PDA

Zobacz pełną wersję : pleśń



Jacku87
14-01-2014, 13:05
w terra dla młodego gekona lamparciego (jeszcze go nie mam ale już niedługo) w którym jako podłoże jest włókno kokosowe pojawia mi sie właśnie na tym podłożu biały meszek.
Przypuszczam że to jakaś pleśń czy grzyb.
Jest go szczególnie dużo w rogach czyli tam gdzie światla jest najmniej
Jak temu zaradzić??

die
14-01-2014, 13:32
widocznie nie ma przewiewu w tera. Proponuje zwiekszyc powierzchnie otworow wentylacyjnych

chrzanu
14-01-2014, 13:58
teraz musisz wsyzstko wywalić i wsypac podłoze na nowo, jezeli plesn jest na korzeniach itp to je wypraz na nowo itd.
zeby zapobiegac to zrób lepsza wentylcje, lub miejsca korzenia stykajachych z podłozem smaruj woskiem (top świeczke) i bedzie gitarrrra :D
jak chcesz uniknąć plesni na podłozu to lepsza wentylacja i moze nie pryskaj tak duzo wody. :]

DOMINOS
14-01-2014, 15:32
Przedewszystkim torf nie jest wskazany jako podłoże gla gekona, może lepiej chips kokosowy lub żwirek. A co do pleśni to jest to problem z wentylacją.

Łuki
15-01-2014, 01:50
Jesli sie nuie ma w terra dobre wentylacji to plesn bedzie sie pojawiac raz na jakis czas i wtedy bedzie trzeba wszystko wyrzucic co jest pokryte plesnia a pozostale elementy wyplukac lub najlepiej sparzyc, poniewaz jesli na nich juz sie zacznie robic plesn a bedzie jeszcze tak jej malo ze nie bedzie widac to w ciagu paru dni bedzie trzeba powtorzyc cala operacje zwiazana z terra.

Jacku87
15-01-2014, 06:46
a jak bym w tych miejscach najbardziej narażonych na pleśń paukładał trochę kamyczków?? pomogło by to coś??

chrzanu
15-01-2014, 07:23
nie, plesn sie osadzi pod kamieniami a potem moze przejsc nawet na kamienie, poprostu nic to nieda, więc w ogole uzywaj kostki kokoswoej.

DOMINOS
15-01-2014, 14:23
Jeśeli mieszkańcem ma być młody gekon to absolutnie nie dawaj piachu. Ja z powodu złych porad, dzięki którym zastosowałem piach, musze leczyć gekona który ma niedrożność jelit :(
Mam nadzieje że wyjdzie z tego, wszystko na dobrej drodze.

remedioss
15-01-2014, 14:30
jej, mi tez sie pojawia plesn tylko, że u pajaka. U ptasznika Kedzierzawego. Pozwolicie, ze sie przylacze do dyskusji i spytam czy pajakowi mozna cos dac innego niz torf, coby nie plesnialo?? :) dzieki.
Pozdrawiam

DjLexer
16-01-2014, 07:40
slaba wentylacja...wiecej otworow wentylacyjnych powinno pomuc ! powodzenia :)

42d3e78f26a4b20d412==