PDA

Zobacz pełną wersję : Zapytanie odnosnie torfu.



Atrax Robustus :-)
29-09-2011, 07:27
No wlasnie
chcialbym wiedziec, czy moge isc do kwiaciarni i kupic torf dla ptasznika. Nie wiem, czy czy te truciz... to znaczy nawozy mu nie zaszkodza, a na razie to, co ma w terrarium, to zwykla ziemia gdzies zza laki.

Ziemia jak z kretowiska :)
I juz od kad mam moja smithi (a juz troche ja mam) mam ta ziemie jako podloze.

Niestety w zoologiku torfu u mnie nie ma, tylko jest wielki worek z torfem w kwiaciarni. Jednak kto wie, jakie scierwo oni do tego torfu dodaja...

Pytam sie, bo w przyszlym tygodniu bede mial Poecilotherie regalis i jako podloze chcialbym jej dac torf i przy okazji wymienilbym podloze mojej smithi.

Metus
29-09-2011, 08:24
Witaj.
W kwiaciarniech jak dobrze poszukasz to znajdziesz torf bez zadnych dodatków. O ile wiem mozesz zaopatrzec sie w tzw chyba "wlukna kokosowe" sa dostepne w wiekszosci zoologow. ps wlukna te mozesz zmieszac ze specjalnym piaskiem terraryjnym.


Pozdrawiam

Huhros
29-09-2011, 09:44
jak masz pajaka w zwyklej ziemi to wez go lepiej z tamtad wyjmij bo moze sie on nałykać piasku i może mieć problemy ze zdrowiem, co do torfu to zawsze mozesz kupic w Zoologiku :) wiec po co do kwiaciarni ?

Budzik
29-09-2011, 09:50
Kup kostkę prasowanego kokosa. Najlepsze podłoże do wilgotnego terrarium.

Atrax Robustus :-)
29-09-2011, 11:46
Huhros --> to nie jest piasek. Podloze ma raczej konsystencje gliny i nie jest sypkie, a poza tym dobrze je ubilem.

A u nas w zoologiku jest tylko siano dla krolikow i worki z kamykami :P

Czyli tak czy siak musze poszukac tego torfu w kaiwciarni :]


A co do Coco-grunt, to te kwiaciarki, sprzedawcy w zoologikach i inni pierwszy raz o takim czyms slyszeli.
Wlukien kokosowych raczej w kwiaciarni nie znajde, a na zoologika nie mam co liczyc.

No nic.. jutro zrobie obchod po miescie i "pozwiedzam" kwiaciarnie.
Jesli kupie chociaz torf, to bede naprawde zadowolony.


Boze... jak fajnie byloby mieszkac w duzym miescie....

Awikularia
01-10-2011, 05:10
Huhros, nie ma możliwości, aby ptasznik najadł się piasku. Co za bzdura... Najwyżej mogą się zatkać im przetchlinki, ale nie przez połykanie, ile przez to, że są one umieszczone na spodniej stronie odwłoka i przy chodzeniu mogą się zapiaszczyć...

Huhros
01-10-2011, 09:30
przeciez nie napisalem ze Ptaszniki z glodu jedza piasek, ale kazdy moze sobie to interpretowac tak jak chce :))

42d3e78f26a4b20d412==