PDA

Zobacz pełną wersję : Poecilotheria regalis - ubarwienie



Atrax Robustus :-)
24-10-2011, 13:01
Chcialbym wiedziec, czy sa jakies roznice w ubarwieniu samca i samicy Poecilotherii regalis, bo moj pajak jest juz po wylince (wczoraj mial) i jest tak jakby bardzo ciemny, a pajaki, jakie widzialem na zdjeciach i u kolegi to byly samice (dorosle) i mialy jasne barwy. Czy takie ciemne ubarwienie wystapuje u mlodych, a pozniej robi si jasniejsze, czy to mala oznaka, ze pajak jest samczykiem ??
Prosze o odpowiedzi zorientowanych w temacie.

JadziaP
24-10-2011, 13:09
nie - ubarwienie w tym stadium o niczym nie swiadczy.
kolor zmieni sie mu niedlugo na jasniejszy (po wylince barwy sa zawsze "swiezsze"...

memphis
24-10-2011, 13:11
mi sie wydaje ze chyba jedyną osobą która i to powie i będzie miała racje jest awikularia
ps dzięki za wszyskie odpowiedzi bo chyba niemam posta w którym byś sie nie udziekił dzieki stary pracuj tak dalej naprawde pomagasz ludziom

Atrax Robustus :-)
24-10-2011, 13:28
Wielkie dzieki Jadzia.
memphis --> pomaganie to sama przyjemnosc :) Nie musisz mi za to dziekowac, bo ja to lubie :)
Lubie sie udzielac we wszelkich watkach (chyba, ze nie wiem, co powiedziec).
Aha:
Dla mnie i JadziaP i Awikularia to wielkie autorytety w "pajeczarskim swiecie", dlatego polegam zawsze na ich opiniach.

Awikularia
25-10-2011, 07:32
Jadzia P. dobrze mówi. U tak małego okazu, jak Twój, Atraxie, nie widać kolorystycznych różnic między samicą a samcem. Musisz jeszcze poczekać (niedługo, te pająki rosną błyskawicznie). A jak sprawdzić, czy rzeczywiście kupiło się Poecilotheria regalis? Na spodzie odwłoka gatunek ten ma szeroki, różowy pas. Nie ma go żadna inna Poecilotheria. Oczywiście u małych pająków ten pas jest słabo (lub wcale) widoczny, pojawia się z czasem. Ja osobiście wolę "z urody" samice Poecilotherii - samce są takie jakieś niewydarzone i wyglądają jak trochę wyrośnięte kątniki... :).

TomekG
25-10-2011, 12:16
Co do sprawdzania czy to regalis to nie ma potrzeby ;) gdyz daje gwarancje ze to ten a nie inny gatunek.Atrax jeszcze ja (go)zawstydzisz i dopiero bedzie :)

Pozdrawiam
TomekG

Awikularia
25-10-2011, 13:04
Tomku, nie piłam tu do Ciebie, nawet nie wiedziałam, że ten regalis jest od Ciebie. Po prostu wrzuciłam tu wiadomość (mam nadzieję, że się przyda).

Atrax Robustus :-)
25-10-2011, 13:36
A ja nie smiem watpic, ze to regalis :)
Tomek zna sie na rzeczy i na pewno wyslal mi to, co trzeba. :)
Tak wiec jedny dylemat pozostajacy do rozstrzygniecia to plec.

Sklipkan
31-10-2011, 10:21
Hej Atrax !!! Z tym szerokim jasnym paskiem pod odwłokiem Awikularia ma rację (nie śmiem wątpić ;-) . Miałem i ornatę i regalis ,jednak oba samczyki ;-( Pozdrawiam !!!

42d3e78f26a4b20d412==