PDA

Zobacz pełną wersję : Pająk dla dzieci



GALN
26-09-2011, 08:19
Witam.Mam pytanie.Moje dzieci chcą pająka,jak narazie chodowały jednego złapanego w piwnicy brązowy taki, urusł do 3,5 cm z odnużami i padł po jakims czasie.Potem złapałem im takiego malutkiego biało czarnego na murze,piękny pająk intelidentna bestia heheh ;) Skakał jak szalony ,i miał piękne oczka ,mówiły że ma dobry wzrok bo nie da sie od tyłu zazkoczyć.Dwa lata temu gościłem u znajomego,miał pająka jak dobrze pamiętam to mówił że to Ptasznik czerwonokolanowy tak się im spodobał ,za wszelką cenę chciały mnie namówić ,nie dałem się tak łatwo :),postawiłem warunek jak zobacze że dają sobie rady i będą sie opiekować pająkami złapanymi to im kupię.Mineło 2 lata dzieci mają teraz 10 lat chłopak i 11 lat dziewczynka,fascynacja nie minęła w domu pełno pajęczyny bo nie wolno niszczyć ,wszystkie okoliczne pająki sa dożywiane łapanymi muchami. Nadszedł czas na większego pajączka.;)
Ok nie będę więcej opisywał bo napewno niektórych to nudzi sorki.
Konkretnie.
1.Jakiego pająka ?
Czytamłem opisy koło 40 ptaszników jak wybrać wszystkie piękne
Pająk w żadnym wypadku nie może wyczesywać włosków,łatwy w chodowli,nie agresywny,aktywny przez większość dnia(obserwacja),a tłumaczą mi teraz "musi robić pajęczynę ,żeby wiedział gdzie świerszcze chodzą "hehe
o kurcze "i muszą być 2 dziewczynka i chłopiec żeby mogły mieć później dzieci "
z tym mogą być kłopoty przy młodych okazach nie wiem czy da radę to sprawdzić,"nie muszą być kolorowe najlepiej czarne i muszą rosnąć wielkie".Ludzie jaka atmosfera tu panuje będę najlepszym tatuśiem na świecie.;)
2.Kupiłem akwarium 50 szerokie 30 głębokie 25 wysokie czy nadaje sie na terrarium widzę ze jeszcze jedno będę musiał zakupić.
Proszę o pomoc.

Nodlli
26-09-2011, 08:29
Na mój gust powinieneś kupić dzieciakom ptasznika czerwonokolanowego, lub czerwonogiego albo kędzierzawego.
masz tu linki do nich poczytaj:

http://terrarium.com.pl/ptasznikkedzierzawy.php kędzierzawy

http://terrarium.com.pl/ptasznikczerwononogi.php czerwononogi

http://terrarium.com.pl/ptasznikczerwonokolanowy.php
czerwonokolanowy


Kędzierzawy jest dosyć tani i bardzo łatwo się oswaja

Czerwonokolanowy jest już droższy ,a czerwononogi to samo. Więc jeśli ci niezależy na kasie to sam wybiesz.


Pozdrowienia Nodlli

GALN
26-09-2011, 08:42
Dzięki Nodlli za odpowieć .Myślałem o nich ale one wyczesują włoski.

Atrax Robustus :-)
26-09-2011, 08:46
Z Twojego opisu wynika, ze chcesz kupic ptasznika kedzierzawego (Brachypelma albopilosum, czerwonokolanwego - Brachypelma smithi, lub Chilijskiego rozowego - Grammostola rosea). Rosea jest z nich najaktywniejsza. No i jeszcze do smihi jest bardzo podobna B. boehmei.
Hmm... a moze kupilbys jakiegos nadrzewnego: np Avicularia versicolor.
Z tego, co tu wyczytalem, to czasem pajaki tego gatunku padaja bez wyraznego powodu (szczegolnie male okazy), jednak pajak jest ladny, "wie, gdzie sa swierszcze, jak mu wrzucisz" i nie jest agresywny. Nie ma tez chyba wiekszych problemow z rozroznianiem samicy od samca. W kazdym razie kupujac ktoregos z powyzszych pajakow na pewno dzieciakom radoche sprawisz.

A z tym wyczesywaniem wloskow, to z tego, co wiem, najrzadziej wyczesuje je rosea.

Tak, ze wybor masz duzy.


A ja i tak polecam B. smithi :)

Chyba, ze chcesz jakies pajaki budujace koniecznie sieci. Z takich pajakow nieptasznikow najlepsze sa chyba przadki.

Nodlli
26-09-2011, 08:49
Wyczesujš ale bardzo rzadko jak ktoœ je naprawde wnerwi.


