PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarz do pewnego ogloszenia (bez namietnosci....)



JadziaP
13-10-2011, 07:48
(calosc zostaje przedstawiona cichutkim glosem, bez cienia arogancji,
po prostu stwierdzenie faktow, bez checi wywolywania poruszenia i kontrreakcji)

Na tym forum zostalo opublikowane pewne ogloszenie o sprzedazy ptasznikow,
w ogloszeniu zostalo miedzy innymi napisane:


" Brachypelma boehmei - po 2 wyl., 1 cm, ..... "
oraz
".....Wielkosc ptaszników podalam nie liczac odnózy....."

co jest oczywista nieprawda, poniewaz boehmei po 2-giej wylince nigdy nie osiagnie wielkosci ciala 1cm
( z mojego dlugoletniego doswiadczenia twiedze ze osiagna one okolo 5-6mm dlugosci ciala. (mialam pewno z 15kokonow Br. Boehmei, czyli okolo 6000-8000 mlodych Br. boehmei),

Ogloszenie to zostalo przezemnie skomentowane jak nastepuje:

"Br.boehmei po 2-giej wylince ma 1cm ????? to jakies mutanty co ? "

czyli wlasciwie jako komiczny komentarz pomyslane, bez jakiegokolwiek tla.

Na to nastapil komentarz autorki ogloszenia...

"... ale to chyba Ty masz mutanty... Tylko 6 mm (i to z odnózami!) po 2 wylinkach? Cos male te Twoje Brachypelmy. Wlasnie dokladnie zmierzylam moje B. boehmei - 0,7 mm cialka, z odnózami 1,1 cm."

a potem moj wtret (z zasadzie tez jako cos rozweselajacego):

"to pewno przeoczylas jedna albo moze i dwie wylinki.... hehehe


POCZYM !!!! (ton wyraznie ostry i rozezlony (pewnie z obawy o klientow)

".... ja sie nie wtracam w Twoja dzialalnosc, wiec Ty sie nie wtracaj w moja, oki? Nie chce rozpetywac jakiejs
wojny, która bedzie nieprzyjemna i dla mnie, i dla Ciebie. ...."

to przeciez wyrazna grozba... i do tego bez podstawna (jak to bylo z tym stolem i nozycami ?)


Na to zglosili sie obroncy cnoty kobiecej, miedzy innymi niejaki Patrykus:


"Autor: Patrykus (213.76.128.---)
".... hm ktos tu jest arogancki....."

masz racje Patrykus to bylo aroganckie ze strony Awikularii, takie grozenie jaky mi chciala mafie naslac...


i dalej Patrykus

"Autor: Patrykus (213.76.128.---)
" Awi nie ma stu pajaków a prawie sto gatunków i z tego co mi wiadomo sprzedaje nadwyzki,"

to rozumie sie samo przez sie, ze hodowca sprzedaje nadwyzki (chyba ze przywozi sie kupione w Czechach pajaki)

"...., a Ty uwazam Awi pod wzgledem zachowania i hodowli wyraznie ustepujesz.. Pozdrowienia Patryk"

masz prawo tak uwazac, w koncu panuje wolnosc slowa i mysli.
Maly problem - ty mnie ani mojej hodowli nie znasz i nie widziales.
(Ci ktorzy byli u mnie, i widzieli, moga ocenic. Dla niewtajemniczonych - moja hodowla nalezy do najwiekszych w Europie, i znajduje sie w pierwszej piatce w Niemczech jesli chodzi o ilosc przychowku w roku)


@albopioplsa
"....o co wy sie klucicie, która ma wiecej pajaków to smieszne, klucie sie która ma ciekawsze
gatunki .... pozdr albopilosa"


a jakie to sa .... te ciekawe gatunki wedlug ciebie ??
moze Phromingochilus ? moze Lampropelma nigrinnum ? albo Neochilobrachys nitellinus ?
moze Monocentropus balfouri ? czy co masz na mysli ?


pewien lokalny patriota wroclawski napisal miedzy innymi......

"Autor: ochroniarz (---.wroclaw.dialog.net.pl)
"... Tak przy okazji Czech.... to skad pochodza wszystkie Twoje pajaki ?? - napisz bo bardzo mnie to ciekawi...."

z cala pewnoscia nie wystarczyloby miejsca ab wymienic wszystkie zrodla z ktorych pochodza moje ptaszniki.
(tak na szybkiego, to mam je chyba z kazdego kraju w ktorym ptaszniki wystepuja (albo jako wymiana z innymi hodowcami ktorzy przebywali w danym kraju, albo samemu przywiezione). Poza tym utrzymuje kontakty z hodowcami na calym swiecie. Z Czech mam tez ptaszniki np. od Sejny , Honsy albo P.Brtnika ( hodowcy z Czech odwiedzaja mnie regularnie (nie tylko mnie, ale takze innych kolegow-hodowcow). Wymiana nastepuje na "kolegialnych" zasadach, samce wypozycza sie.
Z innej strony oczywiscie sprzedaje sie ptaszniki wszystkim zainteresowanym (dla zainteresowanych - co tydzien okolo 200-300 sztuk do wielu krajow swiata - (tak na marginesie bezposrednio do Polski nie zostal jeszcze zaden sprzedany)

Jimbo
13-10-2011, 08:15
Jadziu, przeczytałem cały ten post i muszę stwierdzić, że jesteś nieco zarozumiała. Nie po raz pierwszy zresztą to zauważyłem. Momentami zachowujesz się wręcz jak dziecko : "Zeby mi mogla zaszkodzic to musiabybys jadnak troche urosnac....
(z twoimi stu pajaczkami.. (masz w ogole tyle ?) nie dorastasz do pietek....). Ja nie mam potrzeby szmuglowania z Czech.... hehehe"

Wyluzuj troszkę. Poza tym 6 a 7 mm to chyba nie jest wielka różnica.

