PDA

Zobacz pełną wersję : I co po wylince???? B.Smithi i wylinka



paweł-smithi
30-09-2011, 08:39
Dzisiaj w nocy mój pająk przeszedł swoją pierwsza wylinkę w moim domu, Ci którzy tego doświadczyli wiedzą jakie to uczucie!! ;)
Mam parę pytań:
1. Jeśli mój pajączek przeszedł już szczęśliwie bez żadnych powikłań wylinkę to co mam teraz robić. Bo jest tak, wylinka odbywała się pod korzeniem, korzeń ten jestcały w pajęczynach zarówno wejscie jak i góra. Czy mam niszczyć te pajęczyny żeby wyjąć wylinkę?
2.Po jakim czasie się powinno wyjąć wylinkę?
3.Czy niszczyć to jego posłanie z pajęczyny na którym leżał?
4. Po jakim czasie wrzucić mu mącznika? (po wykluciu!)
PROSZĘ O ODPOWIEDŹ! I z góry dzięki!!

Metus
30-09-2011, 11:31
witaj
a wiec
ad1) tak. Musisz zniszczyc te pajeczyny bo jesli tego nie zrobisz to ponoc ta wylinka moze zaczac plesniec pod wplywem wilgoci.
ad2) hmmm bardzo sie nie spieszy ale mozesz i od razu. Jesli chcialbys zachowac ja na pamiatke trzeba bylo wyjac ja od razu po wylince.
ad3)do twojej decyzji nalezy. jesli chcesz to tak. To jest bez znaczenia.
ad4) Co do karmienia to najwczesniej po 4 dniach. Powinienes sam zauwazyc kiedy zglodnieje. jak wyjdzie z kryjowki i zacznie robic pajeczyny albo po prostu lazic i szukac zarcia to znaczy ze jest glodny.
ps wszystkie te wiadomosci sa pewne w 85%. Jak by co to ktos mnie poprawi ale mysle ze wszystko co napisalem jest ok.

Pozdrowionka...

Awikularia
01-10-2011, 04:51
Nie niszczyć pajęczyny! To jest kryjówka ptasznika, gdzie się schował aby mieć spokój przy wylince. Musisz poczekać, aż sam wyjdzie, a jak już koniecznie chcesz te pajęczyny poniszczyć, to radzę poczekać około tygodnia, aby zwierzakowi stwardniał pancerz. Jeszcze nie słyszałam, aby wylinka spleśniała... Co najwyżej może uschnąć...

Metus
01-10-2011, 15:20
po raz kolejny powolam sie na tresc zawarta w ksiazce P.Cieslaka. To wlasnie ta jest tak napisane.

master
08-10-2011, 03:15
mam u mnie wbloku doświadczonego hodowcy marka on tez hoduje
pająki.mówil mi że po wylince powinno się dać ptasznikowi za pięć dopiero
zarcie.ja dałem mu po trzech dniach a mój pupil tylko uciekał od świersza
radze po pięciu dniach to szybko bedzie żzerał świerszy,myszy itd.
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==