Pozdrawiam

pylius
26-09-2011, 08:57
pająki to nie zabawki dla dzieci , są to zywe zwierzęta i nalezy sie tak z nimi obchodzic , mozna wybierac ktory wyczesuej a ktory nie , ale po co ? Są pajaki ktore nie wyczesują wlosow za to skacza i rzucają sie na wszystko co sie rusza , a te ktore wyczesuja sa spokojne , bez sensu jest wybierac , a terrarystyka zajmuje sie problematyką hodowli - kupujesz pająka po to zeby miec nielada odczucia przy hodowli , obserwcji i nabyc wiedzy , ptasznik dla dziecka to kiepski pomysl , kup lepiej dla siebie a dzieci beda tylko ogladac . Jesli ktos kieruje sie czyms takim jak obawa przed wyczesywaniem wlosow to niech sie zastanowi powaznie nad tym czy powinnien sie zajac terrrarystyką.

Dawid.

GALN
26-09-2011, 09:13
Pylius to że to nie zabawka one dobrze wiedzą ,mają 2 koty ,akwarium z rybkami,a napewno bez mojego dozoru nie będą same karmić albo wyciągać pająka z terrarium jak do tego dojdzie ,jeżeli dojdzie to z zastosowaniem środków ochrony hehe rękawice czy coś ,a co do wyczesywania włosków to co ja wiem "Zaniepokojony wyczesuje tylnymi nogami włosy z odwłoka, które mogą powodować uczulenie, swędzenie skóry, szczypanie oczu, uczulenie, podrażnienie gardła itp. "nic wiecej ,nie wiem ile tego wyczesuje,jak bardzo to szkodzi bo to co piszą to brzmi groźnie.Napisz coś o tych włoskach. Dziękuję za uwagę.

pylius
26-09-2011, 09:32
witam ponownie .
Uwazam ze powinnienes sobie sprawic B.Smithi/Boehmei/Rosea/Emilia polecam jednego z wymienionych , co prawda wyczesuja wlosy ale to nie jest tak ze za kazdym razem , ogolnie smithi jest piekny i lagodny . Dzwi mnie podejscie Twoje do sprawy tzn że masz na uwadze zainteresowania dzieci bo chyba malo kto chce kupic dziecku pajaka lub weża , ja osobicie polecam węże , nimi sie glownie zajmuej ale pajaki tez mam , nabylem ostatnio :):):) duzą samice albopilosy i jest przecudowna , imponujace rozmiary i nie wyczesuje wlosow (ale ten gatunek to robi), moge ja glaskac , dotykac a ona nic , czasem tylko sie lekko ruszy .
Co do wloskow , nie mialem nigdy okazji sie przekonac jak to dokladnie jest , mam mala albopilose okolo 3 cm ciala i wyczesuje czasem , zadko wlosy ale jest za mala aby cos poczuc .

Reasumując , możesz kupic jakiego kolwiek ptasznika , w zasadzie one sa to ogladania bardziej niz do kontakow jak to ma miejsce z wezami . Ale polecam te z gat. brachypelma (smithi przede wszystkim) , mozna wziasc na reke a to niesamowite uczcie .

Jaca
26-09-2011, 09:52
Doskonały pająk, spełniający stawiane przez Ciebie wymagania i wymagania Twoich dzieci to: Grammostola pulchra.
Jest on czarny, duży, nie wyczesuje włosków, pająk naziemny, a przede wszystkim jest polecany dla początkujących hodowców. Tylko pajęczynę to raczej bedzie rozpościerał po podłożu.
Ostatnio ktoś się ogłaszał, że je sprzedaje na giełdzie - poszukaj.

Luke
26-09-2011, 10:01
Ale mial byc taki co nie wyczesuje wloskow a Brachypelmy z tego slyna wiec ja polecam G.rosea wolno rosnie, jest ladny i nie agresywny

Jaca
26-09-2011, 10:08
Zastanawiam sie dlaczego tak sie dzieje, że w odpowiedzi na podane jekiekolwiek konkretne i czasami wyszukane wymagania, polecane są zawsze, przez pewne grono hodowców, Brachypelmy. Czy to nie jest przypadkiem wynik małej wiedzy o jakichkolwiek innych ptasznikach lub, co bardziej zadziwiajace, małej wiedzy o samych Brachypelmach? A może to jakas moda na Brachypelmy? :/

GALN
26-09-2011, 10:09
Pylius dzięki za informacje i całej reszcie osób które odpowiedziały lub odpowiedzą.Wybór padł na Grammostola rosea myślę że ten gatunek najbardziej będzie odpowiadał ,sciągnołem parę fotek młodego i starszego osobnika i bardzo im się podoba z kolorowymi dodatkami im się nie podobają wydaje mi się że przez to że nie są podobne do tego z piwnicy,z tego co piszesz to te wyczesywanie nie jest takie straszne :)
jak piszą.Powinni dopisać męczony pająk wyczesuje włoski hehehe ;)
pylius pytanie jeszcze zaczne pomagać im szykować terrarium dla gościa
wiem że te sprzedawane są malutkie więc te akwarium co mam będzie narazie za duże .
1.Jakie wymiary terraria mam przyszykować ?
2.Czy polecił byś mi zakup w formie wysyłki było to poruszane ale zimno jest.
Z jedzeniem dla nich też kłopotu nie będzie świerszcze dzieciaki jóż chodowały z pary świerszczy były setki.
A sprawę chłopczyka i dziewczynki rozwiążę w inny sposób wezmę dwa
nie rozpoznają :) a jak się domyślą to nie będą mieć mi za złe.

pylius
26-09-2011, 10:24
galn moj numer gg 4809014 - mozemy pogadac albo wejdz na czata .
tak bedzie najlepiej.

