PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpoznanie!



PapaKrystiano
15-08-2011, 09:38
siemano wszytskim!! sluchajcie czy u pajaka po 3-4 wylince mozna rzpoznac plec???? czy taki mlody ptasznik powinien miec jakies ocieplenie w zimne zimowe wieczory?? ;-) i jakiej wielkosci terrarium mu starczy?? pytam sie bo to moj 1 mlody osobnik bedzie;P dziekowa z gory szystkim

Atrax Robustus :-)
15-08-2011, 10:47
Jesli chodzi o to ocieplenie w nocy, to zalezy jaki masz gatunek, bo na przyklad Halopelma lividum nie moze sie ibyc bez ciepla w nocy (jesli sie myle, to mnie poprawcie), ale inne gatunki wytrzymuja spadki do 22-21 stopni

Huhros
15-08-2011, 11:37
rozmiar terrarium zalezy raczej od gatunku a nie od wylinki
wiec jakiego ptasznika zamierzasz hodowac? (juz hodujesz)

PapaKrystiano
15-08-2011, 16:07
geniculate ! a co z rozpoznaniem i ogrzewaniem w takim razie?/

Atrax Robustus :-)
15-08-2011, 23:46
Co do ogrzewania, to sa spory... ja ogrzewam swojego zarowka i w terrarium panuje wrecz ksiazkowa temperatura. Ale niektorzy proponuja kable grzewcze i tez mowia, ze ich pajaki dobrze sie trzymaja.

A co do rozpoznania, to u niektorych pajakow od razu widac czy to samiec, czy samica. Tak jest bodajze u Avicularii versicolor.
Wiem, ze u smithi, czy boehmei mozna rozpoznac plec chyba tylko u osobnikow doroslych.

JadziaP
15-08-2011, 23:59
@Autor: PapaKrystiano
"... czy u pajaka po 3-4 wylince mozna ropoznac plec? "

jest to praktycznie niemozliwe.
U niektorych gatunkow mozna rozpoznac plec przypomocy wylinki ("skory"), ale to jest mozliwe od okolo 5-6 wylinki, i rzeba dysponowac albo binocularem albo silna lupa (najlepiej 10x).


" czy taki mlody ptasznik powinien miec jakies ocieplenie w zimne zimowe wieczory? "

jezeli masz w mieszkaniu okolo 20°C noca to niepotrzebuje.
Co prawda istnieje cala masa ptasznikow ktore wytrzymuja temp. okolo 10-14°C (w naturze) ale wiekszosc takich gatunkow nie jest w ogole hodowana.
Typowe ptaszniki potrzebuja okolo 24-26°C (noca moze spasc do okolo 20°C)


"..... jakiej wielkosci terrarium mu starczy? "

powierzchnia 10x10cm (w zaleznosci od gatunku) wystarcza w zupelnosci.

PapaKrystiano
16-08-2011, 11:57
dziekowa wszytskim o pomoc czuje sie bogatszy o zdobyta wiedze ;-)

42d3e78f26a4b20d412==