PDA

Zobacz pełną wersję : Nie chce jeść



firia
06-09-2011, 07:28
Mam B. Albopilosum długości ok 7cm. Ostatnio w połowie sierpnia miał wylinke, a tydzień po niej ciągle tylko jadł i jadł. Od ponad tygodnia jednak nic nie je i zastanawiam sie czy przypadkiem znowu nie bedzie miał wylinki. Czy to nie za wcześnie?

Kawior
06-09-2011, 07:48
Cześć

Nic się nie martw mój czasem nie je przez kilka miesięcy zwłaszcza po takim przekarmieniu o jakim mówisz. Kiedyś wrzuciłem mu 15 karaluchów (wiesz mieszkam w akademiku o nie nie trudno) tak tylko dla tego żeby popatrzeć jak je łapie. Potem nie jadł przez 2 miesiące, a następnie wszystko wróciło do normy zjada jednego drewniaka na półtora tygodnia.
Ja słyszałem o przypadkach kiedy ptasznik nie jadł przez 9 miesięcy i wszystko było ok.
Czym go karmisz?

POzdrowienia

Kawior

firia
06-09-2011, 09:02
Ja mojego karmie wszystkim co złapie oraz świerszczami. Mieszkam w takiej małej dziurze i tu trudno o jakiś urozmaicony pokarm.
A co ile powinien przechodzić wylinke?
Mam na dzieje że wszystko z nim bedzie oki :)
A wiesz czym karmić małe ptaszniki? Chciałam podać małemu Smithiemu kawałek mady (cała jest za duża), ale gdy ją przeciełam to... nie bede tego opisywać w szczegułach :P. Do wylegów świerszczy nie mam dostepu. Dziś wsadziłam mu też muche, ale że była duża, to też ją przeciełam, no i tak jej tylna cześć ciała leży nietknieta, a głowa spaceruje po całym terrarium...

Huhros
06-09-2011, 11:51
1) jak nie masz zywego zarcia dla swojego Kedziora to daj mu normalne mieso, w ZOOlogiku jeden kolo karmi chyba przegotowanym miesem (wrzucil gnata z jakimis ochlapami), i z tego co widze to spajder jakos zyje, czyli powinno byc OK (w sumie to nie wiem czy jest przegotowane, ale tak to by chyba szybko sie zepsulo)
2) wylinke przy tej wielkosci ( jesli ma 7 cm bez rąk ;) to co jakiś rok
3) jak dajesz muche to obetnij jej skrzydla i bedzie luzik
4) ptasznik rozowy mojego kolesia nie jadl kiedys przez ponad 3 miechy i jest oki (niedawno miala wylinke)
to chyba tyle ...

greg
06-09-2011, 16:33
nie chce jesc? widocznie nie jest glodny
jestem ciekaw jak sie zachowuje glodny pajak czy wogole pajak moze byc glodny

Atrax Robustus :-)
10-09-2011, 08:32
Nie bede zakladal nowego watku, bo nie chce forum smiecic, tylko od razu tutaj pytanie zadam:
Moja smithi ma dopiero 1,3 cm, a nie je zbyt czesto.
Ostatnim razem zjadla muche 8 dni temu. Mam ja juz miesiac i jeszcze u mne wylinki nie przechodzila - moze to przez to, ze wylinka sie zbliza nic nie je.
Ma dobre warunki:
temperatura dobra, wilgoc tez sie utrzymuje.
Najczesciej przesiaduje w swoim domku pod kora lub siedzi na korze.

A jako podloze ma ziemie z laki (laka jest czysta i nie ma co sie martwic o zanieczyszczenia).

I jeszcze jedno pytanie: czy torf lub ziemia do kwiatow, czy do kaktusow nie zaszkodza pajakowi (chodzi mi o ewentualne nawozy, mogace tam wystepowac).

Jesli macie jakies komentarze, to piszcie.

Sorki za ewentualne bledy, ale spieszylem sie piszac ten post

42d3e78f26a4b20d412==