PDA

Zobacz pełną wersję : Czy B.emilia jest spokojnym pająkiem nadającym się do domu??



lg
25-08-2011, 09:16
Chce kupić pająka.Czy Brachypelma emilia to dobry gatunek?????????? do domu.nie wiem co robic.DORADZCIE!!!!!!!!!!!!!!!

Awikularia
25-08-2011, 09:32
Moim zdaniem, popartym kilkuletnim doświadczeniem w hodowli pająków, Brachypelma emilia jest najspokojniejszym ptasznikiem jakiego znam. Szukałam w wielu miejscach (książki, net) wiadomości na temat ukąszeń ptaszników i siły ich jadu. Nie spotkałam się nigdzie nawet ze stwierdzeniem, że ten gatunek ptasznika kogoś "postraszył". Nie przyjmuje pozycji obronnych, nie kąsa, jedyna jego wada to wyczesywanie włosków parzących z odwłoka. Cóż, w końcu musi mieć jakieś wady... Uważam, że B. emilia jest spokojniejsza niż np. B. smithi czy B. albopilosum. Polecam tego pajączka na 1 miejscu.

Pozdrawiam

lg
25-08-2011, 09:37
dzięki ci

Huhros
26-08-2011, 04:13
do domu oznacza, ze chcesz zeby ptasznik chodzil sobie spokojnie po twoim mieszkaniu??? bo jesli tak to nie :) kazdy wymaga terrarium

Awikularia
26-08-2011, 05:15
Myślę, że chodziło mu o terrarium... Sama mówię, że mam w domu kilkanaście pająków, ale to przecież nie oznacza, że je luzem puszczam na ściany :)

Atrax Robustus :-)
26-08-2011, 05:36
Heh.. tak wlasciwie, to kazdy ptasznik nadaje sie do domu, tylko do jednych potrzebne jest wieksze doswiadczenie niz do drugich.

Moj znajomy hoduje tego pajaka i jest bardzo zadowolony. 0 klopotow z tym gatunkiem.
dzisiaj gadalem z nim i NA PRAWDE BARDZO GO POLECA !!!

42d3e78f26a4b20d412==