PDA

Zobacz pełną wersję : Theraphosa Blondi



kosa
24-10-2011, 14:36
Od niedawna stałem się posiadaczem Theraphosa Blondi.Jest to młody około 2 cm okaz.Czy ktoś ma doświadczenie w chowie tego gatunku?Jeśli tak to prosił bym kilka rad odnośnie wychowania tego pająka.

Atrax Robustus :-)
24-10-2011, 15:07
No co tu duzo mowic.. masz najwiekszy gatunek ptasznika na swiecie.
Na poczatek trzymaj go w nieduzym pojemniku o srednicy najwyzej 15 cm, pozniej w miare wzrostu pajaka zwiekszaj mu jego terytrium.
Utrzymuj wilgoc na poziomie 75%, a temperature na poziomie 22 w nocy i 25-26 w dzien.
Karm go na razie maczniakami i swierszczami, a jak usornie, to duzymi swierszczami i karaczanami. Co do brania na reke, to lepiej uwazaj, bo mialem juz teggo pajaka na rece i mnie uzarl, chociaz inne okazy tego nie robily.
Jakbys mial jakies konkretniejsze pytania, to pisz, postaram sie odpowiedziec.

Atrax Robustus :-)
24-10-2011, 15:19
Nie watpie, ze juz to zrobiles, ale wejdz sobie tutaj:

http://terrarium.com.pl/ptasznikgigant.php

Huhros
25-10-2011, 06:48
ostatnio czytalem na jakies angielskiej stronce, ze odkryto jakas inna Theraphose, ktora jest wieksza od Blondynki...

paweł-smithi
25-10-2011, 09:05
kosa gdzie i za ile kupiles 'bladyne' ??

kosa
25-10-2011, 11:34
Pajączka kupiłem na giełdzie zoologicznej w Warszawie.Od Pawła Wielądka który prowadzi niezłą stronkę "Ptasznikarium".Z tego co wiem ma jeszcze jedną Blondynę ale to chyba do własnej chodowli.

Sklipkan
31-10-2011, 10:09
Cześć. Ja mam trochę mieszane uczucia co do blondynek ;-)
Miałem okazje kupić i małe i duże,tylko jest jedno ale ...
Czasem zdaża się ( uprzedzali mnie posiadacze ...),że ni stąd ni z owąd pajączek się przekręca ;-(
Są bardzo wrażliwe na pleśń,musisz tego pilnować ,a im młodsze tym większa śmiertelność. Tak więc najlepiej nabyć pająka już podrośniętego i z pewnego żródła,lecz musiałbyś w takim przypadku mieć głęboką kieszeń ... ponieważ już trzecia-czwarta wylinka to wydatek około 100 zł,jak nie więcej ;-)
Pozdrowienia i niech Ci się zdrowo chowie !!!

42d3e78f26a4b20d412==