PDA

Zobacz pełną wersję : jadowite???????????



treblas
10-10-2011, 10:07
czy jakbym mial jakiegos ptasznika to jakbym wziol go na reke to by mnie uzarl?????????
jesli tak to od czego to zalezy
i czy pajaki lubia byc brane na rece????????

Huhros
10-10-2011, 10:36
***histora chodofcy ptasznikuf ciag dalszy***
ugryzienie zalezy od gatunku, niektore gatunki sa bardziej psychiczne inne mniej. Niektore od razu rzucaja sie na reke inne uciekaja ile pary w nogogłaszczkach.
Nie wiem czy ptaszniki lubia byc brane na rece ale moga sie do tego przyzwyczaic czyli mozna powiedziec ze nie maja nic przeciwko

treblas
10-10-2011, 11:43
nie jestem jescze chodowca ale mazy mi sie to tylko jak przekonac starszych?????????????

Atrax Robustus :-)
10-10-2011, 12:31
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=1584&t=1584

"cHISTORIA cHODOWCY PTASZNIKuf" :)


Wiesz co ?

Zlap sobie najpierw w piwnicy katnika, to moja dobra rada.

Nie mysl sobie, ze sie z Ciebie smieje.
Wiekszosc ludzi z ktorymi rozmawialem, zanim kupila ptasznika, to znala juz dosyc dobrze podstawy hodowli i troche sie materialow naczytala.
W topicu masz napisane "Jadowite?????". WSZYSTKIE PAJAKI SA JADOWITE, nietylko ptaszniki.

Pajaki nie lubia jak sie je bierze na rece... a wlasciwie boja sie, chyba, ze je bedziesz przyzwyczajal, wtedy nie beda sie stresowac.

Ale tak czy siak na poczatek polecam krzyzaka albo katnika.
Do ptasznika potrzeba troche doswiadczenia, nie chodzi o to, ze cie uzre, tylko o to, ze mu mozesz krzywde zrobic :)
Chyba, ze chcesz kedzierzawca, lub jakiegos innego malo wymagajacego.
Jednak nie bede ukrywal, ze polecalbym cos nieegzotycznego :D
Ja sam jak mialem 3 lata, to zaczynalem od katnikow.
Hodowalem katniki i krzyzaki, ktore nawet skladaly kokony.
Wiec niech nikt mi nie mowi, ze to nie sa ciekawe zwierzeta !

Jak Ci sie znudza lub zdechna, to nie powinienes sie lapac za ptaszniki



Amen

Metus
10-10-2011, 13:44
HeY!! ;))))))))))

Ja tam osobiscie uwazam ze kendziorka zawze mozna sobie kupic. Na poczatek polecam poczytac opis gatunkow a jesli finanse nie takie slabe to kup sobie dostepna nawet na forum "sprzedam" ksiazke Cieslaka pt Pajaki Ptaszniki" z serii hobby - koszt 20zl. Poczytaj i zastanow sie czy jestes w stanie zapewnic pajakowi takie warunki jak w ksiazce podaja. Jesli tak to mozesz kupic sobe np B.Albopilosum, G.Rosea lub B.Smithi no chyba ze H.Lividum ;]. Zartuje! wszystkie ktore podalem oprocz H.Lividum sa ok. Gatunki te sa dosyc lagodne i sa zalecane dla poczatkujacych. Musisz liczyc sie z kosztami mysle ze ok 150-200zl max. Co do przekonywania starszych!! hmmm ja po prostu kupilem a pozniej im o tym powiedzialem!! ;)) No ale nie kazdy tak moze wiec sprobuj przekonywac ze na bank bedziesz sie nim zajmowal, ze nie jest grozny, itp itd. Na forum Terrarystyka.pl tez ktos mial taki problem ze nie wiedzial jak przekonac rodzicow a teraz juz sam ma pajaka!! Poszukaj tam w starszych postach. No nie wiem ale mysle ze to Ty powinienes wiedziec najlepiej jak ich przekonac. ;)) Glowa do góry i powodzenia ps nie daj im szybko za wygrana bo to jest piekne hobby i nie zamienilbym go na zadne inne. (jednym slowem gra warta zachodu)

Powodzenia!!

