PDA

Zobacz pełną wersję : Smithi lubi ciepło?



Lopi
19-09-2011, 11:59
Mój 5cm smithi bardzo lubi ciepło. Mam kabel grzewczy, który połozyłem pod terrarium, ale tylko w dwóch częściach dlatego że pajaki kiedy jest im za ciepło chowają się do norek dlatego więć nie kładłem kabla pod doniczką(gdzie chowa sie pająk), jest tylko pod miską z wodą oraz pod połówką kokosa. Właśnie w tej połówce kokosa prawie zawsze siedzi pająk. Sprawdziłem tam temperature i zazwyczaj jest ponad 30 stopni nocą i ponad 40 stopni w dzień. Wiem że ta temperatura jest za wysoka ale pająk sie tam dobrze czuje. Kiedy kabel przykleiłem do bocznej szyby terrarium to pajak na niej siedział. Teraz siedzi w tej połówce kokosa i se dywanik robi. Wylinkę miał 4 dni temu. Temperatura powietrza w terrarium około 25 stopni w dzień i około 20 stopni w nocy.
Co mam robić?

Atrax Robustus :-)
19-09-2011, 12:20
to 40 stopni jest troche niepokojace, aczkolwiek, jesli WIDZISZ, ze pajakowi nic nie jest, to nie powinno byc problemow.

Awikularia
19-09-2011, 13:38
Ptaszniki okresowo wytrzymują zarówno wysokie, jak i niskie temperatury. Tak samo jest z wilgotnością. Ale nie przesadzajmy z tym docieplaniem...

Kendzierzawiec
20-09-2011, 13:44
eeee 40 stopni ??!! to dużo, to jak dla g. lamparcih :) piekarnik. Ale jak pajak lubi to dobrze tylko nieusmaż go :)

42d3e78f26a4b20d412==