PDA

Zobacz pełną wersję : Oswoić B.Smithi



Adam Sikora
21-09-2011, 12:49
Jestem początkujacym hodowcą i mam pytanie czy oswojenie tego gatunku nie powinno stanowić większych problemów. Prosze o kontakt z ludzmi którzy coś wiedzą na ten temat.

Atrax Robustus :-)
21-09-2011, 13:55
Pajaki nie maja zbyt skomplikowanego mozgu, ktory moze generowac zlozone zachowania i nie nauczysz go aportowac, ale to prawda, ze mozesz go przyzwyczaic do brania na reke. Po prostu, jesli nie bedzie odczuwal stresu zwiazanego z braniem na rece, to przyzwyczai sie do tego i nie bedzie wiekszych problemow. Ja swojego nie biore na reke, bo jest IMHO troche za maly i moglby latwo zwiac. Tym niemniej mial dzis wylinke i jest jakby troche wiekszy.

Huhros
21-09-2011, 16:00
najpierw proponuje wytresować ptasznika: daj mu drobne w zęby i wyślij po gazete, następnie możesz nauczyć go czochrać sie
kolejnym etapem powinna być nauka mowy (słyszalem ze smithi są niezłe w językach obcych)...
aport to sama przyjemność! - super jak biegają na smyczy wokół właściciela lub pilnują posesji - kup kaganiec !
uwaga niektóre gatunki głośno szczekają !(budzą sąsiadów w nocy)
ostatnim stadium jest nauka gotowania - moje czasem robią frytki ( nie ubliżając Frycie) i gotują ziemniaki.
a tak na marginesie to po co chcesz oswajać pająka?? żeby się stresował i nie wiedział o co biega? może lepszym rozwiązanie było by kupno psa?

Metus
21-09-2011, 16:59
Witam.
Qrcze no sami złośliwcy na forum. Zapomniał wół jak cielęciem był ;]

Smithi jest ponoc łatwym gatunkiem do oswojenia z człowiekiem.

Pozdrawiam Metus

Fryta
21-09-2011, 18:22
to raczej człowiek ma sie oswajać z pająkiem, a nie odwrotnie.

[RED-689]
21-09-2011, 18:49
A po ch^& oswajac stworzenie ktore i tak zostalo wyrwane naturze? Npe przyjemniej stworzyc mu w miare naturalne warunki?

PS1. Termometr, fontanna, basenik z podgrzewana woda i fontanna na ksztalt czlonka to nie sa te zupelnie naturalne warunki i mysle ze nie bedzie w nastepnych postach jaki dac torf? ...oj chyba sie myle :-)

PS2. Mam jakis taki dzien czy co? :)

Metus
22-09-2011, 01:57
Nie wiem. Albo ja źle zrozumiałem pytanie Adama albo Wy. Myśle że chodziło mu o to po jakim czasie pająk przystosuje sie do nowych warunków i nie bedzie uciekał na widok gapiących sie twarzy przy terra (tak jak mój to robi). Myślę że pytanie adama nie ma nic wspólnego z jakimiś fontannami itd...

Pozdrawiam Metus

Adam Sikora
22-09-2011, 04:05
Masz rację Metus dziękuje tobie i Atraxowi za powarzną odpowiedz i pozdrawiam was.

Adam Sikora
22-09-2011, 04:10
Pozdrawiam Metus i Atrax

Awikularia
22-09-2011, 04:52
Pająk może uciekać na wrażenie ruchu, a nie na widok twarzy ludzkiej. Dlaczego? Ponieważ ptaszniki mają tak słaby wzrok, że ledwo odróżniają noc od dnia. Tego zwierzęcia nie da się oswoić, można go do ludzkiej ręki przyzwyczaić. Z niektórymi gatunkami sie to w ogóle nie uda.

42d3e78f26a4b20d412==