PDA

Zobacz pełną wersję : Pająk podobny do ptasznika



Jaca
24-09-2011, 18:29
Od czasu do czasy znajduję w piwnicy mocno wyrośnięte pająki, które wyglądem trochę przypominają ptaszniki. Parę razy spotkałem też takie w domu, np. jak biegał sobie po kuchni i straszył domowników lub kiedyś spijał wilgoć z wyrzuconej na posadzkę kaszy z mięsem dla psa (tą kaszę w trakcie jedzenia wywalił pyskiem pies, a ojciec się cieszył, że jednak pająki nie tylko mięsko jedzą - musiałem mu tłumaczyć, że biedaczek zaspokaja pragnienie :> ).
Jest to brunatnobrązowy pająk, z rzadkim owłosieniem, pokrywającym szczególnie odnóża.
Pytanie jest następujące: Co to za gatunek? Czyżby pająk domowy :/

walter
25-09-2011, 00:17
A czy przypadkiem kiedys nie zwial ci jakis ptasznik, ktorego potomstwo po skrzyzowaniu z domowym pajakiem biega ci teraz po chalupie i straszy domownikow? :-))))

PS - oczywiscie, to tylko tak dla jaj ale swoja droga ...... kto wie?

Jaca
25-09-2011, 06:12
Pierwszego ptasznika (rosea) będę miał dopiro jutro więc jest to niemożliwe.

Atrax Robustus :-)
25-09-2011, 06:23
moze Twoja sasiad cosik hoduje :)

Jaca
25-09-2011, 06:28
Nikt nie hoduje żadnych ptaszników - to nie są ptaszniki.

Atrax Robustus :-)
25-09-2011, 06:43
To prawdopodobnie katniki lub kolosze szczelinowe...kto wie...

Gdybys dal ich fotke, to byloby o wiele latwiej poznac.

Jaca
25-09-2011, 07:18
A masz fotki kątnków lub koloszy szczelinowych?

JadziaP
25-09-2011, 12:27
najprawdopodobniej to Tegenaria ( z niemeickiego "Pajak domowy")
Dorastaja naprawde duzych wymiarow (cialo do okolo 25mm z odnozami okolo 60mm)

Atrax Robustus :-)
25-09-2011, 12:55
najlepiej i najszybciej jest na googlu w wyszukiwarce obrazkow wpisac "Tagenaria atrica" i znajdzie ci sie jakies kilkaset obrazkow.

Jaca
25-09-2011, 17:21
Dziękuję bardzo za konkretne odpowiedzi na zadany temat, których udzielili JadziaP i Atrax Robustus :-) oraz za dowcip waltera ;)

Z pewnością jest to jakiś pająk z rodzaju Tegenaria.
To raczej nie jest (sądząc po fotkach w necie) Tegenaria ferruginea kątnik domowy? Ale, czy kątnik domowy to jest to samo co pająk domowy? Już lepiej pasuje do tego Tegenaria atrica, ale tamten pająk nie miał raczej żadnych barwnych wstawek na odwłoku, cały był brązowo-brunatny. Chociaż jest to możliwe, że jednak to atrica.
Jak po łacinie brzmi nazwa gatunkowa pająka domowego (nie mogłem znaleźć w necie) ?

Byłbym bardzo wdzięczny za udzielenie mi dalszej pomocy :)

Atrax Robustus :-)
26-09-2011, 04:11
Jaca --> Bodajze Tegenaria domestica, ale nie jestem tego calkiem pewien. Pare fotek powinno sie a google.com.pl znalesc :)

A tak przy okazji, to zlap sobie jednego i hoduj. Naprawde dobrze sie go hoduje.

qqqqq
26-09-2011, 10:23
hehe......hodowałem takich kilka, jest to ,,kątnik domowy większy" :-)

Jaca
26-09-2011, 12:31
Atrax Robustus :-) - dzięki, to chyba ten :D
Hodowałem swego czasu takie w słoikach, nawet miałem kokony, ale potomstwa się nie doczekałem.

Atrax Robustus :-)
26-09-2011, 13:38
JAca --> hodowalem i kokony mialem :)
Nawet potomstwa sie doczekalem.
Moja kleopatra, ktora zlapalem w piwnicy to jeden z najwiekszych katnikow, jakie widzialem.
Nawet znalazlem dla niego oddzielne terrarium, gdzie zbudowala pajeczyne.


Ech.... to byly czasy...

Kubix
10-10-2011, 07:12
ja tam tylko z bratem ciotecznym chodowalem krzyzaki:D

42d3e78f26a4b20d412==