PDA

Zobacz pełną wersję : Karmienie Smithi.



paweł-smithi
22-08-2011, 14:59
Czym najlepiej karmic malego smithi (okolo 3 cm). Swierszczami czy macznikiem? Jak podawac mam mu pokarm! Mam problem bo jak wrzucam siwierszcza to potem nie wiem czy go zjadl czy nie... Poprostu zeby go znalesc musial bym przekopac cale terrarium, bo skubance sie chowaja! A slyszalem ze dla mlodych gatunkow dobra sa larwy macznika (albo macznik) Jak mam je mu podac? Czy cos trzeba odciac i dopiero podac czu poprostu je wrzucuc? Pomozcie !! dzieki!

Fryta
22-08-2011, 15:11
Ja wrzucam i patrzę. Jak pajak jest głodny to zaraz wychodzi i atakuje. Karmie wieczorem. Jak do rana nie ruszy to zazwyczaj zabieram i daje po 2-3 dniach. Larwy daje bez cięć, ale dbieram wielkość do pająka.

Awikularia
22-08-2011, 15:15
Jeżeli pająk ma wielkość 3 cm, to bez problemu powinien zjeść świerszcza. Najlepiej jest urozmaicać pokarm pająkom. Jeżeli jedzonka nie ma w terrarium, to znaczy, że jest zjedzone...

Mati
23-08-2011, 06:57
Ja slyszalem od doswiadczonego hodowcy, ze karmienie larwami typu maczniak, ale wogole tez dzownicami, glizdami itd jest szkodliwe dla pajakow, poniewaz maja zbyt duzo tluszczu, co powoduje ze pajak jest otluszczony, w pozniejszym okresie bywa czesto tak ze jest bezplodny, pozatym pajak kamiony na larwach nie moze wytwarzac pajeczyny poniewaz larwy nie posiadaja hityny , z ktorej pajeczyna jest tworzona coz wiecej pajaki na tym pokarmie czesto zdychaja po roku takiego karmienia. Najlepszym pokarmem sa swierszcze , karaczany, muchy, dla malych pajaczkow odpowiednio malutkie muszki typu owocowki, chodzi o to ze pajak rosnie dobrze na tzw hudym pokarmie, ktory zawiera duzo bialka i niezbednej hityny natomiast malo tluszczu. Tak zywiony , trzymany w odpowiednich warunkach moze dorosnac do imponujacych rozmiarow i przede wszystkim dobrze sie rozmnazac. Pozdrawiam i zycze sukcesow.

Pająk
23-08-2011, 08:27
No stary jak mi chcesz wmowic ze larwy macznika nie maja chitynowej skorki to ja cie podziwiam...maja i wcale pajaki nie zdychaja ani nic sie z nimi nie dzieje moje zyja juz 5 lat i nic im nie jest ciesza sie zyciemi radoscia...eh i maluchy tez maja.....to sciema....to co mowisz Mati jest zgodne co do jaszczurek ze sa bezplodne chityna jest nie trawiona i sa otluszczone ale nie do pajakow.
Pozdrawiam.

Mati
23-08-2011, 09:38
Sprawdzilem, faktycznie zawieraja chityne, hmm dziwne bo facet z ktorym gadalem twierdzil ze larwy nie maja no coz moze mu sie cos pomylilo, nie wiem np z glizdami, gostek prowadzi od wielu lat sklep terrarystyczny, interesuje sie pajakami , gadami itd :)) wiec mu uwierzylem, ale moim zdaniem jest to mimo wszystko za tlusty pokarm, karaczany i swierszcze maja napewno wiecej chityny i bialka a mniej tluszczu wiec zdaje sie ze sa lepszym pozywieniem takie mam zdanie.

42d3e78f26a4b20d412==