PDA

Zobacz pełną wersję : Smutne doswiadczenie z kurierem



TomekG
05-10-2011, 12:23
Z pewnoscia czytajac post wczesniej domyslacie sie co sie stalo.A wiec wyslalem przesylki przez firme SERVISCO i zawiodlem sie strasznie ponaszac zarowno ogromne straty(zarowno moralne jak i materialne)
Zaden z wyslanych pajakow nie doszedl zywy.A gdy rozmawiajac z Kafarem ,poinformowal mnie ze odwlok pajaka pekl,domyslilem sie ze podroz pajakow przypominala konie jadace na rzez.Kieruje do Was pytanie co sadzicie o takich przesylkach?Otwarty tez jestem na wszelkie wasze doswiadczenia i sugestie.

Pozdrawiam
TomekG

Atrax Robustus :-)
05-10-2011, 12:40
Jak patrzylem na zabezpieczenia, ktore zrobil Pan w paczce, to poprostu mnie zatkalo, ze te gamonie z SERVISCO potrafia tak za przeproszeniem spieprzyc sprawe !
Pajak Kafara musial byc przewozony przez kompletnych debili i tumanow, bo juz inaczej sie nie wyraze >:(
Skoro w tak dobrze zabezpieczonej paczce pajak ucierpial, to ci goscie chyba po niej skakali.
w kazdym razie to swiadczy tylko o jakosci uslug tej firmy wysylkowej.

Ech... wspolczuje Kafarowi...

Atrax Robustus :-)
05-10-2011, 12:42
Oni chyba rozladowywali paczki widlami...

Atrax Robustus :-)
05-10-2011, 12:45
Sorry, ze sie tak rozdrabniam, ale nawet, jak ten kurier wyszedl z samochodu, to trzymal ta paczke, jak paczke z narzedziami.
Ota lazl sobie i nia krecil.
Musialem mu zwrocic uwage, ze to nie sa sruby...

Ciesze sie, ze nic sie mu nie stalo.

I jeszcze raz dziekuje Panie Tomku za dobra robote !

Kafares
05-10-2011, 12:58
Zgadzam się z Atraxem! Gdy kurier dostarczył przesyłkę do domu traktował ją podobnie. Ci ludzie nie powinni się zajmować dostarczaniem przesyłek ale boksem zawodowym lub coś w ten deseń:-) Moja radą do Tomka jest żeby wysyłał pająki starym sposobem, czyli przez poczte ale tylko w ciepłe dni.

Pozdrawiam Tomka i Atraxa

Metus
05-10-2011, 14:56
nie wiem czy jest jeszcze taka mozliwosc ale ja bym staral sie obciazyc SERVISCO jakimis kosztami.... qwa nalezy sie im.... co to za przewoz??? Nie wiem czy jest to mozliwe ale ja bym sie tym jakos zainteresowal....A co do sposobów wysylania to chyba jednak konduktorska jest lepsza

Fryta
05-10-2011, 14:58
raczej nic nie zdziałasz. Kurier teoretycznie nie może przewozić zwierząt więc reklamacje na to nie wchodzą w grę.

Atrax Robustus :-)
05-10-2011, 15:00
heh.. gdyby to byly kieliszki, to by bylo tluczone szklo...

Tak czy owak niektore firmy wysylkowe jakby "nie dorosly" jeszcze do tego, co powinny robic.

JadziaP
05-10-2011, 16:19
"Zaden z wyslanych pajakow nie doszedl zywy.A gdy rozmawiajac z Kafarem ,poinformowal mnie ze odwlok pajaka pekl,....."


a bylo mowione zeby pakowac tak aby pajak byl "przycisniety" papierem ??

ano bylo !

Trzeba tak pakowac aby pajak nie mial mozliwosci sie poruszac...

