitka w Lublinie. Mam jedną sztukę i przyznam się, że mój mężczyzna życiowy od razu powiedział, że to właśnie Paraphysa, a nie żadna Grammostola... Zresztą, mówił to już wtedy, gdy wysłałeś mi fotke jakiś czas temu. No ale ja, jak prawdziwa kobieta uparciuch nie chciałam się z nim zgodzić... Cóż, w końcu wyszło na jego... 2 świerszcze na tydzień wystarczy.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==