PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to właściwe zachowanie?? (B.Smithi)



paweł-smithi
20-08-2011, 05:15
CZESC!
mam problem! moja smithi prawie wogule nie wychodzi spad korzenia! czy sa to moze objawy zblizajacej sie wylinki? jak ja rozpoznac? mam smithi od niedawna i niestety nie wiem kiedy byla ostatnia wylinka! :( na korzeniu unosza sie pojedyncze nitki pajeczyny! nie wiem czy mam ja karmic czy nie! boje sie ze jak wpuszcze mu swierszcza to moze mu sie cos stac :( aha pod korzeniem pod ktorym przesiaduje tak rozkopala ziemie ze praktycznie caly czas siedzi na szybie! czy to normalne? moze robi sobie miejsce na wylinke?
jako podloza uzywam suszonego torfu zbrylanego, terra ma wymiary (dl x szer x wys) 40 x 30 x 30. moj pajak ma okolo 3 cm , niestety nie wiem ile i ktora wylinke bedzie mial! nie wiem tez jaka to plec :( do podgrzewania terry uzywam maty grzewczej przyklejonej do spodu terrarium! wilgotnosc utrzymuje w granicach 80%. z temp mam troche problemu ale staram sie utrzymwyac ja tak jak powinno sie to robic u smithi. w terr ma miseczke z woda (prawie codziennie wymieniam na nowa odstawiona) i korzen! chyba to wszystko! czy robie cos zle , albo czy dobrze mi to wychodzi? napiszcie swoje opinie i pomozcie mi z tym problemem!
dzieki !!

Arrow
20-08-2011, 05:38
poczytaj forum !!! sa tu odpowiedzi na Twoje pytania

paweł-smithi
20-08-2011, 05:44
czytam codziennie, prawie o kazdej porze!

Arrow
20-08-2011, 05:52
to dziwia mnie Twoje pytania.....

paweł-smithi
20-08-2011, 06:21
nie dziw sie!

ja poprostu chce wiedziec czy wszystko jest ok

Arrow
20-08-2011, 06:36
no dobra !

Huhros
20-08-2011, 07:03
po1. wpusc swierszcza na noc, jak go nie zje to wyjmiji i nie wrzucaj nastepnego przez ok. tydzien
po2. terrarium jest troche za duze, wiec proponuje Ci je troche zmniejszyc
po3. nie podgrzewaj terrarium od spodu! bo ptaszniki kopia norki w podlozu wlasnie po to by sie ochlodzic
po4. płec nie gra tu zadnej roli

ptasznik, ktory zbliza sie do wylinki robi sobie kryjowke i byc moze wlasnie te nitki pajeczyny sa pierwszym objawem zblizajacego sie procesu ( ale napisalem ). Moje maja domki z orzecha kokosowego i zawsze przed wylinka szczelnie zamykaja pajeczyna wejscie. A tak na marginesie to skad wiesz ze nie je jesli jej (go) nie karmisz?

Huhros
20-08-2011, 07:09
forum jest po to zeby pytac.Jesli komus nie podoba sie jakis temat to niech nie czyta- proste. Do wielu przypadkow trzeba podchodzic indywidualnie (chyba). A wogole jakby kazdy wszystko czytal to po miesiącu nie bylo by o czym pisac i forum umarło by śmiercią naturalna ;)

Arrow
20-08-2011, 08:03
zgoda ale jesli pytanie dotyczace tego samego pojawia sie juz poraz ktorys to zrozum poprostu tlumasze zeby przeczytal na forum odpowiedzi na takie wlasnie pytania, jesli jeszcze czegos nie rozumie to niech pisze, aczkolwiek na prawie wszystkie pytania znjadzie odpowiedzi w innych postach, nie sadze azeby akurat w tym przypadku trzeba bylo rozpatrywac cos indywidualnie, ale znowu masz tez racje forum umarlo by z powodu braku pytan ;), po przeczytaniu go ;)
takze piszcie smialo i nie zwracajcei uwagi na moje uwagi odnosnie pytan powtarzajacych sie ;) trudno jesli liczy sie ilosc postow a nie wartosc merytoryczna, z drugiej strony ktos juz napiasale ze odpowiadajac na te same pytania utrwalamy sobie wiedze, a " wiedza jest jedyna rzecza, ktorej nas pozbawic nie mozna", a zatem ......., nie ma innego wyjscia jak poprostu odpowiadac na powtarzajace sie pytania, bo dzieki nim my zapamietujemy, a inni ucza sie obchodzenia ze zwierzetami.....

odpowiedz na Twoje ptania(Huhros juz odpowiedzial, ale.....)
-OGRZEWANIE PODLOWGOWE ODPADA!!!
zastosuj sposob opisany w poscie o ogrezwaniu terrariow z ptasznikami
-czym karmic, pinkami, kawalkami maczniaka
-jak juz napisal Huhros, terrarium jest za duze, przenies go do mniejszego
- co do siedzenia na szybie moze podloze jest mokre(czytaj za mokre), powinno byc wilgotne, nie powinno powstac "bagno"
-wstaw jej jakas kryjowke(odwrocona doniczka, skorupa orzecha kokosowego itp.)

Huhros
20-08-2011, 17:05
nic dodać, nic ująć :)

paweł-smithi
21-08-2011, 04:14
dobra postaram sie mu stworzyc lepsze warunki! dzieki za odpowiedzi ! sory za klopot!

Arrow
21-08-2011, 04:47
zaden klopot ;)

Huhros
21-08-2011, 05:30
po to jest forum, zebys pytał, jak czegosnie wiesz :)

Atrax Robustus :-)
21-08-2011, 06:41
amen

paweł-smithi
21-08-2011, 09:19
na wieki wiekow... :) juz wpadlem na pomysl z ogrzewaniem. dosypalem wiecej torfu dzieki czemu temperatura nie jest tak wysoka (byla okolo 32 stopnie!!) no i umiescilem mojego podopiecznego w plastikowym okraglym pojemniku niech tam narazie siedzi! oczywiscie pojemnik jest w terrarium! dziekowa jeszcze raz!

42d3e78f26a4b20d412==