PDA

Zobacz pełną wersję : p.imperator VS mysz



walter
24-09-2011, 21:38
Czy ktos z was podawal kiedys doroslemu imperatorowi dorosla mysz?
Czytalem, ze dorosle myszy nie sa wskazanym pokarmem dla pajakow, poniewaz moga niezle ugryzc.
Ciekaw jestem, czy mysz moze byc rownie grozna dla doroslego (ok.16 cm) imperatora ...
Nie chcialbym swojego skorpiona narazac na zbedne ryzyko a rownoczesnie chcialbym mu zafundowac dobre polowanie.

Huhros
25-09-2011, 05:01
jesli chodzi o myszy to wyrosnieta rosea mojego kolesia nie miala zadnych problemow z mysza (tylko tak sie nawpieprzala ze nie jadla przez kolejne 2 miechy)

walter
25-09-2011, 11:23
He! He!
Zobacze w przyszlym tygodniu jak moj "cysorz" poradzi sobie z mysza.
Powinna mu w takim razie wystarczyc (dorosly samiec) no rok! :-)))))
... o ile wogole sie nia zainteresuje - swierszcze ostatnio skacza sobie po nim ... a jeszcze pare tygodni temu potrafil wrabac 3-4 swierszcze na raz!

Atrax Robustus :-)
25-09-2011, 11:28
Twarda bestia ;]

kazan
25-09-2011, 11:35
heh to nic ja swojemu imperatorowi dalem kota i ga wrabal to przez 3 lata nic nie jadl a w czasie sporzywania go jednoczesnie sral hehe:)

walter
25-09-2011, 12:10
... a ja chcialem kota podac modliszcze .... ale wyszlo jakos inaczej ... http://www.mediawatchers.nl/smileys/kopkrab.gif

Sir_bonzo
25-09-2011, 15:37
hm... samiec imperatora raczej będzie uciekal. nie można dać tak po prostu dużej myszy. Trzeba zaczynać od noworodków i stopniowo przechodzić na corazto większe myszy. ja mam doroslą samicę imperatora i wolę wrzucać jej noworodki-pomyśl Calej myszy nie zje! -gdzie by miał ja pomieścić? -a skorpiony dosyć brutalnie obchodzą się z myszami (nie zabijają za pomocą jadu jak pająki tylko przez szczypce- a to jest... brutanle dosyć dla myszki gdyż umiera nieżadko z 15 min w ogromnych cierpieniach,a przy tym jej piski... ).Lepiej zabij ją - skorpiony żywią się padliną.
Co do pajączków to one tylko żywy pokarm. Można im podawać dorosłe myszy-bardzo szybko giną (moja smithi zaboja dużą mysz w ok 5 sec.)

walter
25-09-2011, 22:01
Sir Bonzo.
Dzieki za odpowiedz ... faktycznie, nie pomyslalem o tym co moze czekac mysz w "objeciach" skorpiona.
Tylko ... powaznie, skorpiony jedza padline?
Jesli "cos" sie nie rusza, moj imperator kompletnie to olewa ... np.swierszcz, kiedy pali glupa i udaje martwego wydaje sie byc zupelnie niezauwazalny dla skorpiona ..... moze nie byl jeszcze tak dobrze przeglodzony ...?

rixi
29-09-2011, 08:29
Skorpiony sa urodzonymi mysliwymi wiec nie jedza padliny ...
Mysz (dorosla) moze zrobic duza krzywde skorpionowi a wrecz zabic go ... jezeli juz chcemy karmic skorpiona myszka niech bedzie to noworodek ... (nie poleca sie jednak takiej diety ze wzgledu da dosc mocne otluszczanie sie skorpiona) mozna karmic mysimi noworodkami ale jak najzadziej ...
Poza tym skorpion jak sie naje to mija okolo 2-4 tygodni az zje znowu (szczegolnie samiec) wszystko zalezy od temperatury w jakiej sie znajduje
Skorpion (P. imperator) w wieku jednego roku jeszcze nie dokonca jest dorosly ... skorpiony dojzewaja po okolo 5-7 wylinka zalezy od gatunku i waronkow trzymania w niewoli a nie po uplywie konkretnego czasu ...

walter
07-11-2011, 20:43
Stalo sie .... Wczoraj moje dwa ptaszniki dostaly po myszce (juz nie noworodki a jeszcze nie dorosle - takie ledwo owlosione).
Nhandu carapoensis zalatwila sprawe bardzo krotko i humanitarnie - myszka nawet nie zdazyla pisnac.
G. Rosea nie byla zainteresowana nowa potrawa - uciekla od myszki.
Ostatecznie niechciana myszka chetnie zajalby sie kot ale postanowilem sprawdzic, co powie na to moj Imperatorek ....
.... Fotki (tylko dla osob o mocnych nerwach) w zalaczniku.

Rano szukalem pozostalosci po myszcze ... znalazlem tylko jakies male, szare kulki i .... imperatorka obzartego jak swinia :-)

42d3e78f26a4b20d412==