PDA

Zobacz pełną wersję : Ludzie ratujcie



vedor
15-10-2011, 07:38
zauwazylem ze moj czerwononogi ptasznik (ok 3 cm) zarazil sie grzybem; ma male biale nitki na odwloku, jak mam to wyleczyc i czy to jest smiertelne w terarium nie zauwazylem grzyba
jest to napewno grzyb
z gory dzieki

mantid
15-10-2011, 08:49
A nie jest to pajęczyna ?

Huhros
15-10-2011, 08:51
niewiem czy da sie go uratowac,ale zawsze mozesz sprobowac. Moze sa jakies preparaty w terrarystyku? (nigdy czegos takiego nie szukalem)
na przyszly raz nie przesadzaj z wilgocia (moze to na skutek pozostawionego pokarmu-pleśń?)

mantid
15-10-2011, 08:55
dziwne ze nie ma plesni w terrarium....

Krzysztof.W
15-10-2011, 08:58
Zmniejsz wilgotność odwłok posmaruj spirytusem w miejscach gdzie jest grzyb. Morze ktoś inny lepiej ci poradzi.
Jeżeli przeżyje to przechodząc wilinkę pozbędzie się mikroskopijnych mikrourazłów powstałych przez grzyba.

Huhros
15-10-2011, 09:00
u G.Rosea jak wyczesuje wloski to pupawyglada jakby sie naniej pojawił grzyb ale w sumie u Bohemei to raczej pupapowinnabyc biala (a moze ?)

Metus
16-10-2011, 08:15
ale ten spirytus to nie taki 98%!!!!!!!!!!!! rozciencz go troche!!!! i zmniejsz wilgotnosc, przewietrz terra. Najlepiej zmien mu wszystko i zrob od nowa!! i zmniejsz temperature . w nizszej temperaturze plesn sie duzo wolniej rozwija

Metus
16-10-2011, 08:26
"Jezeli na ciele pajaka wystepuja plamy lub narosla, moze to byc grzybica lub plesn. Czesto pojawia sie, gdy w terrarium jest zbyt wysoka wilgotnosc. Warto sprobowac delikatnie spryskac pajaka woda, gdyz moze byc to tylko zabrudzenie. Jezeli okarze sie, ze to grzybica, przenosimy zwierze do nowego terrarium wysterylizowanym podlozem i staramy sie utrzymac nieco nizsza wilgotnosc, co powinno hamowacrozwoj grzyba. Przy linieniu wraz ze stara skora pajak pozbedzie sie infekcji. Skuteczne czasami okazuje sie delikatne przemycie infekcji roztworem alkoholu izopropylowego. Dobre efekty przynosi rowniez osuszenie zakarzonego miejsca talkiem (......)."

Pajaki Ptaszniki z serii Hobby
Pawel Cieslak

Heh mam nadzieje ze nie pujde za kratki za to ze rozpowszechniam slowa autora tej ksiazki ale czego to sie nie robi dla zycia zwierzat... a tak z 2 strony to mozna potraktowac to jako reklame dosc madrych slow autora a co za tym idzie i ksiazki........

Pablos
16-10-2011, 08:57
Hmmmm... a jak czuje się ZWIERZAK? Wciąż wydaje mi się, że to jakieś nieporozumienie.. Tak czy owak zmniejsz wilgotność ..co do obniżenia temperatury to polemizowałbym.. Nigdy nie miałem takich doświadczeń.. Mam nadzieję, że bardziej doświadczeni ../alfabetycznie: Awikularia, JadziaP, Vorax..etc..;)/ pomogą Ci.. Pozdrawiam:)

Frontside
16-10-2011, 09:09
tak jak juz bylo to powiedzinae, przenies ptasznika na kilka dni do jakiegos pudelka z suchym torfem (jak najnizsza wilgotonsc), przeczysc zainfekowane miejsce rozcienczonym spirytusem i zapewnij dobra wentylacje.
Soro mowisz ze w terra nigdzie nie ma plesni to przypuszczam ze sa to parzace wloski ktore ten pajak wyczesywal. Tez ma B.Boehmei i starsznie czesto wyczesuje wloski ktore niekiedy zbieraja sie na jej odwloku i wyglada to podobnie jak jakas plesn.
Dla pewnosci zrob to co wszyscy ci juz poradzili!!!!
powodzenia!

JadziaP
16-10-2011, 13:16
frontside napisal juz wszystko co mozna bylo poradzic.
w zadnym wypadku nie obnizaj temperatury!

Brachypelmy i wiekszosc Grammostoli nalezy trzymac raczej sucho (podloze suche !). Plaska miseczka z woda do picia wystarcza.

Mumin
17-10-2011, 13:54
Polecam ksiazke P.Cieślaka"Pająki ptaszniki".Autor porusza tez kwestie plesni...Pozdrawiam i powodzenia.

42d3e78f26a4b20d412==