PDA

Zobacz pełną wersję : chciałbym kupic



AGAM
02-10-2011, 12:56
Chciałbym kupic Avicularia versicolor i Teraphosa blondi. Na razie chce poznać ceny. Do działu kupię zagląda mało osób więc piszę także tutaj.

Atrax Robustus :-)
02-10-2011, 14:45
hmm. Tez jestem ciekaw, kto tu blondi moze hodowac...

AGAM
03-10-2011, 09:59
Może ktoś ma, ale i tak wole coś nadrzewnego.

Atrax Robustus :-)
03-10-2011, 12:21
Ja bym tam blondi nie proponowal.
Czasami jest psychiczna.
Nie wiem, czy mam ci to mowic, bo pewnie wiesz.
Radzilbym cos, co nie wyczesuje az tak wloskow.
Moze murinuska ;]

Jak chcesz kupic blondi, to znaczy, ze posiadasz juz pewne doswiadczenie z pajakami. Wiec moze kupisz sobie P.fasciata albo P. regalis.
Bardzo ladne i tez nadrzewne. Ja bede mial takowego w srode (regalis).

AGAM
03-10-2011, 14:22
Doświadczenia zbyt wielkiego nie mam, ale ja pająków nie kupuje jako pupilki tylko tak po prostu żeby sobie siedziały w terra, a więc moga se być agresywne. Wiem jednak że Teraphosa to pająk duży i drogi. A Avicularie chce głównie ze względu na wygląd no i nie mam jeszcze nadrzewnego (mam dwa kędzierzawe i białokolanowca).

Atrax Robustus :-)
03-10-2011, 14:26
Na razie nie bede doradzal ci regalisa, ani nic innego, bo sam z tym pajakiem mialem zbyt malo do czynienia, zeby powiedziec cos wiecej niz znajdziesz w internecie lub na tej stronie.
Jak juz go bede mial, to powiem, jak sie zachowuje i ewentualnie cos jeszcze.
Mysle, ze to, ze nie pchasz raczej lapek do terrarium i uznajesz zasade "Patrz, nie dotykaj" czyniloby cie dobrym hodowca ptasznikow agresywnych.

Jesli chcesz A. versicolor, to bardzo latwo ja na forum znajdziesz.
Juz troche na forum "sprzedam" nie zerkalem, ale ostatnio ktos chyba A. ver. sprzedawal.

Metus
04-10-2011, 01:17
Teraphosa Blondi kosztuje Theraphosa blondi 1. wylinka 120,- PLN a tu masz adres Kolesia który to wlasnie oferuje Paweł Wielądek, Warszawa
Pawel.Wieladek@wp.pl

Huhros
04-10-2011, 10:10
cos strasznie drogo ten Blondyn jak 1 wylinka za 120 zł, moj człowiek ma wielkości paznokcia (jakies 1-1,5 cm) za zdaje sie 50 zł!, a 3-3,5 cm za ok. 150 -tak przynajmniej mowil (co do wielkosci to nie wiem czy z nogami czy bez)

AGAM
04-10-2011, 10:48
Ja się jedynie boję silnego jadu ze względu na fakt iż w moim domu jest małe dziecko i wiele innych zwierząt. W razie ucieczki pająk o silnym jadzie byłby więc groźny dla otoczenia w przeciwieństwie do pająków typu własnie Avicularia która nie tylko nie ma niebezpiecznego jadu i jest piękna ale takżenie jest agresywna. A to ogłoszenie o Teraphosie już widziałem ale mam nadzieję że znajdzie ise coś tańszego.

Atrax Robustus :-)
04-10-2011, 11:17
AGAM --> raczej Teraphosy bym nie polecal, jesli jest w domu male dziecko. W swoim zyciu tylko raz w reku teraphose trzymalem.
Pozostale miotaly wloski na wszystkie strony, a gdy zblizylem sie bardziej, to robily sie bardzo agresywne i sie "rzucaly".
Lepiej kup jednak A. versicolor.
blondi ma co prawda raczej sredni jad, lecz mimo to zbyt duzo go ma i wolalbym byc ukaszony juz przez Avicularie niz przez nia. Szczekoczulki tez sa duze. Jezeli dobrze zabezpieczysz terra przed ucieczka pajaka, to nie widze przeszkod, zeby tego nie trzymac.

Jezeli masz w domu dziecko, to absolutnie nie radzilbym trzymac agresywnych lub potencjalnie niebezpiecznych gatunkow, bo kto wie, co takiemu dziecku moze wpasc do glowy ?
Mysle, ze A versicolor powinna sie ci spodobac. Bardzo ciekawy pajak.
Nie mialem z nim wiele do czynienia, ale dorosle okazy potrafily mnie bardzo zafascynowac.

42d3e78f26a4b20d412==