PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy bo zagłodze pająka



memphis
26-10-2011, 01:32
witam ponownie jak na drugirj ..... upst troszke sie zapedziłem dobra mniejsza z tym koto mi powie czy moge sobie karmić białymi robakami mojego pająka
wolał bym raczej nie po przykrych doświadczeniach z dendrobenami po których zdechły mi trzy sztuki węży więc niewiem co ja mam teraz robić jedzonko sie skończyło a w sklepach niema nic zamówiłem sobie robaki ale niestety nie przywieźli i co ja mam robić :( ludzie pomocu

Jimbo
26-10-2011, 02:30
Jak duży jest twój pająk ?

memphis
26-10-2011, 02:39
2 wylinka niedługo pewnie będzie 3

Frontside
26-10-2011, 02:54
ja mysle ze mozesz go karmic pinkami. a o jego zaglodzenie sie nie boj. Pajaki potrafia dlugo wytrzymac bez jedzenia.

firia
26-10-2011, 06:16
Możesz karmić pinkami, a jak pinki ci nie odpowiadają to poczekaj aż będą z nich muchy :)

Atrax Robustus :-)
26-10-2011, 06:16
Idz do pierwszego lepszego wedkarskiego i popros o pinki i powinien jesc.
Aha co do tych larw, ktore podawales wezom, to nie masz sie o co bac, bo zaszkodzily im, ze wzgledu na bardzo grube pancerzyki chitynowe, ktorych nie mogly strawic, a ptaszniki, jak i inne pajaki maja trawienie pozaustrojowe, wiec to im nie ma prawa zaszkodzic w ten sposob.
Pajaknapewno wytrzyma, jak jeszcze troche nie bedzie jadl.

Metus
26-10-2011, 10:57
popieram przedmówców... ^**^ :)))))))

noradarling
26-10-2011, 11:16
Daj mu biale robaki /takie zwykle ze sklepu wędkarskiego/.
Muszsz tylko pamiętać aby robaki zamrozić w zamrażalniku tak by zdechly a potem, przed podaniem pająkowi trzeba je rozmrozić.

Ja karmię bialymi robakami od zawsze tzn. male pająki.

Atrax Robustus :-)
26-10-2011, 11:46
nora --> to sie ma rozumiec ;)
taka dorosla lividum, to nie wiem, czy by w ogole taka pinke zauwazyla... :)

memphis
26-10-2011, 13:27
atrax niewiem czy masz racje co do węży bo niewiem czy dendrobena (zwykła długa różowa glizda ) ma pancesz jak ma to mnie poprawcie ja słyszałem na tomiast od substancji jakimi są karmione i w jakich warunkach chodowane

shakadu
26-10-2011, 13:47
witam
Nie wiem jak z dendrobenami ale wiem że larwy muchy plujki mogą zaszkodzic ze względu na sposób ich preparowania do celów sportowego połowu ryb. Mianowicie takie larwy barwi się i podaje się im do podłoża rużne olejki aromatyczne. Moge się mylić, ale słyszałem o szkodliwych larwach już z paru źrudeł.

Atrax Robustus :-)
26-10-2011, 13:56
memphis --> sorki, pomylilo mi sie z innym "robaczkiem", bo nie doczytalem, o jakiego ci chodzi.
Tak czy siak nie bierzcie tego mojego poprzedniego postu pod uwage, bo dotyczyl sie on pewnych larw.

memphis
26-10-2011, 14:40
hej jom atrax wybaczam ci mład bo jesteś młodszy (hehehe) oczywiście żartowałęm zato jestes starszy ranga jeśli chodzi o pająki

Metus
26-10-2011, 14:54
jesli chodzi o dendrobenę wędkarską to jest ona szkodliwa zwierzakom (nie wiem jak to sie ma do pająków) np wężom gdyz dendrobena jest trzymana po 20 szt (chyba ze wiecej) w jednym małym pojemniczku z ziemią. Dendrobena ta jest nafaszerowana własnymi odchodami!!!!!!!!!!!!!! i dlatego karmienie zwierzaków dendrobeną wędkarską jest nieco ryzykowne....

42d3e78f26a4b20d412==