PDA

Zobacz pełną wersję : już bardzo niedługo wylinka mojego pajączka



master
25-10-2011, 09:51
już bardzo niedługo wylinka mojego pajączka,może mieć dzisiaj albo
jutro albo pojutrze ale wiem że juz niedługo bo opłąta teraz podłoże pajęczyną!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pablos
25-10-2011, 10:27
hehehe...
..albo za kilka dni...za tydzień...może nawet za kilka...
Master wyluzuj...;))))
To, że oplata podłoże pajęczyną znaczy tylko tyle, że się zadomowiła u Ciebie na dobre..że "oznacza"swoje terytorium na którym będzie "dzielić i rządzić"..to jeden z mechanizmów ochrony pająka przed naturalnymi wrogami..i trick;) ułatwiający lokalizowanie ofiary. Z wylinką może to nie mieć i najpewniej nie ma nic wspólnego..
Pozdrawiam:)

Atrax Robustus :-)
25-10-2011, 10:36
Tak wlasciwie to moja Brachypelma smithi tez oplata troszke podloze pajeczyna.
Pajaki, jak powiedzial Pablos, uzywaja sieci do lokalizowania ofiary. Poprostu pojedyncze nitki pajeczyny dosiegaja kryjowki pajaka i daja mu cynk, jak zbliza sie ofiara lub agresor. Agresorzy zwykle szybciej szarpia nicia, wiec pajak juz wie, jaka taktyke przygotowac, zanim jeszcze "podmiot" go zobaczy.
Przed wylinka za to pajak dlatego zalepia pajeczyna wejscie fo norki, zeby przyklejaly sie do niej mrowki i inne male owady, mogace mu zaszkodzic. A przed wiekszymi zwierzetami chronia wloski, ktore pajak wyczesuje na pajeczyne.

Wiec wcale Twoj pajak nie musi miec wylinki...

master
25-10-2011, 10:38
ale to już wcześniej oplątała podłoże pajęczyną,a teraz tak wielką pajęczyne zrobiła i taka biała ze chyba w ciemności widać a na dodatek
podłoże jest całe białe!!!!!!!!!!!!!!

master
25-10-2011, 10:41
i nie je już świersze bo przed chwilą wsadziłem jednego świersza a ona
go uniknęła i poszła do kryjówki!wyjąłem tego świersza...........

Atrax Robustus :-)
25-10-2011, 10:42
W sumie to poczekaj...
To, ze nie zjadla dzis swierszcza, to moze byc oznaka, ze poprostu nie jest glodny.
Ale skoro zbliza sie wylinka, to gratuluje i zycze Twojemu spiderkowi wszystkiego dobrego...

master
25-10-2011, 10:59
dzięki atrax robustus

Lopi
25-10-2011, 12:06
Umnie dzis pająk miał swoją 4 wylinke (A.Metallica). Całkiem sie niespodziewałem że tak szybko ona będzie. Ostatnio przechodził jakoś 3 tygodnie temu :D

42d3e78f26a4b20d412==