PDA

Zobacz pełną wersję : korzenie a plesn



Metus
02-10-2011, 08:37
Do swojego terrarium wlozylem korzen ale wyjalem go po kilku dniach bo uslyszalem ze na korzeniu bardzo szybko moze pojawic sie plesn ze wzgledu na panujace watunki w terra (cieplo i wilgotno) czyli calkiem sprzyjajace warunki do powstania plesni. Co myslicie o tych korzeniach i mogacej powstac na nich plesni??

Atrax Robustus :-)
02-10-2011, 09:04
Dopoki nie pojawi sie plesn, dopoty nie masz sie o co bac.
Ja dalem swojemu pajakowi jako schronienie, pod ktorym przebywal kawalek kory, ktora przez chyba 8 tygodni nawet przez plesn nie zostala dotknieta. dopiero przedwczoraj pojawily na niej male jakby plamki, a i tak nie jestem pewien, czy to plesn, czy to odchody pajaka ;] bo to bylo za male. W kazym razie zmienilem mu ten kawalek kory na lupke jakiegos tropikalnego owocu i bardzo mu sie to spodobalo.
W podsumowaniu chcialbym powiedziec, ze nie ma sie czego bac, wkladajac pajakowi korzen do terrarium. Trzeba tylko kontrolowac, czy plesn sie nie rozwija.

Pablos
02-10-2011, 09:22
Warunki jakie każdy terrarysta chce odtworzyć w swoim terrarium to mniejsza lub większa imitacja przyrody.. Zarówno korzenie.. kora.. mchy.. porosty..rośliny zielne..wszystko to występuje w naturalnym środowisku pająka. Nie widze zatem najmniejszych nawet przeciwskazań do umieszczenia tam takich elementów, które nie tylko podniosą walory estetyczne całości, ale także wpłyną na lepsze samopoczucie zwierzaka. Moja 3cm B.smithi z uporem maniaka;))) dokonuje przeróbek w terrarze.. Aktualnie wyjście ze swojej norki zakamuflowała kępką mchu torfowca i naziemnego porostu.. W terrarium w którym przebywa stale znajduje się kora sosnowa.. korzeń../wszystko wcześniej wysuszone w wysokiej temp.w piekarniku:)/i jak dotąd nie zauważyłem jakichkolwiek oznak pleśnienia..choć stale wszystko kontroluję..Poza tym na korzeniu zaiplantowałem epifityczną oplątwę brodaczkowatą/roślina;)/ ..efekt kapitalny..!!! Pozdrawiam. Narka!!! Pablos;)

Atrax Robustus :-)
02-10-2011, 09:27
Pablos
wez daj fotke tego terrarium !

Pablos
02-10-2011, 10:00
Sorki .. nie mam jeszcze zdjęć..jak tylko się do tego zabiorę to CI zapodam:) Hej!

Arrow
02-10-2011, 10:07
jesli chodzi o plen na korzeniach, to sadze ze jesli bedziesz raz w tygodniu czyscil elementy wystroju to bedzie oki, wystarczy, gabka (tak zwykla do naczycn) wyszorujesz to moge Ci ;););) zagwarantowac ze nie bedzie plesnial, no chyba ze to jakies szczegolnie podatne na plesnienie drzewo, dziw fakt ze niekotre korzenia przystosowane do celow akwarystycznych szybciej plesnieja niz takie jakchocby przygotowane przez Pablos'a , idz do lasu znajdz odpowiadajacy Tobie konar, wysusz go dokladnie, umyj mozesz okorowac, ale wtedy traci na uroku

Metus
02-10-2011, 11:45
i tak wlasnie zrobilem. korzenie te do akwarium sa zwykle ciezkie i wlasnie podatne na grzyby. Ten moj korzen ma niepowtarzalny ksztalt i "aromat" ;] chyba jednak wloze go spowrotem do terra.

42d3e78f26a4b20d412==