PDA

Zobacz pełną wersję : Ucieczki pajaków z terra



Wiking88
06-10-2011, 14:22
Czy często się zdażają?
Jak do nich nie dopuscić mając terrarium lub słoik?

pytam sie głównie o B.bohemei bo takiego właśnie posiadam i nie chce pewnego dnia zastać terrarium pustego. Matka dostała by zawału
pajączek jest jeszcze malutki (ok 2 cm) i domyślam sie że ucieczka jest bardziej prawdopodobna niż w przypadku dorosłego osobnika

Kafares
06-10-2011, 14:34
Witaj! Ja też miałem b.boehmei i pewnego nieszczesnego dnia mi zwiał. Znalazłem go na następny dzień jak inny pająk (domowy) jadł moją boehmei. Spodkało mnie to czego się obawiasz. Zabezpiecz dobrze terra, w którym trzymasz pająka.

Pozdrawiam

Wiking88
06-10-2011, 14:43
ała... w jaki sposób taki może uciec i jak moge zabezpieczyć terrarium (takie zamykane na dwie odsuwane szybki)

Metus
06-10-2011, 15:10
hmm tez mam takie terra. ;)))) w sklepach z czesciami meblowymi sa takie zamki jak na pewno nie raz widziales w gablotach np w szkole czy gdzies. Zamek taki zeby nie dalo sie odsunac szybki nie posiadajac kluczyka.... zamek taki kosztuje ok 5-7zl

Atrax Robustus :-)
06-10-2011, 15:13
Moja smithi jeszcze ani razu nie wspinala sie po szybce.....ale P. regalis....doslownie robi caly czas koleczka po sciankach. Taki pajak moze latwiej nawiac.

Zrob, jak mowi Metus. Ja nie wiem, jak takie terrarium wyglada, bo sam mam fauna boxa.

walter
06-10-2011, 19:55
Moja Rosie uwielbia lazic po szybach.
Mam typowe terra/aqua Hagen'a z zamykana siatka z gory:

http://www.simplesolutionpc.com/~waldek/animals/rosie/01.jpg

Takie same mam dla skorpiona.
Jedyny problem w tym, ze przeczytalem gdzies, ze pajak potrafi sie zaczepic lapa o taka siatke.
Mysle, ze to dotyczy samca z haczykami na przednich odnozach.
Rosie wielokrotnie "wisiala" sobie do gory nogami i nic sie jej jeszcze nie stalo.

walter
06-10-2011, 20:19
W zasadzie uciekaja mi tylko swierszcze z fauna-boxu ... za cholere nie wiem, jak one to robia.
Nie maja zadnych wiekszych otworow a pokrywa jest caly czas dokladnie zamknieta ... mimo to wszedzie w chalupie mam pelno swierszczy a kot ma z nimi zabawe :-)

Atrax Robustus :-)
07-10-2011, 03:59
A tak patrzac na ten obrazek walter --> co dales pajakowi, jako podloze ??

Wiking88
07-10-2011, 06:39
W jaki sposób pajaczek moze zwiać z terra?

Atrax Robustus :-)
07-10-2011, 06:41
wspiac sie po szybie, znalezc jakis otwor i "wyfrunac"

walter
07-10-2011, 16:11
Atrax,
jako podloze dalem torf zmieszany z mchem (peat moss) z dodatkiem ... wlasnie, nie wiem, jak to sie nazywa po polsku - vermiculite - takie bardzo lekkie kulki utrzymujace wilgotnosc podloza - zalecane we wszystkich podrecznikach i stronach net.
To wszystko jest posypane kawalkami kory dla jaszczurow (repti bark).

Rosie wychowala sie od "szczeniaka" na takim podlozu i w dalszym ciagu wyglada na to, ze czuje sie swietnie.

Znajomy przyznal sie, ze ma od jakiegos czasu P. regalis - zwiala mu juz kilka razy.
Najczesciej przy jakis zmianach w terra zwyczajnie wlazi piorunem na niego, potem na podloge i sprint pod szafe lub inny mebel - robi to w "ulamku" sekundy :-)

Wiking88
08-10-2011, 01:52
mam nadzieje ze moja boehmei nie bedzie taka skora do ucieczek narazie jest malutka to trzymam ją w słoiku raczej nie ucieknie a przy zmianie podłoża zobaczymy:)

Kubix
10-10-2011, 06:53
no w sumie mi tez kiedys zwial kedzik. Rano wstalem przeszukalem cale terrarium i go nie bylo. Jak sie starszej zapytalem czy gdzies czasem nie widziala mojego pajaczka to juz zaczela walizki pakowac:) po kilku godzinach znalazlem go za ksiązkami:)

Londo
10-10-2011, 08:21
kiedys zamiast otworow wentylacyjnych mialem taka twarda siatke okienna przeciw insektom, moj kedzik w nocy wygryzl w niej dziure (mial wtedy ok 4 cm) i zwial. Nastepnego dnia znalazlem go w kuchni obok lodowki (chyba zglodnial)

walter
10-10-2011, 17:23
Powaznie wygryzl dziure w siatce?
Chyba nie metalowej??? Musialby miec tytanowe kly :-)
Coprawda slyszalem, ze dorosly ptasznik potrafi sobie poradzic z cienkim plastikowym pojemnikiem ale chyba metalowj siatce (nawet cienkiej) nie da rady....

Londo
11-10-2011, 00:52
siatka byla plastikowa (nauczka dla mnie, juz takiej nie uzywam)

Huhros
11-10-2011, 11:37
przeczytaj opis Blondi...one zdaje sie potrafia przegryc metalowa siatke (no comment)

Atrax Robustus :-)
11-10-2011, 12:01
maja dosc dlugie szczekoczulki.

Juz mialem spotkanie trzeciego stopnia ze zredniej wielkosci blondi i mi to wystarczylo...
w kazdym razie szczekoczulki ma ostre...

42d3e78f26a4b20d412==