PDA

Zobacz pełną wersję : Pająki dzikusy!!!!!



Blady
07-09-2011, 08:35
Zaobserwowałem iz na forum pojawiły się opinie na temat tego aby nie dawać dużych terrariow pająkom bo zdziczeją (i nie chodzi tutaj o wpakowywanie takich 1 cm malców to szklanej płapki o rozmiarach 40 na 30).


Tutaj zapytanie do "tęgich głów" tego portalu (i nie tylko).

Czy pająk który siedzi w małym terrarium (w stosunku do jego wielkosci) przez co staje sie coraz bardziej łagodny (i jak się domyślam mniej ruchliwy, apatyczny) nie czuje się "nieszczęśliwy". (wiem iż zwierzaczki te mają zbyt proste umysły aby czuć szczęście itd.)



Moje pająki sprawiają wrażenie zdziczałych (co może być spowodowane odpowiednim wystrojem ich pomieszczeń oraz wielkością pomieszczeń) - przy próbie manipulacji stosują kobinację alpejską (tzn w zależności od gatunku postawa odstraszająca i ucieczka bądz atak-bądz po prostu ucieczka) - owszem nie sa to pupilki które pozwalają się brać na rękę ale za to obserwacja ich zachowań sprawia znacznie więcej satysfakcji (chodź jest i bardziej kłopotliwa bo czasami potrafią kilka dni siedzieć w ukryciu).



ps.
za błędy przepraszam-pisane pośpiesznie

Paweł Chrobrowski
08-09-2011, 05:15
mysle ze pajki jakie hodujesz moga zdziczec ale nie w takim stopniu jak by nigy nie widzialy czlowieka jak masz duze terrarium to znaczy ze pajak ma gdzie sie chowac i co robic czyli czuje sie jak w normalnym klimacie i ot0oczeniu a wiec bierz to pod uwage

pozdrawiam chociaz jestem poczatkujacy ale czytalem cos na ten temat

42d3e78f26a4b20d412==