Dziewuszka
13-10-2011, 08:27
JadziaP to naprawde rozmowa z Awikularia????????????????

JadziaP
13-10-2011, 08:47
@Autor: Jimbo (---.wroclaw.dialog.net.pl)
".... przeczytałem cały ten post i muszę stwierdzić, że jesteś nieco zarozumiała.
Nie po raz pierwszy zresztą to zauważyłem..."

TAAAK ?? to masz dobry wzrok skoro nie po raz pierwszy to zauwazales.
Masz jakies konkretne przyklady ?

A tak na marginesie to uzywasz tego samego peceta ktorego uzywa "ochroniarz" i "Patrykus" ?

Arrow
13-10-2011, 08:53
ale ja nierozumiem .......
wygladalo to jak obrona aktakowanego(awikularia), swoja doroga jak moze jakis Patrykus(czy jakos tak) pisac ze Jadzia nie ustepuje pod wzgledem hodowli Awikulari, hm.......moze zamiast ocenieac powinien sie zinteresowac, zobzczyc stronke Jadzi, labo liste oferowanych przez nia gatunkow
Awikularaia zamisat podziekawac za zwrocenie uwagi, ktore zreszta zle zrozumiala wyjezdza z takim teksatami
Jimbo nie chodzi o rozniece 1mm ale 4-5 mm, a to juz duzo sadze Awikularai ma je 1 cm a wylinke byc moze pomylila, albo .......cos innego , nie sadze zeby miala zle intencje :):):)
sadze ze nie ma co rozczasac tej sprawy, bylo i juz jest po wszystkim, zwykle ogloszenie dobrze ze ktos wogole zwraca uwage na to co ktos inny wypisuje ........:):):):)

JadziaP
13-10-2011, 09:04
ARROW trafiw w sedno.

Wydaje mi sie ze dyskusje wypadaloby skonczyc.

Jezeli ktos sie czuje urazony moimi wypowiedziami to:


SORRY, przykro mi !!!!

Huhros
13-10-2011, 10:05
hehe
przeczytalem caly ten post i w sumie to... bardzo mi sie podobal :)
naprawde wedlug mnie jest bardzo Ciekawy
Jadziu mam do Ciebie pytanko : ile hodujesz gatunkow ptasznikow? ja bylem kiedys u hodowcy, ktory rozmnazal ponad 30 gat i bylem w szoku
(pytano z czystej ciekawosci)

JadziaP
13-10-2011, 10:33
@Huhros
"-..Jadziu mam do Ciebie pytanko : ile hodujesz gatunkow ptasznikow?...."

prawde powiedziawszy to nie wiem (tzn. moge policzyc, ale to potrwa)
Specializuje sie w hodowli ptasznikow nadrzewnych, a takze gatunkow azjatyckich oraz afrykanskich (bedzie tego okolo 50 gatunkow)
Gatunkow poludniowoamerykanskich mam okolo 25-30.

Nie trzymam pojedynczych osobnikow z danego gatunku, ale zawsze po kilka doroslych samic, tuzin podrostkow (zeby miec wlasne samce), parenascie roznych mlodocianych pajaczkow do dalszej hodowli.

W chwili obecnej mam okolo 15-18 kokonow ( w porze wiosennej bedzie ich dwa razy tyle), oraz okolo 3000-4000 mlodocianych w wieku 2-5 miesiecy.

Jimbo
13-10-2011, 11:10
JadziuP gwarantuję ci, że nie jestem tą samą osobą, co ochroniarz i ktośtam jeszcze. Nie ja jeden mam internet w dialogu we Wrocławiu.
Jak nie wierzysz to dowiedz się od administratora.
Arrow - Avikularia później napisała, że zmierzyła dokładnie i wyszło jej 7mm. Czyli różnica 1 mm ! O co się kłócić.
A zarozumiałość twą Jadziu obserwuję już jakiś czas. Rick West to przy tobie leszczyk, tak wynikało z jednej z twoich wypowiedzi. To apropos przykładów. Tak naprawdę mogłabyś mu buty wyszorować.
Postaraj się zmienić tą cechę, bo nie jest ona zbyt pozytywna.

TomekG
13-10-2011, 13:30
Oj JadziuP ,a mowiono zeby nie byc takim zarozumialym ;)

A tak na marginesie, Drodzy terrarysci ,oceniajac JadzieP a szczegolnie jej hodowle nie wiecie co mowicie.