Xeo
06-10-2011, 05:21
Jadziu jestes moim idolem!!(heh)
Kupowalem od tomka boehmeia i pyl slicznie zapakowany (przycisniety)
Tomek dobrze wysyla mysle ze tu zawinila przesylka kurierska

Dr_Who
06-10-2011, 09:16
ja polecam konduktorskie zawsze wszystko w porządku

Kawior
06-10-2011, 09:35
Szerze po powiem wam że jesteści chorzy, że wysyłacie zwierzęta przesyłkami kurierskimi. Ja pracuje w firmie kurierskiej od 4 lat i wiem że nawet przy najleprzych chęciach i traktowaniem tej przesyłki najlepiej jak się da i tak może się coś znią stać bo ta przesyłka jedzie wraz z tysiącami innych paczek do sortowni i na całej trasie jest przyładowywana kilka krotnie. Wy wszysty wydaje mi się nie wiecie na czym polega cała ta operacja i myślicie że kurier, któremu dajecie tą przesyłkę jedzie z nią do samego odbiorcy. A tak przy okazji wysyłanie zwierząt przesyłkami kurierskimi jest zabronione myślę że także w servisco i jeśli powiecie kurierowi co jest w paczce nie powinien jej przyjąć do wysyłki. A jeśli to zataicie przed kurierem to skąd kurde ten biedny kurier ma wiedzieć że musi tą przesyłkę traktować specjalnie. Bronie tutaj Servisco choć pracuje w firmie konkurencyjnej i też ich nie lubie, ale wtej sytuacji to wy zabijacie te zwierząta i nie miejcie pretensi do firm kurierskich.

pozd

Kawior

Bluff
06-10-2011, 11:42
a ja polecam przesylki od kudlatego
wszystko wporzo byl zaoakowany jak nalezy i nawet mu wlos z karapaksu nie spadl
mimo to ze jeszcze byl wyslany prriorytetem
polecan listy priorytetowe
pajakowi nic sie nie stanie, kosztuje 5 zl i jest wporzo
BIERZCIE LUDZIE OD KUDLATEGO!!!!!!!!!!!!!!!!
szcerze polecam

TomekG
06-10-2011, 13:28
Witam

Dziekuje ze moj problem spotkal sie z tak duzym odzewem.

Pare slow do KAWIORA -->Wszytkim wiadomo ze firmy kurierskie swiadcza usluge przewozu towaru (w sklad ktorego zalicza sie rowniez szklo).
Wysylajac pajaka zaznaczylem kurierowi ze przesylka zawiera ,,szklo,,a wiec wymaga specjalnego traktowania.Kurier udowodnil to obklejajac paczke licznymi nalepkami typu ,,OSTROZNIE SZKLO,,z zaznaczeniem gdzie gora paczki.Z racji tego ze pajaki dotarly martwe,wnioskujeze tak samo szklo dotarloby w postaci stluczki szklanej.
A wiec Twoja argumentacja ze paczka przechodzi przez rece wielu ludzi nie jest zadnym usprawiedliwieniem,a kazdy pracownik takiej firmy posiada chyba umiejetnosc czytania i zna wlasciwosci fizyczne szkla.
Chodzi mi glownie o to ze wysylajac pajaka, zadam by przesylka byla traktowana tak jakby zawierala szklo.Jesli ten warunek bylby spelniony pajakom nic by sie nie stalo. Dlaczego do sklepow,dostawa szkla dochodzi w calosci?

Podejrzewam ze poniewaz caly przeladunek odbywa sie w nocy,nikt tego nie kontroluje.Pracownicy olewaja wtedy sobie delikatniejsze przeniesienie paczki co w konsekwencji konczy sie tak a nie inaczej.

Niedawno zrobiono test firm kurierskich(niestety dowiedzialem sie o nim dopiero wczoraj).Wysylano herbatniki.Wszystkie docieraly w stanie godnym pozalowania,jedyna firma ktora przewiozla je w calosci, byl POCZTEX.
To mowi samo za siebie.


Pozdrawiam wszytkich
TomekG

Fryta
06-10-2011, 16:57
masz jakies namiary netowe na wyniki tego testu? Bardzo mnie to interesuje.

