PDA

Zobacz pełną wersję : do weteranow..



marcin tereba
14-10-2011, 09:22
jaka jest faza po ukaszeniu..

Atrax Robustus :-)
14-10-2011, 09:37
Fazy jako takiej nie bylo, o ile dobrze pamietam.

zostalem wiele razy pokasany Z MOJEJ WLASNEJ WINY i przyznam, ze w wiekszosci przypadkow konczylo sie na mniejszej, lub wiekszej opuchliznie.

Jakies 2 lata temu uzarl mnie jakis podziemny ptasznik i wtedy czulem sie przez caly dzien bardzo zle. Balem sie mowic innym, zeby nie bylo paniki.
Tak tak.. wiem, ze to blad, ale to bylo na wakacjach, a ja bylem oddalony tysiac km od domu. W kazdym razie wzialem wapno i tyle...
Oprocz tego, ze pobladlem i bylem jakis osowialy, to jeszcze mi jakby troszke reka zdretwiala i troche mi sie w glowie krecilo. Ale na drugi dzien bylem jak nowy. Mysle, ze chyba wiekszosc z tych objawow byla spowodowana przez stres, spowodowany ukaszeniem... Heh.. skonczylo sie na strachu.


Hmm.... gdybym pamietal, jaki to gatunek :(((
To byl chyba crawshayi, ale glowy sobie za to nie dam uciac.

Atrax Robustus :-)
14-10-2011, 09:43
Fajnie byloby, gdyby ktos scharakteryzowal objawy po ukaszeniu niektorych gatunkow ptasznikow.
Mnie najbardziej interesuje regalis.
chociaz Awikularia na forum terrarystyka.com.pl juz mi to dosc dokladnie napisala.

Zostalem ukaszony tylko kilka razy, wiec moge na razie potwierdzic "slabosc" jadu Grammostoli rosea, Chromatopelmy Cyaneopubescens, B. bagans i chyba cos tam jeszcze bylo.

Jak macie jakies stronki dot. skladu jadow tasznikow i objawow ukaszen, to podajcie.

marcin tereba
14-10-2011, 09:49
no to moze zalozymy organizacje opisujaca skutki ukaszen,potrzebujemy tylko wszystkie gatunki i mocno zaciskac zeby. heh

Atrax Robustus :-)
14-10-2011, 10:09
Hehe... to jak bym Ci podeslal Funnel Web`a, to by sie ta organizacja szybko rozpadla z powodu braku pracownikow...

Kubix
14-10-2011, 12:55
heh ja sie zglaszam na chetnego:P a ile placicie?:P

Sklipkan
14-10-2011, 14:08
Od ponad dwu lat mam ptaszniki... i padam na twarz zliczając pokąsania Atraxa ;-) he he he ! Mam Pterinochilusy...Poecilotherie oraz wielką Lasiodorę... Co wylinka przeprowadzam je do świeżo wyczyszczonych terrariumów i na szczęście rzaden mnie jeszcze nie użarł...i wcale mi nie spieszno pobijać rekordy ;-) !!! Ale tak myślę,że może Atrax... słabo je karmisz i chcą Cię załatwić by się Tobą podzielić !!!? Nara !

Atrax Robustus :-)
14-10-2011, 15:20
Niet :)

Zaden z ptasznikow z mojej hodowli mnie jeszcze nie uchlal ;]

Najczesciej to bylo, kiedy wyjezdzalem do znajomych hodujacych ptaszniki ;]

Tez nie zamierzam pobijac rekordow. Tym bardziej, ze nawet ukaszenie najmniej jadowitych ptasznikow nie jest przyjemne...

A zostawalem pokasany w bardzo glupich sytuacjach, bo kolega ma terraria dosc mozno udekorowane az za "mocno" i kiedy tak szukalismy pajaka (Grammostola rosea), zeby go przeniesc do innego terrarium, to on mnie "dziabnal" w nadgarstek.
No to mam juz pare nauczek i mozecie sie ze mnie smiac, ale obiecalem sobie, ze zaden z moich ptasznikow mnie nie ukasi. :)

A jak na razie moja Poecilotheria regalis jest spokojniutka i nieruchliwa
Ale to chyba przez zblizajaca sie wylinke.


Heh... juz nie moge sie doczekac, az bedzie miala wylinke...

walter
14-10-2011, 16:05
Tutaj jest link do stronki z raportami o ukaszeniach.
W tym dwa opisy ukaszen przez Poecilotheria regalis.
Niewiele ale zawsze lepsze niz nic (przypuszczam, ze wiekszosc zna juz ta stone).

http://www.bighairyspiders.com/bites.shtml

A swoja droga faktycznie dobrze byloby zrobic taki Polski "database" ukaszen.

Atrax Robustus :-)
14-10-2011, 16:55
dzieki walter
strone znam, ale jakos tego dzialu nie zauwazylem

42d3e78f26a4b20d412==