Pozdrawiam
TomekG

Huhros
13-10-2011, 13:46
no comment
tez bym tak chcial ;) - pomarzyc zawsze mozna...

JadziaP
13-10-2011, 15:21
cze Jimbo,
dowiedzialam sie u admina i "ochroniarz" "Patrykus" oraz "Jimbo" to ta sama osoba... hihihihi

nie chce niepotrzebnie przeciagac sprawy i dyskutowac dalej na forum.
ale.... ty piszesz jak nastepuje...


"Avikularia później napisała, że zmierzyła dokładnie i wyszło jej 7mm. Czyli różnica 1 mm !"

w ogloszeniu bylo napisane 1cm (bez odnozy) i to u boehmi po 2-gie wylince...

to tak samo jakby ktos napisal "2letnie dziecko 150cm wzrostu" - czyli absolutnie wymyslone..

piszesz dalej
"A zarozumiałość twą Jadziu obserwuję już jakiś czas. Rick West to przy tobie leszczyk, tak wynikało z jednej z twoich wypowiedzi."


to ty tak zrozumiales, nie znasz faceta, widziales o nim jakis film i myslisz ze to co widziales i co powiedziano w tym filmie to wykladnik wiedzy arachnologicznej
Ja mialam mozliwosc porownania go (jego wiedzy) z innymi ludzmi "Z branzy" i na tym tle wyglada on troche cieniej.....
A pozatym... w hodowli nie ma najlepszych... sa po prostu ludzie ktorzy maja duze sukcesy i osiagniecia, inni maja troche mniejsze osiagniecia, jeszcze inni maja od czasu do czasu cos, a jeszcze inni nic nie robia - a zato sie madruja i wydziwiaja.

Czy zawsze w twoich oczach osoba ktora ma inne zdanie niz ty i ktora krytykuje innych (niekiedy nawet slusznie krytykuje...) jest godna potepienia ?
Ja wyciagam z krytyki innych same pozytywy - przy nastepnej okazji staram sie nie zrobic tego samego bledu.....
(np. nie wypisuje juz w ogloszeniach, jak to kiedys czynilam "sprzedam Brachypelma smithi, po 3-ciej wylince, 23cm bez odnozy, 80000zl" (wtedy byly jeszcze inne pieniadze,)

zycze dobrej nocy,

Patrykus
13-10-2011, 15:28
to bardzo fajnie, ale ja jimbo i ochroniarz to 3 różne osoby i nie wiem kto Ci akich głupot naopowiadał......

JadziaP
13-10-2011, 15:38
@Patrykus
"...i nie wiem kto Ci akich głupot naopowiadał......"

no kto ? admin !! powiedzial ze z tonu i stylu wypowiedzi wnioskuje ze to jedna i ta sama osoba.....
A pozatym napisales "Ja Jimbo"

Patrykus
13-10-2011, 16:08
świetnie....sprawdz sobie po prawej obok mojego ncika ale ja(patrykus), jimbo i ochroniarz.....

JadziaP
13-10-2011, 16:12
@Patrykus
"....sprawdz sobie po prawej obok mojego nicka ale ja(patrykus), jimbo i ochroniarz...."

czy masz na mysli te cyferki ??
u mnie tez sie pokazuja jakies rozne takie... raz francuskie, pozniej jakies tam ruskie i jeszcze inne ..... to przeciez zaden dowod...
Mowiles na forum ze ty to Jimbo.....

Patrykus
13-10-2011, 16:16
heh cytuje "ja (patrykus) jimbo i ochroniarz to i3 inne osoby", zresztą myśl co chcesz, nie mam co robić tylko się podszywać i latać od kafejki do kafejki, zeby cyferki mi isę zmieniały......

Jimbo
14-10-2011, 02:45
Jadziu, po raz kolejny udowadniasz swój wspaniały charakterek bezczelnie kłamiąc. Jako człowiek jesteś w tym momencie dla mnie zerem. Dziękuję za uwagę.

dr Robert
14-10-2011, 03:08
Czy naprawdę nie można dyskutować bez obelg ?

Krzysztof.W
14-10-2011, 05:24
O kurcze.

To chyba się tak szybko nie skończy.
Piszcie dalej ja czytam i o nic nie pytam.

Londo
15-10-2011, 01:59
ludzie dajcie sobie siana, dla mnie mozecie byc wszyscy jedna osoba bylebyscie mieli cos ciekawego do powiedz... (napisania)

Mirass
16-10-2011, 10:55
Słuchajcie ja jestem w sprawie ptaszników lolem, lamerem i wogóle, bo narazie nic nie mam ale w niedługim czasie se qpie...
Ale to nie chodzi o to. Ten temat powinien się skończyć na pierwszym poście a nie na 140000 ... ja nie wiem ile powinien mieć po 1 wylince ani ile po 2 itd...
ale wnioskuje z wypowiedzi ze Patrykus tak zażarcie broni Jimbo i na odwrót, że to faktycznie te same osoby...
ale nic nie jest pewne i prosze do mnie wontów nie mieć za moją wypowiedź... obowiązuje wolność słowa i myśli
pozdro

42d3e78f26a4b20d412==