Kawior
07-10-2011, 02:38
TomekG poprostu nie wysyłaj zwierząt przesyłkami kurierskim. Ja znając bardzo dobrze cały ten system obsługi paczek sortownie, L-H, kurierzy nigdy bym tego nie zrobił. I nie porównuj szkła do zwierzaka. Pamiętaj o tym że do sortowni nie przyjeżdza tylko twoja paczka. Nie wiem jak to jest w servisco ale u nas tych paczek jest ok 12000 przez noc i pracownicy mają tylko ok 2h na przesortowanie ich wszystkich a w servisco tych paczek jest jeszcze więcej. Oprócz tego ta przesyłka nie jedzie w kabinie obok kierowcy tylko na pace i wystarczy że ktoś się zagapi i położy ją na spód ładunku i po paczce. Jest taka zasada nazywa się Droop test, to znaczy że paczka powinna tyć tak zabezpieczona przez nadawce przesyłki aby nic się z nią nie stało, kiedy zostanie zrzucona z 1 m na ziemię. Chyba nie chcesz aby twój pająk przechodził takie testy

Jedynym winnym śmierci tych zwierzaków jesteś ty bo niepowinieneś nawet pomyśleć o tym żeby wysłać je w ten sposób. A twoje pretensje do firmy Servisco nie są uzasadnione. Ktoś jeszcze napisał w tym poście że zażadał by zwortu kasy od takiej firmy. Nie ma takiej możliwości, ponieważ aby dostać pieniądze trzeba powiedzieć co było w paczce,przedstawić faktury na ten towar, a co Ty możesz powiedzieć że był to pająk. Poprostu Cie wyśmieją i powiedzą że zwierząt absolutnie nie można wysyłać i pogratulują Ci głupoty, że coś takiego zrobiłeś, ja zrobił bym to samo.

Sam hoduje pająki i widzę że są to stworzenia tak delikatne, że tylko skończony głupiec wysyłał by je w ten sposób.

Bez obrazy, ale szkoda mi tych pająków. TomekG nigdy tego nie rób i uwierz mi że firma servisco nie jest tutaj winna tylko ty.

pozd

kawior

Blady
07-10-2011, 07:34
Święta racja, sam zakupiłem pajączki od Tomka i dotarły całe i pięknie zabezpiecznone. Do dzisiaj żyją i rosną jak się patrzy. Szczerze wspołczuję.


I pozdrawiam

TomekG
07-10-2011, 14:18
Przykro mi ale test ten byl przeprowadzany przez czasopismo.

Pozdrawiam
TomekG

Fryta
07-10-2011, 14:50
ale jakie? tytuł, numer...

PapaKrystiano
09-10-2011, 06:43
Co do ciebie kawior to pierdolisz glupoty, firma servisco czy jak jej tam to przyklad niechlusjtwa i szeregu zaniedban, prawdopodobnie tak samo jak twoja firma w ktorej pracujesz!! Moje zdanie!! Widzialem jak to wszystko sie odbywa i nawet raz wysylalem szklo i wiesz co po otworzeniu paczki moj czlowiek jedyne co widzial z kieliszkow to potluczone szklo tak samo wygladalo to w 2 innych firmach ktorych nazwy juz nie wspomne (byc moze jedna z nich to "twoja" firma) A twoje wypowiedzi to klasyczny tzw "wyscig szczorow"

Fryta
09-10-2011, 13:53
Kawior ma rację. Ja mam w sklepie do czynienia z obuwiem i odzieżą. Mimo to często się zdarzają uszkodzenia (a przecież to nie szkło!). Tak po prostu działaja te firmy. Jedyna która dość bezpiecznie wozi paczki to UPS. Ale zwierzat i tak lepiej nie próbować wysyłać tą drogą.

