PDA

Zobacz pełną wersję : 2b.smithi



Paweł Chrobrowski
22-09-2011, 09:09
Otóż jest taka sprawa kupywalem od hodowcy 2 pajaki z jedengo *kokona* i jedengo pajaka kupilem tydzien temu o gatunku b.smithi
i dzis drugiego od tego samego hodowcy i jest duza różnica bo mój pajak ma juz swoje szczekoczulki prawie czarne taki kolor ostrego brazu a ten co przyszedl ma wiekszy odwlok ale nie ma ciemnych szczekoczulek od czego to zalezy ale maja tyle samo dni i nocy ??Czemu z czego wynika ta różnica???

Metus
22-09-2011, 17:18
hmmm prawde mówiąc to nie wiem ale... (przy okazji sie pochwalę [już wiem czemu mój kendziorek nie chciał jeść. WYLINKA :)))))). JUŻ jest PO wylince]) mój kendziorek przed wylinką miał duży odwłok a po wylince ma mały. Przed wyliknką szczękoczułki miał czarne a teraz ma brązowe(chyba brązowe)

Pozdrawiamy ja i mój kendziorek ^**^ pa

Michał
22-09-2011, 22:37
Ale sukces!!!!!!!!

Metus
23-09-2011, 00:03
Człowieku!!! To jest (jak ktoś już powiedział wcześniej) jak narodziny syna. Jestem dumny jak paw!!! A to że mówie jak wyglądał przed i wygląda po to tylko potwierdzenie książkowych teorii. Zobaczyłem- uwierzyłem

Pozdrowionka Metus ^**^

Fryta
23-09-2011, 02:27
1. Różnica w warunkach w których przebywały (temp, wilg, żywienie) moga wpłynąć na tempo rozwoju osobniczego.
2, Przygotowanie do wylinki.
3. Różnice indywidualne pomiedzy osobnikami (choć raczej tak wielkie nigdy nie są).

Ja obstaję przy 1 i 2.

Atrax Robustus :-)
23-09-2011, 06:28
moj przed wylinka mial bardzo duzy odwlok i byl czarny. Teraz jest raczej jasnobrazowy (odwlok ma czarny).

Po wylince odwlok bardzo zmalal (co jest w koncu normalne) ale pajak teraz ma dluzsze o wiele nogi.

Awikularia
23-09-2011, 09:01
Jeżeli w kokonie jest dajmy na to 400 ptaszników, to wiele z nich przechodzi wylinke tego samego dnia. Jeżeli natomisat kupisz sobie dwa z tego samego kokonu nie oznacza to że będą linieć tak samo przez całe życie. Nawet ptaszniki karmione i spryskiwane w dokładnie tych samych porach (+ wilgotność i temperatura identyczne) nie będą liniały równocześnie. Nie mam pojęcia, dlaczego, ale możemy wziąć przykład z innych gatunków. Ludzie, psy, koty... Różne jest tempo wzrostu u każdego osobnika.

Atrax Robustus :-)
23-09-2011, 11:41
hmm... czyzby to bylo zwiazane lekko z genetyka ?
Jezeli warunki srodowiskowe dla dwoch osobnikow sa identyczne to powinny byc one bardzo podobne, jednak geny to geny i zmiennosc genetyczna jest i u ptasznikow. Jesli to nie to, to nie mam pojecia, o co tu moze chodzic.

Arrow
23-09-2011, 11:55
genetyka -mocne slowo i bardzo trafne
a i nie ma identycznych warunkow ;) zawsze gdzies sa roznice

42d3e78f26a4b20d412==