PDA

Zobacz pełną wersję : jakie sa "objawy" wylinki???



daczan
11-09-2011, 10:40
czesc!!!
mozecie mi powiedziec albo lepiej napisac ;) jak wygladaja objawy wylinki??? jesli kazdy gatunek przechodzi ja inaczej to dla sprecyzowania powiem ze mam p.kedziezawego.Zauwazylem ostatnio ze u mojego "malego" na torfie znajduja sie trzy male pajeczynki (przynajmniej przypomina to pajeczyne) a pajak siedzi zakopany w torfie przy samym dnie zamiast w kryjowce (gdzie wczesniej zawsze siedzial) . Co to moze oznaczac,no chyba ze to jest normalne???????????????
dziekuje i pozdrawiam!!!

Wiciu
11-09-2011, 10:45
Jednak do ludzi nie dochodzi ze najpierw powinni zapoznać się z zasadami hodowli i biologi zwierzecia a potem dopiero je kupować . Przykro mi to stwierdzić ale jesteś tego kolejnym dowodem. Kup se książker o ptasznika sa dwie polskie na naszym rynku przeczytaj a potem dopiero kupuj!!! Ludzie litości!! dla tych zwierząt też
pozdrawiam

daczan
11-09-2011, 12:30
dziekuje za pomoc
nikogo przeciez nie zmuszam do tego zeby mi odpowiadal!!!
a tak pozatym to uwazam ze po to miedzy innymi jest to forum zeby zwracac sie do ludzi o porady i pomoc jak rowniez wymieniac sie doswiadczeniami (te drugie mnie nie dotyczy bo jest poczatkujacym) ;)
no i wydaje mi sie ze nikt jeszcze nie byl na tyle madry zeby wiedzial wszystko o ptasznikach nawet po przeczytaniu ksiazki bo teoria jest teoria a w praktyce roznie bywa)!!!
pozdrawiam

Jimbo
11-09-2011, 12:52
Daj spokój Wiciu, nie zgrywaj wielkiego hodowcy samarytanina. Przecież nie musisz czytać, a tym bardziej odpowiadać. To już nie może się chłopak o nic zapytać ? Właśnie takie bufony mnie wkurzają na różnych forach tematycznych.

Co do wylinki, to pająk przestaje na mniej więcej 2 tygodnie przed nią przyjmować pożywienie, ponadto robi się ospały i ciemnieje(na kilka dni przed nią). Może też urządzić sobie posłanie z pajęczyny, na którym wylinieje. Nie jestem zaawansowanym hodowcą, ale z tego co zauważyłem, to właśnie takie mniej więcej są symptomy zbliżającej się wylinki. Przynajmniej tak jest u mojego Smithi (już 6 wylinek za sobą :).
pozdrawiam.

Dziewuszka
11-09-2011, 14:05
daczan dodam ze kedzierzawy rudzieje...a wlasciwie brazowieje :) a po wylince jest szrawy :)
pozdro i powodzenia w hodowli....

p.s. wiciu ja tez pytalam o takie rzeczy na poczatku...jest zasada: "kto pyta nie bladzi" i dobrze...dlatego daczan pytaj zawsze :)

Wiciu
11-09-2011, 14:42
żadny ze mnie bufon tylko jeśli jktoś chce sie czyms zając na serio a opieka nad zwierzętami zawsze musi być na serio to najpierw trzeba sie dowiedzieć wielu rzeczy na temat zwierzaka a potem go kupować niestety jest najczęściej na odwrót i tylko zwierzaki przy tym cierpią. ten post jak i wiele innych o błache pytania bez znajomości odpowiedzi na nie nie powino sie brac za hodowle zwierząt jest dowodem że ludziska kupuja bez należytego przygotowania być może nie ma głupich pytań ale pewnych pytan nie powinno sie zadawać jeśli chce się być na serio posiadaczem zwierzaka.
Pozdrawiam
Wiciu

Metus
11-09-2011, 15:31
Częściowo się z tobą zgodze Wiciu. Co do tego że ludzie najpierw kupują a potem sie zastanawiają co z danym zwierzakiem zrobić, gdzie go umieścić .. itp słowem męczą niewinne zwierzaki. Jak już powiedziałem nie dokońca gdyż takie informacje o jakie pyta autor (którego pozdrawiam [też jest z Białego]) nie zawsze takl dokońca są w książkach wyjaśnione (jeśli wogóle). Książka jest książką a doświadczenie hodowców to doswiadczenie..... Poza tym NIE WE WSZYSTKICH KSIĄŻKACH JEST TEN TEMAT!!!!!!!!!!!! Kupiłem książkę pt "Pająki Ptaszniki" p. Cieślaka i tam na ten temat jest naprawde niewiele :(( Mając książkę sam pytam o różne rzeczy na pierwszy rzut oka banalne a jednak nie do końca. A i jeszcze jedno NIE MOŻNA OPIERAĆ SIĘ WYŁĄCZNIE NA JEDNYM ŹRÓDLE ps Innej książki o tych cudownych stworzonkach nie widziałem. Widzisz Wiciu tak nie do końca masz racje........

Pozdrowionka wszystkim terrarystom i dziękuje wszystkim którzy chcą odpowiadać nawet na takie pytania zadawane przez "zielonych" bo przecierz od czego są Kumple po fachu :)))))))))))))

Metus
metus10@wp.pl gg 3092359

Fryta
11-09-2011, 17:08
Ja dodam, ze pajączek przed wylinka wyraźnie zciemnieje, a jego odwłok bedzie zdecydowanie duzy (w porównaniu z resztą ciałka).

A z Wiciem sie zgadzam. Takie pytania nieraz trutaj padały. Wystarczy przejrzać starsze posty. Ludzie maja za łatwy dostęp do zwierząt. Najpierw trzeba poznać podstawy ich utrzymania, a potem kupować zwierzę. Szkoda je męczyć.

Kendzierzawiec
12-09-2011, 07:23
Mnie osobiście wkużają już takie pytania, ciągle te same i ciągle te same odpowiedzi !! Ale jak komuś sie chce odpowiadać to już jego sprawa i ja sie do tego nie mieszam.

Metus
12-09-2011, 08:08
Hey Kendzierzawiec nie bądź wredny...... bo ktoś Ci lanie sprawi albo dołączy sie do listy 10 osób he he i bedziesz ze słownikiem pisał :)

Pozdrowionka

daczan
19-09-2011, 11:27
tankju very mucz ewrybady ;)
pozdrowienia !!!

42d3e78f26a4b20d412==