Awikularia
10-10-2011, 11:11
Więc jak wysłać, na przykład, terraria przez "SERVISCO"? Mój znajomy zaufał tej firmie, powiedział co jest w środku, a terraria i tak przyszły w proszku... To po co kurierzy, skoro paczki dochodzą w kawałkach? Aha, i mam pytanie. Np. chciałabym przewieźć za pośrednictwem "SERVISCO" (lub jakiejś innej poczty kurierskiej) komodę po babci. Komoda ma 50 lat. Myślę, że 50 lat temu nie było znane coś takiego jak "Faktura". I jak kurierzy mi zniszcza komode, to nie odzyskam pieniedzy nawet za transport?? To po co takie coś jak "SERVISCO" w ogóle istnieje???

Pozdrawiam.

Fryta
10-10-2011, 12:19
komode wyślij pocztą, tam możesz podać wartość paczki (za to się dodatkowo płaci) i w razie czego dochodzić odszkodowania.
Terra można puścić też poczta ale trzeba ozanaczyć (ostrożnie szkło, góra) i zabezpieczyć tak by szyby były osłonięte gruba tekturą (bardzo grubą). To pomaga.
Mimo wszystko zawsze istnieje ryzyko.
Wiem, że niektórzy przy wysyłaniu zwierzat posługują się lodówkami (termosami) turystycznymi. To dobre rozwiązanie, jeżeli jest możliwość zaklejenia go i noszenia za rączkę (uchwyt). Wtedy odpada rzucanie nim i układanie "na boku" lub "do góry nogami".

hekcik
12-10-2011, 20:05
kawior p..... glupoty, nie wierze ze wszyscy pracownicy w firmie gdzie pracujesz traktuja paczki jak szklo, zawsze znajdzie sie jakis debil ala dresiarz ktory ma ochote pograc w pilke... paczka (mentalnosc czlowieka - to nie moje wiec po co szanowac). Sam sie spotkalem z takimi sytuacjami bo tez pracowalem w firmie kurierskiej. Sam zreszta wspominales ze na sortownie przyjezdza ok 12000 paczek i na rozladunek i sortowanie jest 2h, wiec nie mow mi kto tu jest winien - firmy kurierskie ktorym brak odpowidniej organizacji i wiele innych czynnikow (na ktore zbrakoloby miejsca).
Pozdr
Norbert

valdi
13-10-2011, 01:51
Jeśli ktoś kocha zwierzęta to niech nie korzysta z firm kurierskich. Jakość świadczonych tam usług póki co, znacznie odbiega od przyjętych światowych standardów. Może kiedyś któraś z firm będzie świadczyć taką specjalność jak przewóz zwierząt. Jeszcze musimy na to poczekać i najlepiej gdy sami osobiście pofatygujemy się po naszego ulebieńca

Alicja
13-10-2011, 02:52
Apropo wspaniałego Servisko - sprzedałam koledze dwa terraria 130/50/50, szklane. Ponieważ nie miał ich jak zabrać postanowiliśmy wysłać je servisko. Były opakowane, a kurier doskonale wiedział, co zabiera. Naklejki 'uwaga szkło' też były ...

Efekt jest taki,że te terraria mogą się przydać osobie lubiącej puzzle. One nie są nawet zbite - są kompletnie zmiażdżone ...Nie wiem co oni z tym zrobili...
Strasznie ich szkoda, bo były naprawdę ładne i starannie zrobione :(

Znajomy się cieszył, że przynajmniej były ubezpieczone a tu Servisko żąda jakieś faktury potwierdzającej wartość ...Oczywiście słowa nie było wcześniej, że taka faktura będzie potrzebna w razie zniszczenia.

Trzymajcie się z daleka od Servisko ...

pylius
13-10-2011, 03:36
ja juz tez widzialem jak sie ludzie obchodza z paczkami - no , coz duzo ludzi jest poprostu kompletnymi matolami skoro widzac napis "zywe zwierzeta" , "szklo" obchodza sie w zupelnie nie taki sposob jak trzeba . moje zdanie - powybijac tych wszystkich kretynow .

Kawior
13-10-2011, 08:59
Stary jakie nakleiki "żywe zwierzęta" o czym ty k... gadasz. Nie znam firmy kurierskiej, która wysyła zwierzęta. To jest zabronione... ludzie.

kawior

42d3e78f26a4b20d412==