PDA

Zobacz pełną wersję : pytanko do weteranów



pawlo
25-10-2011, 18:00
zastanawiam się, od jakiego rozmiaru najlepiej jest zacząć brać ptasznika na rękę? Podzielcie się opiniami, dla dobra mojego kędziora :)

Frontside
26-10-2011, 02:10
a jakiej wielkosci jest twoj kedziorek???

Fryta
26-10-2011, 02:22
najlepiej go wcale nie brać. To nie kot czy chomik.

Legwanski666
26-10-2011, 05:39
Mozna spokojnie brac go i do rak, i do ust. Moja dziewczyna robi z moim kędziorkiem takie rzeczy, ze przecietnęmu hodowcy pajęczaków nie przyszłoby to do głowy...

shakadu
26-10-2011, 06:04
witam
Zgadzam się w stu procentach.Jeśli ktoś chce sobie pomacać zwierzątko, to niech lepiej kupi chomika, albo wsadzi łapę w gacie.Tak będzie bezpieczniej i dla pajaka, i dla właściciela.

pozdrawiam Sadama i elektryczne iraki

Atrax Robustus :-)
26-10-2011, 06:08
Sorki, ze wyraze sie tak dosc jasna cenzura, ale po ch**(wulg.) brac pajaka do reki ?
Oczywiscie nie chodzi mi nawet o ukaszenia, bo te zdarzaja sie przy lagodnych ptasznikach rzadko, ale wystarczy, ze jestes niedoswiadczony i nagle pajak robi jeden gwaltowny ruch, a ty podskakujesz, pajak eci na podloge i juz go mozesz zyletka zdrapywac...

Nie... ja stanowczo oponuje przeciwko braniu tych zwierzat do reki. Bylo juz na forum kilka przypadkow, przy ktorych to bylo niebezpieczne dla zwierzat, ale zaraz ktos powie: a ja swego kedziora biore na reke od 2 lat i jeszcze nic sie nie stalo....mozna i tak...
Ale po co narazac i stresowac zwierze ?

do brania na reke lepiej kupic gryzonia, bo coprawda trzymanie ptasznika, to (jak pisza niektorzy) "niezapomniane przezycie", ale trzeba pamietac, ze przy nieuwadze mozna skrzywdzic zwierze, a po co ma cierpiec przez glupote hodowcy ?

Frontside
26-10-2011, 06:19
a czy twoja dziewczyna jest calkiem zdrowa na umysle??? po co robic takie rzeczy z pajakiem?? stara sie tym zaimponowac tobie czy moze wszym znajomym??? Nie rozumie takiego postepowania!!! Moze niech sobie lepiej kupi inne zwierze bo ptaszniki to nie zabawki i nie przedmiot do popisu!!!

firia
26-10-2011, 06:24
Ja też odradzam branie ptasznika do ręki, zwłaszcza po tym co stało się ptasznikowi jednego z użytkowników forum ;(

P.S. Legwanski666, powiedz swojej dziewczynie żeby nie brała ptasznika do buzi, bo on sie przy tym bardzo stresuje, mógłby ją jeszcze dziabnąć od środka i co wtedy będzie??? To chyba niezbyt miły widok, taka twarz spuchnięta od środka...

shakadu
26-10-2011, 06:24
witam
Dokładnie. Ja na przykład jestem właścicielem dwuch pajączków(brachypelma albopilosum-samica i brachypelma bohemei) od niedawna, i jeszcze nie przyszło mi do głowy branie którego kolwiek na ręke. Moja wstrzemięźliwość ma dwie przyczyny. Pierwsza to świadomość tego, że jestem początkującym opiekunem pajączków, i niemam z nimi żadnego doświadczenia.Drugą żeczą, która powstrzymuje mnie przed ręczną interakcją z podopiecznymi jest, to że w momecie w którym są w moim łapsku są one w nietypowej, nienaturalnej dla nich sytuacji, a to wcale niejest przyjemne.

ps Atrax widze z pozostałych postów że znasz się troche na biologji molekularnej gdybyś miał ciekawą literature to daj mi znać, będe bardzo wdzięczny.

pozdrawiam frąt wyzwolenia krasnali ogrodowych.

Pablos
26-10-2011, 06:41
Kończąc fazę oralną;)) naszej rozmowy chciałbym zadać pytanie każdemu jej uczestnikowi...Która/y z Was nigdy nie wyjął swojego pająka z terrarium i nie pozwolił mu połazić wszystkimi 8 nogami po sobie??? /miałem napisać "nie miał w łapie swojego ptasznika"ale z przyczyn formalnych..;) zrezygnowałem z tej formy ..:)))/ Tak więc ja choć już z tego wyrosłem;) i dla dobra zwierzaka tego nie czynię, rozumiem początkujących.. Całe to zjawisko ma dość proste wyjaśnienie w psychologii i psychopatologii.. nazwać.. dotknąć.. okiełznać.. zrozumieć.. .. .. .. bo naturalnym i bardzo ludzkim jest odczuwać niepokój .. i go przezwyciężać..
Pozdrawiam:)

Atrax Robustus :-)
26-10-2011, 06:55
Pablos --> ja te poczatki przezylem, jak musialem przeniesc pajaczka do innego pojemniczka. Wtedy nadstawilem reke i on sam wszedl na nia, a ja go przenioslem.
No bo w sumie smieszne jest, zeby brac dla zabawy pajaka, ktory ma 1 cm :)
A i taki maly off topic: moglbys mi polecic jakas ksiazke na poziomie do biochemii ?
Bo to, co ja mam raczej nie jest dobre. Jak znasz jakichs dobrych autorow, to napisz.
Bede wdzieczny !

