PDA

Zobacz pełną wersję : problem z malym bialokolanowym



vedor
15-10-2011, 07:41
mam malego ok 5 mm bialokolanowego po 1 wylince
probowalem dawac mu glowy macznikow ktore po odcieci przez chwile sie jeszcze ruszaja, ale on nie jadl
co mam zrobic??????

z gory dzieki

AGAM
15-10-2011, 08:13
one się nie muszą ruszać. ja też mam malutkiego baiłokolaowca i karmię go zabitymi mącznikami, nie samymi głowami. Raz je a raz nie. Po prostu zabij jakiegoś malutkiego macznika i zostaw pajączkowi.

Arrow
15-10-2011, 08:15
ja swoim "amluchom" wkladam codzienie nowego zabitego, przecietego na pol maczniaka, i codzienie wyciaga resztki, zeby nie plesnial

Huhros
15-10-2011, 08:49
moze zbliza sie wylinka albo nie jest glodny?

Metus
16-10-2011, 08:29
jesli to nie wylinka to sprobuj dac mu cos mniejszego od maczniaka. Jak dobrze sie postarasz to znajdziesz nawet malutkiego swierszcza ktory z pewnoscia bedzie lepszy od martwego maczniaka. Jesli nie swierszcz to moze pinki wedkarskie............. ;)

Fryta
16-10-2011, 16:18
Pinki za duże. Sam mam takie, ale moje już poprzechodziły 2 wylinkę (jeszcze nie wszystkie). Dostaja małe maczniaki (połówki) i wylęg karaczanków (P. nivea).

Jaca
16-10-2011, 16:43
Ja stosuję prosionki (jak byłem smarkacz, mówiliśmy na to pancerniki) - trochę podobne do krocionogów, tylko że o wiele krótsze, szersze i płaskie, niektóre gatunki potrafią się zwinąć w kulkę (kulanka).

Ani nie musisz tego hodować, ani kupować - wystarczy, że pójdziesz sobie na spacerek do lasu, nawet w okresie zimy (jedyny problem może stanowić snieg). Znajdziesz je pod zwalonymi pniakami i gałeziami, a nawet pod kamieniami. Są różnych rozmiarów ok. 3-10 mm więc doskonała wielkość dla małego białokolanowego i innych ptasznikowych maluchów.
Nałapiesz sobie tego do jakiegoś małego pojemniczka z odrobiną próchna, kory, liści i możesz spokojnie je trzymać, aż wszystkie nie zostana skonsumowane przez ptasznika. Musisz jednak uważać i pilnować okresu wylinki - ptasznik w tym czasie nie może mieć ŻADNEGO towarzystwa.

42d3e78f26a4b20d412==