PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana podloza ...



walter
01-10-2011, 15:51
Co jaki czas wlasciwie powinno sie zmieniac KOMPLETNIE podloze w terra?
Chyba sie za duzo naczytalem i zglupialem do reszty.
Co zrodlo to inne porady - co 2 tygodnie, miesiac, 2 miesiace ....... wczoraj doczytalem sie gdzies, ze co ROK .....
Oczywiscie, na biezaco usuwam pozostalosci po swierszczach i innym zarciu.

Metus
02-10-2011, 02:56
hello!!
Bardzo dobrze ze usuwasz te pozostalosci gdyz moga one po prostu zaczac plesniec. Co do wymiany calego podloza to ja slyszalem, ze wymienia sie co pol roku.

Huhros
02-10-2011, 03:43
ja moim wymieniam podloze co pol roku, chociaz nie wiem czy nie robie tego za czesto :)
czasami zdarzaja sie sytuacje ze trzeba robic to czesciej, np. kiedys jakis swierszcz zlozyl jaja w jednym z terra i mialem inwazje malych swierszczykow, albo gdy w terra pojawia sie pleśń.
Dobrze ze wyrzucasz pozostalosci po zwierzatkach (swierszcze zawsze gubia nogi), bo po kilku dniach przy odpowiedzniej wilgotnosci pojawiaja sie na nich nitki plesni
Ale jak wszystko jest ok to chyba mozna trzymac ile sie da ? sam nie wiem

Atrax Robustus :-)
02-10-2011, 03:46
Nie ma reguly na czestosc wymieniania podloza u ptasznikow. Wymienia sie, jak podloze jest za przeproszeniem zasyfione lub zaczyna takie byc, bo wtedy pajak moze byc przez rozne odpadki zagrozony.

Ja jeszcze nie wymienialem swojej szmitce podloza, ale niedlugo zamierzam sie za to zabrac.
Z resztkami pokarmowymi nie ma problemow, bo robaki klade mojej szmitce na cos w rodzaju plaskiej tacki, tak, ze nie maja kontaktu z gleba i dosc czesto zmieniam jej robaki, wiec nie maja szans sie rozlozyc.

42d3e78f26a4b20d412==