PDA

Zobacz pełną wersję : B. smithi + muchy ???



Atrax Robustus :-)
25-08-2011, 11:15
Kiedys kupilem sobie paczke pinek i kilkanascie wsypalem do sloika, zeby miec je pod reka.
Zapomnialem o tym sloiku i niedawno pinki przepoczwarzyly sie w muchy. Nie chce ich na razie wywalac, wiec pytam, czy to moze byc jak na poczatek pokarm dla b smithi ?

W tej chwili jade na pinkach i chyba sie sprawdzaja (nie widzialem, aby pinki byly zjedzone, ale chyba je troche nasgryzl, nie moge tego na pewno stwierdzic). W kazdym razie, dopoki nie urosnie bede go karmil pinkami, tylko pytam sie, czy czasami mu mozna muche wrzucic (żywą)

z gory dzieki za odpowiedzi

Awikularia
25-08-2011, 11:40
Co prawda nie dawałam much ptasznikom naziemnym, ale nadrzewne doskonale sobie z nimi radziły. Myślę więc, że B. smithi powinien sobie z taką karmą poradzić. Ptasznikom należy urozmaicać pokarm...

Atrax Robustus :-)
25-08-2011, 11:58
dzieki za odpowiedz!

A a jesli pajak nie bedzie jej chcial zjesc, to wyjac ja, zeby go nie niepokoila ?

No to moze tak: w nocy wrzuce mu muche (bez skrzydelek) i jesli do rana jej nie zje, to dopiero wtedy ja wyjme.
No ale mysle, ze powinien zjesc :)

Atrax Robustus :-)
25-08-2011, 12:00
Acha... sorry, ze sie tak rozdrabniam w postach, ale jeszcze nie wspomnialem, ze moja/moj smithi ma dopiero 1 cm dlugosci.
To chyba nie powinno mu przeszkadzac w upolowaniu tej muchy

TomekG
25-08-2011, 12:06
Ja osobisce nie dawalbym zywej muchy gdyz obserwujac moje 1cm smithi widze ze zadna nawet nie kwapila sie zabic muchy (a co dopiero jej zjesc)Sam pajak natomiast zrobil kilkaset rundek wokol pudelka uciekajac przed mucha.Watpie ze mu sie to podoba ;)

Pozdrawiam
TomekG

Jimbo
25-08-2011, 13:07
Ja mojemu Smithi wrzuciłem kilka białych robaków wędkarskich, jak był malutki(też coś ok. 1 cm). Któregoś ranka patrzę, a on upolował sobie muchę, która się z jednej z nich wylęgła (była prawie 2 razy większa od niego :)). Był to jeden z jego pierwszych pokarmów. Możesz więc spokojnie spróbować.

Fryta
25-08-2011, 14:09
jak masz poczwarki to mozesz mu kilka włożyc do słoika. Jak mucha wychodzi z poczwarki jest łakomym kaskiem dla pajaka: miekka, nie lata. Moje takie bardzo lubiły.

Atrax Robustus :-)
26-08-2011, 06:30
z tymi poczwarkami, to sprobuje.
Jesli wylegajace sie muchy sa dobre dla pajaka, to czemu nie ? ;)
Na razie po sloiku u mojego pajaka lazi mucha z 2 nogami i bez skrzydel.
(nie chce, zeby zbytnio lazila, bo pewnie by go straszyla)

noradarling
26-08-2011, 10:21
To jak ona łazi z 2 nogami i bez skrzydeł? :-)

Atrax Robustus :-)
26-08-2011, 11:30
juz nie lazi...
ech.. nie moge :)
bylo mi szkoda jednej glupiej muchy, wiec ja dobilem i dalej tam lezy (zaraz sprawdze, czy zjadl).

W kazdym razie na razie bede probowal z pinkami oraz nowo wyklutymi muchami
powinno byc dobrze.

Mati
26-08-2011, 13:45
moj bezproblemu wcinal muchy, jak podrosl jeszcze bardziej to raz z ciekawosci wrzucilem mu nawet motyla, ktory byl 2 razy wiekszy od niego , zaciagnal go do norki i skonsumowal :)), pajaki faktycznie powinny miec urozmaicony pokarm, wiec oprocz pinek powinien jesc cos jeszcze , raz tylko zauwazylem cos dziwnego , z muchy plujki zaczely wypelzac male biale glizdki, wygladalo to tak jakby mucha byla zyworodna, a przeciez wiadomo ze skladaja jajka, co to bylo? roztocza pasozytnicze czy co? z tego co wiem to sie pojawiaja takie rzeczy u wiekszych stworzen z resztek niestrawionego pokarmu, W kazdym badz razie usunalem te muche szybko z terrarium brrrr , od tej pory zaczalem unikac much plujek ale w sumie nie wiem czy dobrze

Atrax Robustus :-)
26-08-2011, 13:53
Bycmoze faktycznie to jakies pasozyty...

raz widzialem, jak male robaczki zywcem muche rozerwaly od srodka...
Muchy plujki bardzo dobrze sie sprawdzaly, kiedy hodowalem katniki, kolczaki i krzyzaki.
No ale skonczmy juz o tym :)

Moj pajaczek nie zjadl tamtej usmierconej muchy. Nastepnym razem dam mu cos malego i zywego.

Moj smithi to jednak niejadek. Jeszcze nic nie zjadl na moich oczach. I nie wiem, czy w ogole cos zjadl, no ale przeciez nie musial pinek zjadac, nic z nich nie zostawiajac. Mogl je nadgryzc.
Ale co mi tam... jak bedzie glodny, to bedzie wcinal te pinki, az mu sie beda "uszy" ruszac :)

Michał
28-08-2011, 03:21
Ja mam B.albopilosa po 5 wylince i w zasadzie wsuwa tylko muchy
, bo niedawno mi się świerszcze skończyły. To dobry pokarm dla małych pająków, bo nie musisz się martwić że jak pająk wylike będzie przechodził. To mucha go nie zje jak to robią świerszcze.
POZDRAWIAM!!!
albopilosa

42d3e78f26a4b20d412==