PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie podłogowe po raz ostatni:)



Azzurreeuss
13-01-2014, 04:05
Juz ułozylem kabel, i teraz mam pytanie,
czy bezpoosrednio na kabel moge wysypac podloze czy lepiej polozyc na ten kabel szybe? czy jakies płytki??
jakie podłoże?? to jest terrarium dla boa, wydaje mi sie ze torf kokosowy bedzie bardzo izolował to ciepło z podlogi wiec najlepszy bylby piasek;/ z kolei piasek nie utrzymuje wilgotnosci:) mam tez chips kokosowy ale on tez raczej bedzie izolował to cieplo? i jaka warstwe podloza dajecie na kabel zeby bylo ciepło;]

sa to juz moje ostatnie pytania z seri o kabel;] wiec juz nie bede nekał forum swoimi postami:P

Pozdro

ulla
13-01-2014, 05:07
NAJLEPIEJ DAC SZYBE 9 TO SIE SPRAWDZA PREZYNAJMNIEJ W NASZYCH TERA,
DLA BOASA SPOKOJNIE DAJ TORF, I NIE BOJ SIE CIEPLO NIGDZIE NIE UCIEKNIE, WAZ ZRESZTA SAM SOBIE ZNAJDZIE MIEJSCE GDZIE BEDZIE CIEPLEJ LUB ZIMNIEJ I LEPIEJ DLA NIEGO, OCZYWISCIE KABLA NIE DAWAJ NA CALE DNO

PZDR

Biber
13-01-2014, 06:23
na kabel najlepiej położyć płytki gresowe a spoiny zrobić z slinkonu akwarystycznego(dokładniej na snakes.pl) co do podłoża to możesz swieszać miał kokosowy z piaskiem i będzie dobrze

Saurus
13-01-2014, 07:12
a pod kabel dobrze bylo dac korek zeby zmniejszyc straty ciepla ;) Ja na kablu mam plytki (pod szklanym terra by nie peklo), dluzej sie nagrzewa ale dobrze przewodza cieplo.

Biber
13-01-2014, 09:01
no właśnie... kabel najlepiej jeszcze na cienkim styropianie rozłożyć... co do tego ze się dłużej nagrzewa to napeno nie wada... w naturze też temperatura podnosi się wolno i stopniowo raczej :)

Saurus
13-01-2014, 09:12
ale u mnie w terra, zeby uzyskac stabilna temperature podloza w kazdym miejscu, nagrzewalo sie to 1-2 dni :)))

Biber
13-01-2014, 12:24
?! długo... może jakieś grube płytki miałeś? :)

Saurus
13-01-2014, 12:34
Jakies 6-7 mm. Za to cieplo rozklada sie rownomiernie i nie musze sie obawiac o pekniecie szkla. No i rowniez w nocy mam dzieki temu super wilgotnosc (terra dla zaby rogatej) :)

42d3e78f26a4b20d412==