PDA

Zobacz pełną wersję : chcę założyć terrarium!



bianeczkaa
17-01-2014, 14:01
No więc chcę mięć takie fajne egzotyczne zwierzątko, ale nie wiem na jakie się zdecydować. Ma to być albo pająk albo iguana. Nie wiem co jest łatwiejsze w hodowli i bardziej bespieczne. Głównie chodzi mi o bespieczeństwo. No więc czekam na propozycje jakie gatunki polecicie początkowemu hodowcy?? Pozdro Karolka

BOOBO
17-01-2014, 14:03
Witam,
Ja mam ptaszniki i sa super. NIedlugo bede mial iguane i dopiero pozniej moge sie wo niej wypowiedziec. Ale moim zdaniem oba zwierzaki sa bezpieczne, tylko zalezy kto na nie patrzy :P

daf
17-01-2014, 14:53
Hmm jeśli masz taką wiedzę na temat terrarystyki to niczego lepiej się nie tykaj.

P.S.Przynajmniej na razie.

esi
17-01-2014, 15:07
Proponuje na poczatek cos poczytac wiecej - strona główna/opisy gatunków. Ptaszniki są o wiele łatwiejsze w hodowli od gadów czy płazów. Nie są niebezpieczne w większości, ale na ten tamatu już coź znajdziesz w opisach. Moge polecić Brachypelmy na początek.

josetsu
17-01-2014, 15:22
ja popieram daf-a w zupelnosci!! wiesz jest duza rozbieznosc miedzy iguana a ptasznikami:) lepeij zacznij od patyczakow albo straszykow.... nie jest to wyzsza szkola jazdy ale czegos Cie nauczy. co do Iguany to znam takich wielu co chieli od niej zaczac a pozniej biedactwa( mowie o iguanach) cierpialy spowodu zlych warunkow i nie doswiadczonego hodowcy!! poczytaj sobie duzoa, zacznij od mniejszych gadow-anolisy, gekony, ptaszniki mozesz tez zczac trzymac- Kedziorka albo Smithi ale to na poczatek-zapoznaj sie z tematem a nie ulegaj modzie!!!!!!!!

DOMINOS
17-01-2014, 16:38
A tak nawiasem miałaś kiedyś chomika lub podobne stworzonko ?? bo jeśli tak to powinnaś wiedzieć jakie są obowiazki przy chodowaniu takiego zwierza. Hodowanie Gadów lub ptaszników wymaga trochę podstawowej wiedzy.

Biber
17-01-2014, 23:00
troche chyba za bardzo się jej przyczepiliście :] a radzenie żeby zaczęła od patyczaków nie ma sensu... Karola musisz poczytać troche forum i opisy gatunków, po takim solidnym 2 tygodiowym przygotowaniu możesz zabrać się za budowanie terra :)

bianeczkaa
18-01-2014, 01:23
No jasne ty napewno odrazu wiedziałeś wszystko. przecież od czegoś trzeba zacząć a nie wydaje mi się, żebyś był jakimś wyszukanym specjalistą w tych sprawach. Może moja wiedza jest znikoma ale wszystkiego da się nauczyć!

wezyki
18-01-2014, 01:25
hehe
niezle podejscie
ptasznika mozna kupic za 5 do 30zl najpopularniejsze gatunki i trzymac go w pudelku na mocz za 2zl, jedzenie za 1,5zl wystarczy mu na wieki

a iguana moze niejest droga, ale samo terra to spory wydatek,

trzeba poczytac opisy, zobaczyc jakie sie ma warunki mieszkaniowe i finansowe i pozniej zdecydowac sie na konkretne zwierze

ale iguane w tym wypadku odradzam

bianeczkaa
18-01-2014, 01:26
Więc dlatego napisałam na forum, żeby się poradzić innych a nie porywać się z motyką na księżyc. Wiem że chciałabym mieć iguane, ale muszę się wiele nauczyć, więc zdecyduje się na pająka. A patyczaki to ja w podstwówce miałam i jakoś nie miały źle. U mnie w domu jest dużo zwierząt i wszystkie mają bardzo dobre warunki.

bianeczkaa
18-01-2014, 01:29
Miałam kilka chomików, mam jednego obecnie. Posiadam też kota, psa a moja mama ma świnkę worską i kanarka, ale zazwycaj ja się tym wszystkim zajmuję, więc jak widzisz doświadczenie mam. Miałam kiedyś też szczurki.

bianeczkaa
18-01-2014, 01:33
Dziękuję serdecznie za słowa otuchy :) PRzynajmniej jedna osoba myśli pozytywnie. A ci wszyscy się zachowują jakby oni sami nie zaczynali od zera. Oświeceni się napewno nie urodziliście. A na forum napisałam, żeby wysłuchać rad "pomocnuch" w stylu "powinnaś zająć się na początek takim albo takim gatunkiem, bo jeszcze nie będziesz się potrafiła dobrze zająć innym", a rady z patyczakami to sobie w kieszeń wsadźcie. Ja nie mam 10 lat :(

bianeczkaa
18-01-2014, 01:38
Dziękuję za radę :) Na iguane napewno się nie zdecyduje, bo to jak na razie nie no moja wiedzę, ale poradzono mi, żebym zastanowiła się nad gatunkim B albopilosum. Pozdrawiam Serdecznie :) Karolka

daf
18-01-2014, 02:08
Ja bym ci bardziej polecił Ch.cyanopubescens. Ptasznik ładniejszy, szybciej rośnie i większe doświadczenie przy nim złapiesz.

josetsu
18-01-2014, 02:15
no to masz juz doswiadczenie jak hodowac karmowke:) polecam Kedziorki i Smithi (ten drugi to piekny pjaczek)

blackjack
18-01-2014, 03:50
Ja tam polecam Gekona Lamparciego :) ładny, łatwy w utrzymaniu, szybko się oswaja, jest "niezniszczalny"(tzn wiele może przejść :]). No i jest sympatyczny :)

bianeczkaa
18-01-2014, 11:55
a co myślicie o Acanthoscurria geniculata ?????

bianeczkaa
18-01-2014, 16:09
kupiłam Acanthoscurria geniculata :DDDDDDDD

WaRiaT_1986
19-01-2014, 14:14
Gratuluje :-) Po której jest wylince ? :-)

bianeczkaa
20-01-2014, 03:26
po 1 i zbliża siędo 2 :)

42d3e78f26a4b20d412==