PDA

Zobacz pełną wersję : pajęczyna?



Adam Sikora
22-09-2011, 05:27
Jutro będe posiadaczem B.Smithi i nic nie słyszałem na temat pajęczyny którą robi ten gatunek. Mam pytanie czy ten gatunek robi tylko pajęczyne podczas wylinki czy też np. buduje z niej sobie gniazdo.

Sir_bonzo
22-09-2011, 08:43
Tylko podczas wylinki.
Chociarz czasami oplata terrarium drobna pajęczynką (nie zauważysz jej) -dla obrony.

Huhros
22-09-2011, 09:09
Ptaszniki robia pajeczyne z kilku powodów:
1. zblizajaca sie wylinka
2. Kiedy nie chce zeby przeszkadzac
3. Oplata dno terra (i nie tylko dno) po to, zeby wiedziec gdzie znajduje sie potencjalana ofiara bo wyczuwa jej drgania (w sumie dla obrony niby też) - wiec mozesz byc prawie pewien ze i dno Twojego terra bedzie wczesniej czy poźniej zalepione
co do tego czy ta pajeczyna z 3. jest niewidoczna to bym sie kłócił :) bo u moich widać ją od razu ale nie jest to chyba az tak ważne (dobry wzrok ? :)

Sir_bonzo
22-09-2011, 23:57
No widzisz-a u moich nie widać. (jak się patrzy pod światło to coś blyszczy...)-ani u samca ,ani u samicy!!!Mam już 3 lata i dno nie jest zalepione więc świadczy to o zróżnicowanych upodobaniach pająka.
Pajęczyna jest też robiona gdy samica buduje kokon,również gdy samiec składa sperme (ale czasami wykorzystuje pajęczynę pozostałą po wylince.

Awikularia
23-09-2011, 09:04
B. smithi rzadko wykleja pajęczyną coś innego, jak "łóżko" przed wylinką. Natomiast np. ptaszniki z gatunku Cyclosternum lub Chilobrachys "zasieciowywują" dokładnie swoje terrarium, pomimo tego że nie są pająkami nadrzewnymi. Tak więc wszystko zależy od gatunku.

42d3e78f26a4b20d412==