PDA

Zobacz pełną wersję : mam pytanko



master
25-10-2011, 04:42
czy ptasznik kędzierzawy woli dzien czy noc?lubi ciemno czy jasno?
bo zbudowałem ptasznikowi kokos tak żeby było ciemno.............
proszę o odp!
dziękówa!!!!!!!!!!!!

Atrax Robustus :-)
25-10-2011, 04:52
Kedzierzawiec nie jest w zadnym wypadku fotofilem i wlasciwie to nawet mu specjalne oswietlenie jako takie nie jest potrzebne. Jest aktywny noca, czyli bardziej "lubi ciemno". Dobrze, ze zrobiles mu ciemna kryjowke, tam bedzie przesiadywal teraz najprawdopodobniej.

Pablos
25-10-2011, 04:58
Większość pająków ..a na pewno ptaszników ..to typowe zwierzęta nocy. Apogeum ich aktywności przypada głównie na godziny nocne/co jednak nie znaczy, że Twój pająk nigdy w dzień nie opuści kryjówki..;)/. Jak pewnie wiesz ptaszniki nie za dobrze widzą..ich ostrości wzroku daleko np.do wzroku pogońcowatych/skakunów..TARANTUL..../ Są w stanie rozróżnić co najwyżej kontury obserwowanych obiektów..
1. Twój kędzior najpewniej woli noc! Zresztą , sam się o tym przekonaj i poobserwuj go przy czerwonym świetle..wystarczy /już to gdzieś pisałem/ najtańsza czerwona żarówka ..ja kupiłem 15W za ok.1PLN. Pająki nie widzą światła w zakresie czerwieni.
2. Kryjówka to bardzo dobry pomysł..da mu przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa ..znajomy trzymał smitkę bez jakiejkolwiek kryjówki..zaczęła kopać w podłożu/niektóre okazy bardzo to lubią../, uniemożliwił jej to..i.......stworzył POTWORA;)))...istnego diabła wcielonego o niezwykłej agresywności. Nie jest to oczywiście reguła..ale ja nie polecam takiego postępowania.
Pozdrawiam:)

Atrax Robustus :-)
25-10-2011, 05:05
Poza tym taka czewrwona zarowka jest dobrym ogrzewaniem dla ptasznika.
Jak masz malego pajaka, to jako kryjowke mozesz mu dac przeciete na pol (wzdluz) pudelko po kliszy. Wczesniej do tego uzywalem kory i co tydzien musialem ja wyciagac (plesn) i dawac nowa, a pajak sie stresowal. Pudeleczko po kliszy nie splesnieje, a moja smithi tam przesiaduje.
Kryjowka jest konieczna, to ze nie widac kryjowek w sklepach zoologicznych, to zadna wymowka, bo tam musza jakos pajaki sprzedac, a jakos trzeba zrobic, zeby je bylo widac dla klientow, wiec sam wiesz.
Niektore pajaki niepotrzebuja jako takich kryjowek i na przyklad Poecilotherie i Avicularie same buduja sobie pajeczynowe kryjowki miedzy roslinkami, czy gdzies na korze. Ale, jak to Pablos powiedzial ich Apogeum aktywnosci przypada na noc. Wtedy moja regalis jest naprawde ruchliwa. A przy uzyciu czerwonej zarowki moge ja obserwowac bez zaklocania jej aktywnosci.

Pablos
25-10-2011, 05:22
Atrax ..absolutnie się z Toba zgadzam! A ten opis anafilaksji...nie mam pytań..Wyżyny Parnasu!:) Serio..Ty chyba jesteś starszy..przyznaj się!:) Pozdrawiam:)

Atrax Robustus :-)
25-10-2011, 05:30
Nie jestem starszy :)
Na serio mam 15 lat i jestem w 3 gim.
Ciesze sie, ze ten opis anafilaksji nie odbiega zbytnio od normy, bo bardzo dawno o tym nie czytalem... chyba wtedy jak bralismy o krwioobiegu.
Ciesze sie, ze taki znawca jak Ty uwazasz ten opis za dobry !

42d3e78f26a4b20d412==