Bluff
10-10-2011, 14:14
wlasnie wlasnie wlasnie tak maja racje
ja zrobilem tak: kupilem pajaka podczas gdy matka byla na wakacjach chociaz jej o tym powiedzialem to uznala
"nie" zadnego pajaka wiesz przeciez ze mam arachnofobie
(blahaha moja ciocia ktora do mnie przychodzi naprawde ma;-)
jak wrocila z wakacji to akurat priorytet przyszedl
a matka chciala obezwladnic koperte ale pajak si e nie dal choc smithi po 2 wylince teraz sobie spokojnie siedzi w sloiku i bedzie niedlugo przechodzil 3 wylinke
zalecam sobie kupic ktorys z nieagresywnych gatunkow)bron boze pterinochilius murinus) ale to zreszta twoja sprawa
olej matke olej starych
jak juz kupisz pajaka to trudniej im bedzie go wyrzucic niz zapobiec jego kupieniu
jednym slowem przyzwyczaja sie
NIEDLUGO SWIETA (zrobisz im ladny prezent);0

walter
10-10-2011, 17:33
Jasne, wszystkie sa jadowite i wszystkie gryza ... w jakis sposob przeciez musza zdobywac pokarm.

Gryza rowniez psy ... i to znacznie mocniej.
Duzo wiecej zostalo do tej pory zanotowanych wypadkow ciezkiego (nawet smiertelnego) pogryzienia przez psy niz przez ptaszniki.

Na poczatek wystrzegaj sie po prostu gatunku agresywnego ... zafunduj sobie G.rosea - jak sie BARDZO postarasz, tez potrafi ugryzc ale musisz ja naprawde nielicho wnerwic.

treblas
11-10-2011, 07:04
to co takiego katnika mam wrzucic do sloika i ma lezec????????
ATRAX najlepiej by bylo jakbys opisal jak sie je choduje albo ktos inny

Atrax Robustus :-)
11-10-2011, 08:29
Jesli chcesz ptasznika, to polecam Grammostole pulchra, B. smithi, boehmei, albopilosum, auratum.
Nie bede mowil, jak sie je hoduje, bo to masz w opidie na stronie terrarium i we wczesniejszych postach.

Pajaki domowe tez sa bardzo ciekawe. Ja zrobilem tak: na dno sypnalem zwirku drobnego. Przykleilem pionowo do szyby srodek z rolki papieru toaletowego ;), a potem polozylem poziomo w poprzek terrarium deske.
Zupelnie niepotrzebnie sypalem zwirek, bo pajak rozplotl sobie siec nad nim i przesiadywal caly czas w rolce.
Tak sie zadomowil, ze zrobil 2 kokony (z ktorych po jakims czasie zaczely wychodzic mlode). Kiedy ich pilnowal byl niesamowicie agresywny...nie mozna sie bylo do niego zblizyc.

Tak wiec na poczatek polecam jednego z tych ptasznikow, ktore wymienilem (mozna do tego dorzucic Chromatopelme Cyanopubescens - chyba dobrze napisalem).
Poprostu na poczatek polecalem pajka domowego, bo on nie jest az tak wrazliwy na niska temperature i wilgotnosc.
Ale jesli wolisz ptasznika, to dobrze zapoznaj sie z jego wymaganiami i wtedy kup.

Oczywiscie mozna sie ze mna sprzeczac, ale skoro mi na poczatek wystarczyly katniki, krzyzaki i skakuny....

Huhros
11-10-2011, 12:05
niestety nie moge sie z Toba zgodzic Walter :(
na 3 Rosee, z ktorymi mialem doczynienia, 2 byly psychiczne a tylko jedna lagodna
Ja osobiscie polecam B. Albopilosum i to jest moj typ no1 dla poczatkujacego hodowcy

hekcik
12-10-2011, 19:20
Co sadzicie o Lasiodora parahybana ?

walter
12-10-2011, 19:49
L. parahybana
sadzac z opisu, rowniez malo "stabilny psychicznie" gatunek.
Huhros chyba ma racje - KEDZIOR RULEZ! ... chociaz, po obejzeniu "Ataku pajakow" ... http://www.mediawatchers.nl/smileys/kopkrab.gif

Atrax Robustus :-)
13-10-2011, 05:34
Ten atak pajakow to szmira roku :)

Arachnofobia juz od tego byla lepsza :]

42d3e78f26a4b20d412==