PDA

Zobacz pełną wersję : .....:::::HAPLOPELMA LIVIDUM:::::.....



Atrax Robustus :-)
21-10-2011, 07:20
Nie tworze tego watku na darmo, bo zamierzam kupic sobie tego pajaka gdzies w kwietniu (bo wtedy sie ociepli).
Przekonalem juz rodzicow. Przeczytalem im opisy i sie zgodzili, tylko powiedzieli, zebym uwazal :D
Powiedzieli nawet, ze mi go sfinansuja.
Szczerze mowiac bardziej spodziewalem sie okrzyku przerazenia itp....
No to teraz pytanko dla (nie)doswiadczonych posiadaczy tego pajaka:
Jak wam sie hoduje tego pajaka ?
Sa z nim jakies problemy, ktore nie sa uwzglednione w opisach ?
I ogolnie jak go oceniacie ??
Mialem z nim juz stycznosc pare razy i zajmowalem sie nim, wiec juz mnie chyba nic nie zaskoczy, jezeli chodzi o agresywnosc.
Mimo to wszelkie Wasze opinie bylyby mile widziane :)
Jakie podloze dac mu najlepiej ? Moze byc coco grunt ?
Informacje o czestosci karmienia itd tez mile widziane.
A i jeszcze pytanko, jakie dac mu podloze, zeby nie pojawiala sie plesn ?

No to wlasciwie tyle.
Zapraszam do dyskusji !
Licze na ciekawe propozycje !

Huhros
21-10-2011, 07:36
ja tez mam male pytanko: ile kosztuje szmica Lividum? (bo tylko one sa niebieskie pod swiatło;) (jesli mozecie to podajcie rozmiar i cenke)

Atrax Robustus :-)
21-10-2011, 09:28
Nietylko pod swiatlo !
Ten pajak kolegi byl w ogole niebieski.
Jak na razie wiem, ze samica lividum kosztuje 300 zl.

Atrax Robustus :-)
21-10-2011, 09:31
Wciaz czekam na posty :)

Huhros
21-10-2011, 11:35
no to wypas!
w sumie to cenka nie jest az tak tragiczna...moze sam pomysle o tym ptaszniku :)

Metus
21-10-2011, 11:57
heY ale 300 zl to za dorosla albo tak "troche" podrosnieta co?! czy taka malutka i juz od razu 300zl?!

Atrax Robustus :-)
21-10-2011, 12:06
dorosla samica, podrosnieta.
Przynajmniej tyle sie dowiedzialem.
W kazdym razie, jesli nigdzie nie bedzie taniej, to nie bede sie zastanawial ani sekundy dluzej, tylko kupie za 300 zl.
Szczerze mowiac to nawet tanio.
Ale jeszcze zanim kupie, to pewnie wybadam kazde zrodlo :)
-----------------------------------
Ale skonczmy juz z pieniedzmi.
Nielepiej porozmawiac o przyjemnosci hodowli ? ;)

Atrax Robustus :-)
22-10-2011, 15:11
Atrax kliknal na ten watek i jego oczom ukazal sie stary, zakurzony post, o ktorym juz nikt nie pamieta.

No ludziska !
Napiszcie jeszcze tu cos sensownego, co przydaloby mi sie (a moze i innym) :)

Atrax Robustus :-)
22-10-2011, 15:16
O na przyklad, jak dlugo lividum potrzebuje czasu, aby osiagnac dojrzalosc i ile to wylinek ?

;]

Metus
22-10-2011, 17:04
no albo np czy opuszcza swoja kryjowke tylko wtedy jak poluje czy tez moze zdarza mu sie przesiadywac na powierzchni..... wiem wiem to zalezy od osobnika ale jak to jest z tym u Was?? 8^)

Atrax Robustus :-)
22-10-2011, 17:32
Dzieki Metus za podtrzymywanie watku :) !
Z niektorych komentarzy hodowcow (w poprzednich watkach uogolniajacych behawior lividum) oraz z moich obserwacji na wakacjach wynika, ze lividum wiekszosc czasu przebywa pod ziemia, chociaz, gdybym sie kierowal tym, co widzialem u kolegi, a nie opisami i komentarzami innych terrarystow, to w zyciu bym tak nie napisal, bo akurat mialem takiego fuksa, ze jak przyjechalem do koleszki, to jego cobal blue byla w trakcie zwiedzania swojego szesciennego imperium i moglem podziwiac jej wdzieki przez jakis tydzien, a moze nawet dluzej.
Z tego, co inni pisza tez mozna wywnioskowac, ze pajak ten czasem urzadza sobie przechadzki, ale chyba ich czestosc zalezy tez od zachowania osobniczego lvidum :)

Metus
23-10-2011, 03:26
he he he albo od temperatury podloza :)))))) jak bys tak podkrecil temperature w jego kryjowce to na bank bys mogl podziwiac go na powierzchni..... (oczywiscie zartuje) :))))))))))))0

Metus
25-10-2011, 02:37
HeY
Wiesz Atrax Oni chyba nie chcą sie z nami podzielić swoimi spostrzezeniami z obserwacji tego milusi pajaczka. Ale wiesz co przekonamy sie jak sobie sami kupimy he he he !!!!! Atrax jak bedziesz juz chcaial kupowac to powiedz poszukamy czegos razem i moze kupimy w tym samym czasie he he he to bedzie jazda.....

Sklipkan
31-10-2011, 10:32
Z tym podłożem to już chyba nie musisz pytać ..? ;-)
Ten podkład kokosowy jest jedną z lepszych jak nie najlepszych rzeczy,które można dostać na rynku. Ja go mam prawie od początku hodowli... gdy go za dużo rozrobię to leży wilgotny w pudełku i nic go nie rusza !!! H.lividum jest wrażliwa na pleśń,a przy takiej wilgotności jaka jej służy (bo nawet do 85%),przy słabej wentylacji o nią nie trudno. Lubi kopać jamki,więc podłoże musi mieć właśnie odpowiednią wilgotność,żeby jej nie zasypywało.
Jeśli więc będziesz używał tego substratu kokosowego to na pewno zminimalizujesz ryzyko pleśni . Na ra !!!

Sklipkan
31-10-2011, 10:44
Jeśli chodzi o ceny,to po chyba...9-tej wylince mogę mieć za 200
a po ok. 3-ej za 50 ,4-ej za 60 . Cała jednak rzecz w tym,że aby kupić pająka to musi on być,a z H.lividum na rynku jest różnie ...
pozdrawiam !!!

42d3e78f26a4b20d412==