Pozdrawiam
---

Pablos
26-10-2011, 07:52
Jasne Atrax:) .. na śmierć o tym zapomniałem! Są dwie pozycje do biochemii ogólnej, które mogę z czystym sumieniem polecić /zwłaszcza tą pierwszą..kosztowne, ale warto, jeśli tylko fascynuje Cię biochemia i biologia molekularna/:
1. "Biochemia" Stryer
2. "Biochemia Harpera"...nie pamiętam niestety autorów ostatniej, uaktulnionej wznowy historycznego już podręcznika...ale bez problemu ją kupisz/pożyczysz jak powiesz tytuł..
Co do biochemii klinicznej...ta jest jeszcze ciekawsza..ale wymaga już solidnych podstaw .. i to nie tylko z biochemii ogólnej, ale także z kliniki chorób wewnętrznych .. polecam podręcznik znakomitego krakowskiego /no i polskiego:)/ naukowca i lekarza Prof. Aldony Dembińskiej-Kieć..pt."Biochemia kliniczna i diagnostyka labolatoryjna"
Wszystkie wymienione książki wielkością przypominają raczej elementy składowe DOMU;))))... tj. cegły...nie ..raczej pustaki...:))))) ale ta zawartość...mmmmmm...polecam!
Pozdrawiam:)

Atrax Robustus :-)
26-10-2011, 07:57
No to swietnie !!!!
Jestem bardzo wdzieczny.
Mama mowi "Chocbym miala nie miec na chleb, to i tak bede inwestowala w Twoja edukacje", wiec to nie jest kwestja, czy mi kupi, tylko kiedy :)
Najpierw posprawdzam w ksiegarniach sanockich (gdzie napewno nic nie znajde), albo po internecie, a jak nie, to trzeba bedzie popytac u znajomych w Krakowie albo gdzie indziej... albo sprowadze to.
No nic ja juz lapki zacieram na to :)

jeszcze raz dzieki !

Pablos
26-10-2011, 08:28
..doskonale rozumiem i zgadzam się z Twoimi Rodzicami..też kiedyś będę dobrym ojcem..;)))) a z moich dzieci /czyt. oczywiście SYNÓW/ stworzę przeinteligentnych SZOWINISTÓW;)))))...tylko jak sie robi INTELIGENTNE dzieci???:)
Atrax jeżeli będziesz miał problemy ze znalezieniem tych pozycji u siebie, /zobacz też w sieci na Allegro..czasem można tam tanio kupić fajną książkę .. BIAŁEGO KRUKA../ to daj mi znać..postaram się coś znaleźć w Krakowie.
Pozdrawiam:)

Atrax Robustus :-)
26-10-2011, 08:35
Pablos --> jakby sie pobawic genami, to kto wie ?? ;)

Oczywiscie najpierw poszukam tych pozycji u siebie w Sanoku (chociaz w tym malym miasteczku - czyt. zadupiu - sa tylko ksiazki przyrodicze, w ktorych pisza, ze pajaki to owady...no comment..., jak tu nie bedzie, to na necie, a dopiero pozniej bede trul glowe innym :)
Przysiade teraz nad nauka (jesli zrozumiem z tego tyle, zeby wystarczajaco ogarnac material). No i pewnie bede mial dzieki temu latwiejsza nauke kiedystam na studiach :P
Poszukam tych pozycji, chociaz na razie zamierzam najpierw dokonczyc ta wirusologie :)

Dzieki i pozdrawiam !

Metus
26-10-2011, 10:52
najlepiej od malego z tymze male sa dosc szybkie i delikatne.... a więc lepiej nie brać ale jak już się chce to lepiej od malego go przyzwyczajać.

Argchun
26-10-2011, 11:51
A jeśli się niechce brać na rękę to jak je wtedy przenosić do innego terra??

^@^

pawlo
26-10-2011, 14:01
dzięki za posty, były bardzo pouczające

znalazlem wyjście...kupię sobie maskotkę-pająka i będę się nim opiekował jak Mr Bean swoim misiem :)

Atrax Robustus :-)
26-10-2011, 14:58
No to Pablos znalazlem juz na necie wszystkie pozycje i pod koniec miesiaca beda juz grzaly miejsce na mojej poleczce... a raczej w moich rekach :)

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam !

Pablos
26-10-2011, 15:15
SPOKO...cieszę sie:) Hej!

walter
26-10-2011, 15:46
"Patrz, nie dotykaj" ... jeszcze raz powtarzam swoja zasade dotyczca pajakow i skorpionow.
IM nasze branie na reke zupelnie nie jest potrzebne do szczescia.
Jesli kupujemy zwierza tylko po to, zeby popisac sie przd znajomymi to lepiej dac sobie spokoj i faktycznie zaopatrzyc sie w plastikowego.
... a tak na marginesie ... mozesz dokladniej opisac, co Twoja dziewczyna wyrabia z pajakami ... a am sie nie miesci w glowie???? http://www.mediawatchers.nl/smileys/smi14.gif

42d3e78f26a4b20d412==