Rosea wolno rosnie , najlepiej kupic juz wiekszą

Jaca - tak zgadza sie , brachypelmy sa najbardziej popularne , ale czy smithi nie jest cudowny , albo boehmei :)

Atrax Robustus :-)
26-09-2011, 13:58
Jaca -> tak jest, bo to po prostu najpopularniejsze ptaszniki. Wiele ludzi zaczynalo od Brachypelm i uwaza je za slodkie pajaczki naajace sie dla kazdego. Np ja. Teraz bede kupowal Poecilothere regalis.

Nie mialbym nic przeciwko Chromatopelmie cyaneopubescens. Co prawda wyczesuje wloski, ale nadrabia to uroda i w ogole jest to pajak o nieduzych wymaganiach.

Grammostole grosse tez bym polecil, bo dorasta do duzych rozmiarow i tez wiekszych klopotow nie sprawia.

A wlasciwie zaden pajak nie sprawia klopot, kiedy trzyma sie go w warunkach zblizonych do naturalnych, ale skoro to jest prezent dla dzieci...

Huhros
26-09-2011, 15:04
zawsze mozna kupic inną brachme np. Brachypelma auratum
wyglada prawie jak szmitka a to nie jest szmitka (a na pewno nie tak popularna jak ona) a od szmitki lepiej chyba Bohemei bo tez nie jest tak popularna
jesli zas chcesz super ptasznika nadrzewnego to polecam Avicularia Avicularia :)
rosea toz spoko ale na pewno nie tak efektowna jak wyzej wymienione

Huhros
26-09-2011, 15:12
moze chodzi ogolnie o dostepnosc ??
jest wiele slicznych pajakow (wszystkie ptaszniki sa super) a wsrod nich wiele nadajacych sie dla poczatkujacych. tylko jest maly problem: sprowadzisz sobie jakiegos super ptasznika z zagranicy, dasz za niego ze 100$ plus drugie tyle za przesyłke?
Polska raczej biedny kraj i ludzie nie maja kaski :) proste
gdyby zylo sie tak jak w szwajcarii czy innym normalnym kraju to kazdy mialby pewno jakiegos super niepowtarzalnego i tyle - a tak trudno.
ale i tak uwazam ze Brahmy sa najpiekniejsze :)))

Frontside
27-09-2011, 10:37
Witam!
Jezeli twoj wybor padl na Grammosotle Rosea to to terrarium ktorego wymiary podales jest stanowczo za duze nawet dla dosroslej samicy!!! W takich duzych terrariach pajaki niezabardzo chca jesc a juz szczegolnie Brachypelmy! Polecalbym ci terrarium najbardziej popularne dla tego gatunku czyli 30 x 30 x 25 cm (dlugosc x szerokosc x wysokosc). Ja moja G. Rosea trzymam wlasnie w takim terra i jest z niego bardzo "zadowolona". Wystarczy tam wlozyc jeszcze jakas kryjowke, korzen i moze jakas sztuczna roslinke (bo zywa pajak i tak zabije). Jezeli chcialbys nabyc takie terrarium to skontaktuj sie ze mna bo mam takie gotowe :-) i na sprzedaz. Moj numer na Gadu Gadu to 3367243.
Odnosnie rozwoju tego pajaka to rosna one naprawde wolno! Wiec jezeli kupisz malego pajaczka tego gatunku, np. takiego ktory bedzie mial 1 cm cialka to spokojnie wystarczy pudeleczko po negatywie z dziurkami i torfem kwasnym w srodku! I takie pudeleczko ci wystarczy na dluszy okres, potem jakies troche wieksze pudelko a dopiero jak pajak bedzie naprawde podrosniety to mozna go przelozyc do terra!
Ptaszniki nie lubia za duzych przestrzeni poniewaz przywiazuja sie do miejsca polowania. A jak kupisz takiego maluch i wrzucisz go odrazu do terra to bedzie mial wielki problem ze znalezieniem podanego przez ciebie pozywienia!
Udanej hodowli!

GALN
27-09-2011, 21:18
Dzięki za radę :) Tyle przeczytałem o tych pajączkach ,że kupię więcej
hehe i starsze.Pylius mnie tak zakręcił że omało bym jeszcze się na węża skusił .Ale na razie poczekam.Teraz czytam wszystkie posty i czekam na okazję ;).A żona mówi że nas wyrzuci z tymi pająkami ,jak zobaczy u dzieci na półce to na pewno polubi.

Atrax Robustus :-)
28-09-2011, 06:23
Galn. Nie przejmuj sie. Jak zona zobaczy, to od razu sie w nich zakocha :)
Nie bedzie miala zreszta wyjscia.

wiem cos o tym... rodzice tez byli sceptyczni, ale skoro mam taka pasje, to trzeba ja rozwijac.
:)

42d3e78f26a4b20d412==