PDA

Zobacz pełną wersję : Ptasznik towarzyski



walter
11-10-2011, 19:30
Slyszalem opinie o Avicularia avicularia, ze mozna je trzymac po kilka egzemplarzy mniej-wiecej zblizonej wielkosci w jednym terrrarium.

Czytalem tez fajny artykul Luciana "Luc" Ross'a o jego doswiadczeniu z trzymaniem czterech Poecilotheria regalis trzymanych razem przez dlugie lata (z czego jedna padla pogryziona przez mysz).

Ciekaw jestem, czy ktos z Was ma doswiadczenia z hodowla kilku sztuk ptasznikow razem?
Czy sa jeszcze jakies gatunki, ktorych "socjalna" hodowla nie konczy sie kanibalizmem?

Atrax Robustus :-)
12-10-2011, 05:42
Widzialem 2 przypadki:
Ornata byla trzymana razem z albopilosa - fajnie to wygladalo :)

I regalisy trzymane razem.

Ja bym nie eksperymentowal w ten sposob, tym bardziej, ze nie wiadomo, co ptasznikowi do lba strzeli.

Czasem zdarza sie, ze jeden zaatakuje drugiego i przewaznie konczy sie to smiercia.

U regalisy jednak toleruja siebie nawzajem i rzadko dochodzi miedzy nimi do sprzeczek.

A moze dochodzi czesto... nie wiem, bo tylko kilka godzin przygladalem sie hodowli regalisow trzymanych grupowo.

Awikularia
12-10-2011, 05:43
Avicularie można trzymać w jednym terrarium po kilka sztuk, ale musi być ono odpowiednio duże, a pająki muszą mieć dość pożywienia. Sama trzymałam kiedyś 10 Avicularia metallica w jednym pudełku, ale jak podrosły rozdzieliłam je. Za wielkie terra musiałabym im zbudować...

JadziaP
12-10-2011, 06:41
Avicularia, Poecilotheria, Stromatopelma calceata, Heteroscodra maculata, Pterinochilus murinus (USAMBARA) swietnie sie nadaja do wspolnego chowu ( najlepiej jednak trzymac tylko jedna samice + samca oraz kilka podrostkow). U Pterinochilus mammilatus tworzy sie z czasem mala rodzinka (kilka generacji razem).
W naturze mozna spotkac rodziny Poecilotherii zlozone z samicy z mlodymi oraz kilku (nastu) podrostkow). Stromatopelmy zyja calymi rodzinami pomiedzy liscmi palmowymi. Avicularie mozna spotkac na plantacjach ananasow w rozetach lisciowych.

Straty zdarzaja sie jednak zawsze. Nalezy pamietac ze terrarium 100 x 100 x 200 cm - to ciagle jednak "malutki" pojemnik.
Biorac pod uwage ceny niektorych gatunkow - nalezy dobrze rozwazyc zanim sie zdecydujemy na chow grupowy
W chwili obecnej trzymam rozne gatunki Poecilotherii (P.regalis, ornata, formosa, rufilata, subfusca, pederseni) w roznych grupach (2 do 20 osobnikow , w zaleznosci od wieku i wielkosci terrarium)

42d3e78f26a4b20d412==