PDA

Zobacz pełną wersję : A.geniculata nie chce jeść???



ROOX
12-08-2011, 00:11
Mam A.geniculate od tygodnia ma ok. 1cm z nogami. Od samego początku nie chce jeść.Z czym może to być związane ,czy za duże terra
(30;40;30)(szer;dł;wys) czy zbliża się wylinaka?A może coś innego???

Huhros
12-08-2011, 01:23
trzymasz takiego malucha w takim terrarium ????
jest za duze ( chyba ze podajesz w milimetrach )
zmniejsz je troche - wsadz zwierza w kubek po jogurcie albo w cos takiego (szczelnie zamknij wieczko, tylko zrob wentylacje :)
druga sprawa jest to, ze mozliwe ze zbliza sie wylinka - wez malego swierszcza, obetnij skoki ;) (ew. maczniaka) i rzuc kolo spajdera - jak jest glodny to zje, a jak wylinka to go oleje :)

Atrax Robustus :-)
12-08-2011, 11:26
Ja mam swoja smithi od wczoraj i tez nie chce jesc. Dam mu czas do tygodnia i mam nadzieje, ze przez ten czas ruszy cos...

W kazdym razie dzisiaj dalem pajakowi pocieta pinke i dalej lezy obok miejsca, w ktorym przesiaduje pajak.

Muche tez wrzucilem (bez skrzydelek) i czekam, moze ruszy :)

Awikularia
12-08-2011, 17:36
Moim zdaniem dla tak małej geniculatki wystarczy na razie zwykłe pudełeczko po kliszy. Po co jej tak wielkie terrarium? Raczej trudno jej będzie znaleźć pokarm. Przenieś ją do czegoś małego i daj mącznika młynarka (uśmierconego) lub świerszcza wielkości głowotułowia pająka. Do tego dużego terra można będzie ją przenieść za około półtora roku – A. geniculata w pierwszym roku życia "przyrasta" 2 cm, w drugim – do 9 cm. Aha, pamiętaj, że jest to maleństwo i może się tak zdarzyć, że zje trochę mącznika, a Ty nawet nie zauważysz że sobie coś zjadła...
Pozdrawiam

Atrax Robustus :-)
13-08-2011, 06:27
Aniu --> a czy do takiego pudeleczka tez troche torfu trzeba sypnac? Czy poprostu wystarczy pajaka dac do pudeleczka, utrzymywac wilgotnosc, temp. i dokarmiac ???

Fryta
13-08-2011, 13:29
lepiej daj z 1cm ściółki. Zawsze to lepiej utrzymać wilgotność, pajaczek ma sie gdzie schować, a wrazie jakegoś wypadku (updek) spadnie na coś miękkiego.

PapaKrystiano
14-08-2011, 15:25
dobrze ci mowia ;-)

Awikularia
15-08-2011, 05:16
Tak, Fryta ma rację, nie można raczej trzymać pająków bez żadnego podłoża. 1-1,5 cm podłoża w zupełności wystarczy.

42d3e78f26a4b20d412==