PDA

Zobacz pełną wersję : Błędne informacje sprzedawcy??? plz o szybką odpowiedź



Metus
06-09-2011, 16:37
Dzień wcześniej kupiłem ptasznika (podobno B.albopilosa) ma on 3 cm (bez odnóży) Dostałem go w słoiku o wys. 15cm i średnicy 8-9cm. Sprzedawca powiedział że moge go tak trzymać jeszcze ok 3-4 miesięcy i nie bedzie problemu. Powiedział również że nie wskazane jest kupowanie większego terrarium gdyż mój pupilek zdziczeje. I co o tym myślicie?????????? błędne informacje?? a bym zapomniał w książce wyczytałem że temp powinna wynosic od 24-27stC a sprzedawca mówił że może temp. może spaść nawet do 20stC i nie zaszkodzi to pajączkowi. !!!!!!!!! i gdzie leży prawda??

Za wszelkie pomoce dziękuje!!

Fryta
06-09-2011, 16:50
Jezeli to kedzieżawy to 20 st nie zaszkodzi mu. Nocny spadek powinien znieść bez problemu. Ale lepiej by juz nizej nie spadała.
Terra możesz mu z czasem powiekszyć. Proponowałbym po nastepnej wylince przenieść juz do jakiejś sredniej wielkości transportówki. Taka 15/20/18 cm (szer/dł/wys) kosztuje jekieś 20-25 PLN wiec nie jest droga, a wystarczy mu na kilka nastepnych miesiecy. Na razie może być w słoiku. Do wylinki bedzie ok. Potem troche ciasno, ale też wytrzyma, choć lepiej byłoby go przenieść do wiekszego lokum.
W zbyt duzym terra pajak ma problem ze złapaniem pozywienia.

42d3e78f26a4b20d412==