PDA

Zobacz pełną wersję : jeszcze jedna sprawa



daczan
31-08-2011, 15:28
nie chcialbym za duzo eksperymentowac i dlatego mam pytanko do was jako doswiadczonych hodowcow.Czym najlepiej karmić małego ptasznika kędzieżawego (ok 1 cm bez odnozy) - czy swierszcz nie bedzie za duzy dla takiego malenstwa???A te larwy męczniaka nadają się do karmienia czy nie bardzo??? ?No i jak często podawać do stołu ;)???Może macie jakieś przepisy na dania po ktorych pajak oblizuje "paluszki" ;) ??? Dzieki i pozdrawiam

Awikularia
31-08-2011, 15:53
Należy urozmaicać pokarm. Larwy mącznika młynarka są dobre, tylko trzeba je uśmiercić przed podaniem maluchowi, ponieważ nie będzie w stanie upolować takiego dużego "robala". Można podawać też pinki (larwy much). Świerszcze się nadają, lecz musiałby to być wylęg. Generalnie ptasznik powinien mieć pożywienie wielkości głowotułowia. Poza tym niewiele rzeczy zaszkodzi ptasznikom, jedzą ćmy, owady łąkowe i inne takie tam. Odradzam natomiast podawanie innych pająków, bo może się zdarzyć tak, że zwykły kątnik pożre nam ptasznika...

Pozdrawiam

Atrax Robustus :-)
01-09-2011, 04:42
Nie wiem, czy inni sie ze mna zgodza, ale ja hoduje pinki, z ktorych po pewnym czasie powstaja dorosle owady (sa ona na poczatku bardzo miekkie) i tymi muchami karmie pajaka. W kazdym razie jestem zadowolony, bo przedwczoraj poraz pierwszy od dlugiego czasu moj pajak cos wreszcie zjadl. Po prostu wzialem muche, zabilem ja i wrzucilem pajakowi.
Po pewnym czasie, jak przyszedlem, zeby zobaczyc, czy zjadl, to konczyl juz ja jesc i malo z niej zostalo, wiec polecam

Aha: ze swierszczami nie probowalem, wiec nie wiem . . .

daczan
01-09-2011, 07:51
zauwazylem ogolnie ze troszke siedzisz w pajakach i ogolnie za pomoc masz u mnie duzeeeeeegoooooo plusa ;)
dzieki wielkie i pozdrowka oczywiscie przesyla uncle Daczan
p.s. (nie potaktujcie tego żle) i tak sie nie dam i bede eksperymentował !!!

daczan
07-09-2011, 11:21
a jak czesto powinno sie karmic ptasznika kedziezawego (maluszka)???

Fryta
07-09-2011, 11:29
wtedy gdy jest głodny. :)
ja daję co 2-3 dni, ale znam takich co karmia raz na tydzień.

42d3e78f26a4b20d412==