PDA

Zobacz pełną wersję : Ona jest przesliczna :)



Atrax Robustus :-)
05-10-2011, 10:33
Wlasnie dostalem nowego pajaczka (Poecilotheria regalis) szczerze mowiac nie spodziewalem sie, ze bedzie az taki duzy i piekny.
Na poczatku bylem naprawde przerazony i zrezygnowany, bo pajak sie praktycznie nie ruszal i wygladalo, jakby zdechl.
Mial coprawda lekkie odruchy, ale nie bylo to nic, co by wskazywalo, ze zyje.
W koncu wzialem dlugopis i poglaskalem ja nim po nogach i blyskawicznie ten dlugopis zaatakowal.

W tej chwili juz sie troche oswoil (chyba) i siedzi sobie na szybce terarioum, ktorym jest na razie plastikowe, przezroczyste wiaderko (na razie mu w zupelnosci wystarczy, wydaje sie byc w sam raz).




Ach... zycie jest piekne :)


Dam mu jest jutro albo pojutrze.

Modle sie, aby przezyl spokojnie noc.
Trzymajcie za niego/nia kciuki !!!

TomekG
05-10-2011, 12:28
Boze dzieki ze chociaz ten dotarl :)) i jak wnioskuje z postu oraz rozmowy przez telefon klient jest zadowolony ;)

Ach... zycie jest piekne :) --> zgadza sie ale bywaja czasem baaaaardzo trudne chwile po ktorych nie che sie wypowiadac takich slow;)

Pozdrawiam
TomekG

p.s.aha bede trzymal kciuki przez cala noc.

Metus
05-10-2011, 14:49
za ta paczke juz od wczoraj trzymam kciuki. Atrax mówiB ze nie ma takiej potrzeby gdyz paczki od Ciebie sa (cytuje) "istna forteca" i na bank wszystko bedzie ok. Szkoda tylko ze nie wszystkim udalo sie szczesliwie...... szkoda przedewszystkim tych biednych zwierzaczkow.... ale tez zapalu kolegow... Mam nadzieje ze to sie wiecej nie powtorzy.....

ps. Tomku czy moglbys wyslac mi swoja oferte?? na razie nie bede kupowal ale chcialbym zobaczyc tak z czystej ciekawosci. Szczegolnie interesuja mnie pajaki : Irminia, H.Lividum oraz T.Blondi

walter
05-10-2011, 15:31
Trzymamy kciuki!!! :-)
... a fotka?

Atrax Robustus :-)
05-10-2011, 15:58
Jak tylko kupie klisze (niestety mam jedynie starego, zwyklego kodaka) to mu fotke trzasne.

Pozniej juz tylko po skaner i do roboty.
Jak dobrze pojdzie, to wciagu 2 tygodniu zdjatko zamieszcze. (jednego i drugiego).

Dr_Who
06-10-2011, 09:21
czym karmisz malutkie spiderki

Atrax Robustus :-)
06-10-2011, 09:52
Male pajaczki karmie pinkami (na poczatku moja smithi nie chciala w ogole tego ruszac, ale teraz jej jest to obojetne, czy je muche, czy pinke. Zwierzetom trzeba urozmaicac pokarm. Malutkie swierszcze tez beda dla maluchow (1 cm - 1,5 cm) dobre.

Jednak skoro moja smithi je juz dosc duze muchy, a jest jeszcze mala, to mysle, ze P. regalis, ktora jest baaaardzo duza w porownaniu ze smithi tez bedzie je jadla.
Niedlugo trzeba bedzie pomysles o swierszczach, bo muchy beda za male ;]

JadziaP
06-10-2011, 16:05
"...to mysle, ze P. regalis, ktora jest baaaardzo duza w porownaniu ze smithi tez bedzie je jadla. Niedlugo trzeba bedzie pomysles o swierszczach, bo muchy beda za male ;]"


nie ma obawy Atrax .... twoja regalis moze pozerac much nawet jak bedzie miala 4cm dlugosci ciala (tel ze potrzebujesz ich duzo...)
Mozesz uzyc zamiast pinek, duzych "madow".
Muchy przed karmieniem dobrze jest nakarmic odzywka dla dzieci (albo np. pokarmem dla psow/kotow/rybek akwariowych)

Atrax Robustus :-)
07-10-2011, 03:56
dzieki !
Z tym karmieniem much, to nie wiedzialem.
To znaczy karmie je, ale jeszcze nie wyprobowalem pokarmu dla rybek.

No to zaraz im wyzerke przygotuje :)

42d3e78f26a4b20d412==