PDA

Zobacz pełną wersję : KRYJOWKA????



ziu
24-10-2011, 05:08
Witam
Mam pytanqo co myslicie o tym zeby zabrac pajakowi kryjowke, widzialem ze tak trzymaja
pajaki czesto w sklepach i wczoraj spytalem sie sprzedawcy i powiedzial ze ten
Kedzior ktorego tam trzymali jest tu od malutkiego a teraz ma juz jakis rok i zyje!! nic mu nie
jest. A mi wlasnie na tym zalezy aby pajaczek sobie chadzal po terra a nie tylko siedzial w kryjowce.

i druga sprawa to wczoraj kupilem nowe terra i jak moj kedzior zawsze chodzil po szkle w innych akwariumach
tak po terrarium sie zeslizuje :PP od czego to moze zalezec???

Pozdrawiam.

Metus
24-10-2011, 06:21
z tym zabieraniem kryjowki to hmm wiesz moj kendziorek nie ma kryjowki ale ja mam jako podloze wlokno kokosowe wiec jak chce sie schowac to nie ma problemu bo po prostu wlazi pod te wlokno i juz. A co do tego sklepu to.... Ach szkoda gadac... W sklepach pajaki nie maja kryjowki bo sprzedawcom zalezy zeby bylo je widac. Przeciez jak mozna cos kupic jesli sie tego nie widzi... no poza malymi wyjatkami... To ze zyje to nie jest zaden wyznacznik tego jak sie czuje zwierze!!!!!!!!!!!!! Biedny pajaczek w tym sklepie!! nie dojrze ze siedzi w kiepskich warunkach to jeszcze nie ma sie gdzie schowac przed lapami odwiedzajacych sklep......

Huhros
24-10-2011, 08:22
nie zabieraj kryjowy pajakowi bo bedzie sie niepotrzebnie stresowal. Ptasznik przezyje bez kryjowki ale chodzi o ten stres (nie ma sie gdzie schowac). Jesli chcesz, zeby ptasznik chodzil po terra to kup sobie raczej Rosi a nie Kedziorka :)
a co do drugiej sprawy to moze masz tluste scianki terra? przemyles je czyms zanim wpusciles ptasznika?

Atrax Robustus :-)
24-10-2011, 08:42
Nie zabieraj.
Najlepiej jest pajakowi dac mozliwosc wyboru.,
Jesli chcesz pajaka bez kryjowki, to mozesz kupic sobie jakas Poecilotherie.
Ja polecam P. fasciata i P. regalis.
Pajaki te nie siedza pod korzeniami itd.. tylko buduja sobie same "domki" pajeczynowe.

murinus
24-10-2011, 08:55
Ja mylse ze sie zeslizguje bo moze nadhcodzi wylinka. Moj albopilosum sie wlasnie zeslizgiwal przed wylinkami. A co do kryjowki to nie zabieraj bo jak mowil Huhros bedzie to dla niego olbrzymi stres.

Pozdrawiam

Atrax Robustus :-)
24-10-2011, 09:00
W sklepach trzeva uwazac, bo przyjdziesz po pajaka, a znajacy sie na wszystkim sprzedawca pomyli sie i sprzeda Ci krolika... Bo przeciez czym to sie dla niego od pajaka rozni ? Ma tylko troche mniej "nog" i jest mniejsze.
Dlatego lepiej jest kupowac od prywatnych hodowcow, ktorych sie zna, bo przynajmniej wiadomo, ze zwierze bedzie zadbane.
Poza tym czasami w sklepach zwierzeta sa trzymane w skandalicznych warunkach.
Bo ja na przyklad widzialem Avicularie versicolor trzymana NA GOLUTKIM PISAKU !!!
Kumpel sie nad nia zlitowal i kupil, bo pewnie by nie pociagnela zbyt dlugo.

Frontside
24-10-2011, 09:30
Nie zabieraj swojemu ptasznikowi kryjowki!!! to tak jak by tobie nie wolno bylo sie czasem zamknac w pokoju i miec swiety spokoj. Dostal bys nerwicy. Tak samo twoj pajak!!!
Odnosnie tej Rosi o ktoerj mowil Huhros to tez nie tak do konca bo moja na przyklad jest dosc leniwa :-) i bardzo czesto sobie siedzi w kryjowce albo na srodku terra ale zeby spacerowac to zbytnio jej sie nie chce i nie wazne czy to dzien czy noc. Taki z niej leniuch :-)
W kazdym badz razie nie pozbawiaj go "dachu nad glowa".

walter
24-10-2011, 17:33
Zostaw mu kryjowke w spokoju!!!
Jak bys sie czul, gdyby ciebie ktos wygonil z chalupy lub ci ja zabral?
Pajak tez czlowiek i musi miec jakis swoj azyl.

Moja Rosie z uporem maniaka olewa wszystkie dostepne kryjowki i rowniez potrafi caly dzien przestac w jednym miejscu, za to w nocy popierdziela jak maly parowozik ... oplotla juz pajeczyna wszystkie dostepne katy i zakamarki.

Lopi
25-10-2011, 09:30
Jak masz kabel grzewczy to zamontuj go "troche" w pewnym miejscu pod terrarium (np. pod kawałkiem kory). Pająk będzie raczej tam siedział, będzie mu cieplej, a jak sie czegoś przestraszy to ucieknie do kryjówki :)
Sprzedawców sie nie słuchaj...(oni przeważnie chcą tylko zarobić)

42d3e78f26a4b20d412==