PDA

Zobacz pełną wersję : G.rosea - killer ...ciag dalszy ...



walter
16-10-2011, 21:49
Nie, nie!
Jeszcze mnie nie dziabnela :-)
Zauwazylem natomiast, ze uwielbia najzwyczajniej mordowac swierszcze.
Zazwyczaj 2-3 swierszcze do wyboru chodza sobie po jej terra.
Od paru dni jednak obserwuje, ze napotkane swierszcze sa po prostu zabijane i nie zjadane.
Jesli nic sie za dlugo do niej nie zbliza, wyrusza na poszukiwanie, dopada, zabija i zostawia w miejscu po czym wraca w swoje ulubione miejsce pod roslinka.

Czy takie zachowanie jest normalne dla G.rosea, czy tym razem mnie trafila sie "psychczna" Rosie?

Frontside
17-10-2011, 01:53
wydaje mi sie ze po prostu likwiduje niechcianych gosci! Gdyby ciebie calyczas ktos wkurzal u ciebie w domu tez bys sie go chcial pozbyc a ze ptasznik takiego "goscia" z terra nie wyrzuci to go po prostu zabija. Nie zjada ich bo nie jest glodna. Moja tez kiedys tak zrobila, jakies dwa czy trzy razy.

Huhros
17-10-2011, 03:23
wypowiedz Waltera podtrzymuje mnie w przekonaniu ;) ze Rosee sa czesto niezrownowazone i ofkorz podtrzymuje wypowiedz ze nie naleza do najlagodniejszych ptasznikow (Kedzik rulez) - powinno sie zmnienic to w opisie !

Atrax Robustus :-)
17-10-2011, 07:25
Jak na razie moja regalis nie dotknela ani kawalka robaka ;), ale wpuscilem muche i ja zabila. Tak bylo kilka razy. Ukasiila muche i poszla, ale nawet jej nie zjadla :(

vedor
17-10-2011, 09:54
piekny ptasznik

walter
18-10-2011, 16:15
Dzisiaj Rosie byla przeprowadzana do drugiego terra.
Niezbyt jej sie to podobalo.
Jak widac umie rowniez demonstrowac swoje fochy ...

http://www.simplesolutionpc.com/~waldek/animals/rosie/17.jpg

Pierwszy "zwiad" w nowym terra ...

http://www.simplesolutionpc.com/~waldek/animals/rosie/18.jpg

Huhros
18-10-2011, 16:21
fochy :))
hehe - dobrze powiedziane - prawdziwa z niej Rosea-Killer

walter
18-10-2011, 17:04
Dodam jeszcze, ze zostala przeniesiona z wiekszego (50X26X30) do mniejszego (40X20X25) terra.
Przez okolo roku mieszkala w takim mniejszym i byla lagodna jak baranek - branie na reke nie stanowilo zadnego problemu.
Po 2 tygodniach w wiekszej przestrzeni zaczela sie stawiac.

Atrax Robustus :-)
19-10-2011, 06:10
to po ryju ja jak sie stawia ! ;]
zartuje...
Ladny ptasznik. Na drugim zdjeciu wyglada troche, jakby wloski wyczesala.

sliczniutki pajak :)

Czekam tylko, az moje pajaczki dorosna, bo na razie moja smithi przypomina troche kleszcza ;] a regalis jest juz nawet nawet duza, ale jeszcze zanim je sfotografuje, to troche poiczekam.
To mnie nawet nie dziwi, ze po przeprowadzce pajak zachowuje sie dziko. . . . . . . .
Najwieksza fazka byla, jak przenosilem z kolega H. lividum i H. schmidti :P

Nie bede komentowal, bo mam nieprzyjemne wspomnienia 8)

Metus
20-10-2011, 20:43
Moja ma ok 2,5-3cm cialka i tez jak tylko wsadze swoje kochane lapki to prawie od razu pokazuje mi jaka to ona jest grozna!!

Metus
20-10-2011, 20:46
HeY walter!! ta plamka na odwloku to co to jest?? bo moja Rosia tez ma takie cos i nawet sie zastanawialem czy to nie plesn......

Huhros
21-10-2011, 06:31
to nie plesn, kazda Rosi tak ma i mala i duza ;) wiec nie ma sie czym przejmowac...

walter
22-10-2011, 00:52
Metus,
na pewno nie plesn!!!
Moge smialo powiedziec, ze jesli chodzi o "niezidentyfikowane dodatki" w terra, mozna mnie nazwac prawdziwym paranoikiem.
Kiedy zauwazylem na kokosie biala plamke (prawdopodobnie plesni), kokos poszedl do smieci wraz z calym podlozem a Rosie zostala przeprowadzona do nowego terra.
Jak zauwazyl Huhros, kazda Rosie ma takie cos na tylku - przynajmniej te, ktore widzialem... moja w dodatku, zdaje sie wyczesala sobie troche wloskow :-)

Jimbo
22-10-2011, 02:34
walter - biała plamka to były prawdopodobnie odchody :)

Atrax Robustus :-)
22-10-2011, 08:33
walter --> Schizofrenicznie dbajacy o swoje zwierze hodowca, to dobry hodowca :P

42d3e78f26a4b20d412==