PDA

Zobacz pełną wersję : Mezobutchus gibbosus



Sir_bonzo
17-08-2011, 09:01
Poszukuje hodowcy tego skorpiona. Ewentualnie informacji w jakich warunkach go hodować. Co to oznacza jak skorpion od kilku dni jest nadymany jak balon?

[RED-689]
17-08-2011, 14:58
GHM.. z innej bajki. Jak tam "moje stadko"? Masz je jeszcze wszystkie...

rixi
17-08-2011, 15:00
Mesobuthus gibbosus nalezy trzymac w terrarium stepowym polpustynnym ...
Jesli nabyles skorpionka od toms hous (inowroclaw) to masz mlodego z mojej hodowli ktory powinien za niedlugo przejsc wylinke ...
jesli natomiast z innego zrodla i jest to skorpion dorosly moze oznaczac:1 albo jest to samica w ciazy 2 albo masa wlasna wzrosla na tyle ze bedzie wylinka
Napisz jakiej wielkosci jest to cos ...

JadziaP
17-08-2011, 15:10
gdyby chodzilo o rybki akwariowe to moznaby powiedziec ze maja PUCHLINE WODNA ........ ale skoro to skorpiony pustynno-stepowe...

Moze sie poprostu nazarl mokrej trawy ? moj krolik kiedys tak mial...

Sir_bonzo
17-08-2011, 15:25
Ależ oczywiście. Smithi miała wylinke : ) . Wszystkie w dobrej formie-miałem kilka ucieczek,ale na krótko. Tylko cambridgei jeszcze dniazdek nie zbudowały.

Sir_bonzo
17-08-2011, 15:27
Tak od niego mam. Jest malutki. Trzymam w tych pojemniczkach,których dostałem. nie wiem czemu,ale 2 mi padły : (

Sir_bonzo
17-08-2011, 15:29
: ))) Dziękuje Jadziu za pocieszenie : ) Niestety on nie je trawy. : )

[RED-689]
17-08-2011, 15:31
Nom... (smithi byla napchana wszystkimi po kolei karaczanami... tzn z tego co mi zostalo dawalem jej :). Przy tej wielkosci musi wygladac niezle :) Co do Psalmopoeusow to dziwne... u mnie "zadomawialy" sie na wstepie po kazdym przeniesieniu ich w inne terra. Fakt ze cudowalem w "idealne dopasowanie wielkosci terra do ich potrzeb" :)

Porownaj (bez podawania przykladow... :) z forum "sprzedam" i cenami podobnych. Mam nadzieje ze wiesz ze zrobiles niezly interes? :)

JadziaP
17-08-2011, 15:33
@Autor: Sir_bonzo (---.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl)

" ...niestety on nie je trawy. : )"

no to nic mu nie bedzie.... bo moj krolik po tej trawie zszedl...

Sir_bonzo
17-08-2011, 15:40
Dzięki.: )
P.s. współczuje za królika.

Sir_bonzo
17-08-2011, 15:44
Wiem! Dzięki. Są super!!! A za to irminie to od razu pajęczyna na całym terrarium! może to przez to,że mam terraria przedzielone szkłem i nie czują się za dobrze jak widzą sie nawzajem?
Miseczek z wodą nie mam-bo zraszam codziennie,mam torf,gałęzie i korę-przegrzane w piekarniku.
Temperatura ok25 stopni.Robie coś źle?

[RED-689]
17-08-2011, 19:41
>może to przez to,że mam terraria przedzielone szkłem i
>nie czują się za dobrze jak widzą sie nawzajem?
Etam... sam radzilem Ci ze wlasnie takie tam "przedzielane terra" maja sens jezeli ma sie wiecej ptasznikow.....
Zabawa w ptaszniki jest bardzo schematyczna i malo gatunkow wymaga jakiegos specjalnego traktowania.... Wszystko robisz OK.

Z wlasnego doswiadczenia wiem tyle ze P. irminia wymaga wiekszej wilgotnosci od reszty Psalmopoeusow.... a moze to tylko moja nadwrazliwosc :)

Sir_bonzo
18-08-2011, 05:04
Dzięki. Teraz szukam młodszych samców... Może coś z tego wyniknie... : )

Mati
18-08-2011, 11:19
niektore skorpiony sa tak zarloczne iz potrafia zlapac kilka owadow na raz np P. imperator)
nienalezy jednak przekarmiac ...
wieprzyk na osmiu nozkach nie jest atrakcyjny ... :)

moze twoj skorpion sie za bardzo objadl i dlatego spuchl

42d3e78f26a4b20d412==